Smrt králů

Román Bernarda Cornwella Smrt králů přináší další příběh Uhtreda z Bebbanburgu, velmože ve službách wessexského krále Alfreda, později zvaného Veliký. Alfred však umírá a zdá se, že s ním umírá i jeho sen o sjednocení anglických křesťanských království, neboť Británii hrozí, že země po jeho smrti opět upadne do chaosu vnitřních rozbrojů a válek s vikinskými Dány. Alfred chce, aby po něm nastoupil vládu jeho syn Edward, ale jsou tu další sasští páni, kteří si činí nárok na uvolněný trůn, a na severu čekají na svou příležitost pohanští Dánové se svým dávným snem ovládnout Wessex. Přísaha věrnosti váže Uhtreda k Alfredovi, ale ne k Edwardovi. Má složit přísahu i jemu, jak si přeje Alfred? Uhtred váhá. Navíc se stále nevzdává úmyslu získat zpět své panství a svou tvrz, o které ho podvodně připravil jeho strýc. Nakonec si uvědomuje, že je to on, kdo jako hlavní vojevůdce saských sil může velkou měrou přispět k tomu, aby se Alfredův sen uskutečnil, anebo ho naopak odsoudit k zapomnění, pokud Wessex opustí. -- zdroj: www.knihcentrum.cz -- ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127705/smrt-kralu-127705.jpg 4.7142

Uhtred z Bebbanburgu (6.)

Death of Kings (2011)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

Kniha Smrt králů

Francois17
09.05.2018

Nebylo to špatné. Po trochu volnějším rozjezdu a z mého pohledu méně zábavné věštecké epizodě, nakonec kniha dostane spád a poslední třetina je výborná. Opět musím konstatovat, že pokud se autor pustí do popisu bojových scén je to velice přesvědčivé.

druzickaster
13.10.2017

Kvalita ustálená, Uhtred pořád svůj a jedinečný. Jedine co mi vadí jsou některé pasáže/myšlenky/ které se celou sérií pořád melou dokola, o mečích a hradbě atd, ale chápu, že je to pro ty, kteří nečtou celou sérii, takže to strpím. Jde se na další díl.

Torgal
06.02.2017

Uhtred akoby v tomto diely otrepal z pliec únavu a zahryzol sa do Dánov s novou vervou. Alfrédovo ťažko budované kráľovstvo je totiž treba udržať pre ďalšie generácie a vlci už číhajú na hraniciach. Alfrédova smrť dala knihe nový impulz a naštartovala mocenské hry, lebo trón Wessexu je lákavá korisť. A záverečná bitka plná strategických manévrov bola doteraz to najlepšie, čo som od neho čítal. Na záver ešte jedna citácia z knižky: “Eohric je earsling“ řekl jsem, „a pokud bys nevěděl, co to je, je to věc podobná biskupu Asserovi, kterou vytlačujeme zadkem.“ 9-/10

Aniday
09.10.2016

skvělé pokračování Uhtredova životního příběhu... sice mi tři díly před ním unikly, ale i tak jsem se v ději skvěle orientovala... a jednou tuto mezeru v ději doženu, to přísahám!

Mako123123
08.09.2016

Trocha rozvláčnejšie ale aj tak dobré, dosť dobré... Aethelflaed je už riadne otravná. Konečne nastala smrť Alfreda a karty sú rozdané. To s tými anjelmi bolo fajn.

achilles
22.12.2015

Oceňuji, že autor stále drží laťku vysoko, což se ne každému spisovateli daří.
V knize mě oslovila Uhtredova lest s věšteckou jeskyní. Připodobnil bych ji k dnešním médiím, ať TV či tisk, oba pracují na tom, aby lidé měli to, co chtějí, a zároveň slouží politikům, kteří zase přes ně ovlivňují lidé. Uhtred to měl ale přecijenom důmyslnější a minimálně pro mužskou část atraktivnější.

Alma-Nacida
26.04.2015

Pořád je to dobré a čtivá kniha, i když už trošku pomalejší než na začátku, na ubrání hvězdy to ale zatím nevidím. Jen doufám, že ten 7. díl bude i poslední. ;-)

Richie1
18.01.2015

Šesté pokračování příběhu Uhtreda, saského velmože vychovaného Dány, ale ve službách králi Alfrédu Velikém, rozvíjí události i po smrti tohoto významného anglického krále.
Dáni se pokusí využít smrti velikého krále a opět zaútočí na bohatý Wesex, aby konečně zlomili poslední odpor Britů proti dánské nadvládě. Jenže v cestě jim bude stát právě Uhtred, nejlepší bojovník Britů a pokořitel mnoha dánských vojsk.
Cornwell drží skvělou úroveň celé ságy, kniha je velice čtivá a historii popisuje s maximální věrností. Příběh stále není uzavřen, budu se těšit na další pokračování.