Smrt krásných srnců

Smrt krásných srnců https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/591/bmid_smrt-krasnych-srncu-v6x-591.jpg 4 2830 306

Povídková kniha, ve které Ota Pavel vzpomíná na šťastné dětství před válkou i neradostná válečná léta. Ústřední postavou je jeho otec Leo Popper, obchodní zástupce firmy Elektrolux.

dadako
26.01.2016 5 z 5

Moje první kniha Oty Pavla a pro mě jedna z nejlepších knih českého autora. Dlouho jsem se na ní chystal, ale nějak stále bylo co číst jiného. Až výzva 2016 mi pomohla se ke knize dostat. Teď jen lituji, že jsem se k ní nedostal dřív. Všechny povídky se mi moc líbily, ale nekrásnější jsou ty, kde Ota Pavel vzpomíná na svého tatínka.

zuza.floderova
19.01.2016 1 z 5

dávám jednu * a to jen díky prvním dvou kapitolám, zbytek jen děs a hrůza

jajina72
05.01.2016 4 z 5

Krásné počtení

Edona
25.12.2015 4 z 5

Krásné vzpomínky na tatínka Oty Pavla, nechala jsem se unést tím nenuceným a poklidným vyprávěním.

Dep8
02.10.2015 2 z 5

Mně to teda naprosto nesedlo. Unikaly mi souvislosti, příliš popisu, u prvních dvou povídek jsem se zasmála, a dál už mě to ale zklamalo. Musela jsem se nutit, abych to dočetla do konce.

Iluvatar
15.08.2015 3 z 5

Literárně skvělá kniha. Bohužel, tento žánr není můj šálek kávy a proto jsem si to nemohl vychutnat na sto procent. Nicméně velký přínos pro českou literaturu.

Póžislava
08.07.2015 5 z 5

Srdcovka, krásný :) knížka, kterou sem si jako první chtěla vytáhnout u maturity :) no nevyšlo to no, klasika :( :D

Damato
11.05.2015 5 z 5

Nádherně smutno-veselá kniha, čte se jedním dechem,

Alexander1918
19.04.2015 4 z 5

Tož tohle byla asi ta nejvíc pohodová knížka, kterou jsem dosud četl. Autor zobrazuje i vážnější věci, ale ty jsou podané tak, že si člověk něco takového ani nechce připustit.
P.S. Zatím můj nejlepší literární zážitek - představte si, že jste už trochu v časovém presu a potřebujete přečíst několik knížek. Tož čtete celou noc a jako poslední si necháte toto. Venku už svítá, vidíte první jedoucí vlak, zhasnutí pouličního osvětlení a vy po celonoční dřině (čtení je zábava, jistě, ale v určitých situacích ... :D) dočítáte poslední knihu - Smrt krásných srnců.
Asi si jednou v roce vyhradím speciálně jeden dubnový den, kdy zůstanu (střízliv) vzhůru až do rána a při východu slunce si přečtu tuhle krásu.

helkol
30.03.2015 4 z 5

knihu jsem četla jako povinnou k maturitě a určitě to byla dobrá volba

aamis
22.03.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem za svůj "maturitní maratón" četla. Spojení humoru, běžných i neobvyklých životních situací vytváří takový lehký a milý způsob vyprávění, což mě neuvěřitelně zaujalo. Naprosto procítěné a dokonalé příběhy o kráse přírody a o dětském vnímání hrůzného světa, ze kterých jsem čerpala mnoho pozitivní energie!

Daniel.95
05.03.2015 4 z 5

Nebýt povinné četby, tak bych se k téhle knize nedostal. Sice u některých povídek jsem se bavil méně, ale nelituji toho že jsem si ji vybral.

Maverick
03.03.2015 5 z 5

Nejdříve jsem si moc nebyl jistý zda ji číst či ne, ale nakonec jsem do toho šel a rozhodně není čeho bych litoval. Opravdu nádherná kniha sedmi zajímavých povídek, které vymýšlel sám život.
Plně doporučuji, je to ideální kniha k maturitě (můj případ) - není dlouhá a krásně se čte! ;-)

Ketesh
03.01.2015 3 z 5

U této knížky obdivuji téma a to jakým způsobem bylo zpracováno. Jak autor čtenářům dokázal doslova naservírovat židovství v době druhé světové války. Jenže, přeci jen třeba hodnotit i jazykové prostředky, které dle mého názoru zde poněkud pokulhávají.

aneczka
19.11.2014 5 z 5

Pokud chcete číst "život", tak jedině s touto knížkou v ruce...

Tejezka
29.10.2014 5 z 5

Krásná kniha, jedna z mála, která mě z povinné četby opravdu bavila... :)

SelenaDemi428
16.10.2014 3 z 5

Když jsem se rozmýšlela, jakou knížku si z povinné literatury přečtu jako první, neváhala jsem a sáhla po této. Knížka je vtipná a hezky napsaná, Jen se mi nelíbil tn přeskakovaný děj, ale zorientovala jsem se v tom :).

Slovanka
28.08.2014 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, aby mě čistě jen poslední věta knihy takto dohnala k slzám. :)

fransi
21.08.2014 4 z 5

Jedna kniha z povinné četby, která mě velmi bavila .... :) DOPORUČUJI!

AdélkaÁďa
06.07.2014 5 z 5

Ota Pavel se čte prostě krásně ;) Smrt krásných srnců jsem přečetla téměř jedním dechem. I když je knížka plná zlého, dá se v ní najít i něco dobrého.