Smrt je má tanečnice

Poprvé se se Smrtí, tou dámou v bílém, setkal ve svých osmi letech, kdy ho strýcova zloba málem připravila o život. Tehdy doufal, že už se s ní vícekrát nesetká, ale osud rozhodl jinak. Když je vaším jediným společníkem mourovatý kocour a Smrt obchází kolem s otevřenou náručí až příliš často, pak zbývají jen dvě možnosti: všechno vzdát, nebo se naučit tančit s ní v jednom kole… …Malako je jedním z desítek malých zlodějíčků ve městě, kde se schyluje k válce gangů. Obě strany poroučí čórkařům, prostitutkám a ranařům, ale snaží se získat i magickou výhodu… …masakr přátel donutí Malaka stát se někým jiným. Někým, kdo půjde neochvějně za krvavou pomstou a nebojí se Smrti. Strhující fantasy román o muži, který byl připraven o vše a měl dvě možnosti – vzdát se, nebo se naučit tančit se Smrtí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291123/smrt-je-ma-tanecnice-prg-291123.jpg 4.312
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Klub Julese Vernea

Kniha Smrt je má tanečnice

Clerien
28.11.2018

Zdravím! Pro všechny, kterým se knížka líbila, by mohla být zajímavá informace, že právě s jistým zpožděním vyšlo její volné pokračování s názvem "Smrtonošův slib". Tak doufám, že potěší :-)

Draween
28.10.2018

Přiznám se, že když se mi knížka prvně dostala do ruky, neměla jsem žádné očekávání. O to více jsem byla již po prvních pár kapitolách překvapena. Kniha má poutavý děj a dokáže velmi rychle čtenáře pohltit. Navíc oceňuji i členění děje do krátkých kapitol a poskytování jen takového množství informací, které je nezbytně nutné k popisu situace/prostředí, bez zbytečného zahlcování detaily. Toto v kombinaci s originalitou příběhu a rozmanitostí postav skvěle funguje a představuje tak velice vydařenou fantasy knihu. Už se moc těším na vydání volného pokračování!

Clerien
25.07.2018

Děkuji čtenářce Ivcx za přečtení knížky a čas věnovaný komentáři. Dle doporučení jsem si opět vyhledala význam slova "rukověť".

Encyklopedie zbraní a zbroje (1997, Leonid Křížek, Zdirad J.K.Čech): str. 227: Rukojeť, rukověť - úchopová část (držadlo) - jílce chladných zbraní

Též Slovník spisovného jazyka českého připouští pro "držadlo" použití slova "rukojeť" i "rukověť", i když "rukověť" je už považováno za zastaralé a v moderní češtině se používá častěji ve významu příručky či manuálu.

lvcx
21.07.2018

Jedna z nejhorších knih, které jsem v poslední době četla. Postavy se chovají jednoduše a nepřirozeně, což se projevovalo především v dialozích. Kniha byla dle mého názoru celkově velmi špatně napsaná, což se autorka nejspíše snažila vykompenzovat velkým množstvím uměle působících událostí, které se hrnuly jedna za druhou. Ty z nich, které by mohly být opravdu zajímavé, úplně zabil autorčin styl (který si pravděpodobně odnesla z nějakého kurzu tvůrčího psaní v domnění, že je dobrý). Malako/Luka se sice snažil působit jako postava, která má přirozené chyby, často jsem ale získala dojem, že se mu daří vše, co potřebuje, a ještě přitom stihne celému okolí dokázat, jaký že je to borec.
Na samotný román by vydaly autorčiny znalosti českého jazyka. Snad na každé stránce jsem našla alespoň dvě špatně umístěné nebo chybějící čárky (věta "Rricio nejspíš obchází ohniště, u něhož ženy připravují ryby k večeři a loudí" mi dala trochu zabrat - a nebylo to jen použitím jména Rricio ještě před tím, než se vůbec v knize objevilo) a výjimkou nebyly ani otřesné chyby v psaní i/y v příčestí minulém, kterých by se v žádném případě neměl dopouštět žák prvního stupně ZŠ, natož dokonce začínající spisovatel. Taky bych autorce doporučila vyhledat si význam slova rukověť.
Jediné, co knihu zachraňuje od rituálního upálení, jsou některé zajímavé nápady, které se v ní vyskytly (např. pojetí duše a smrti, role koček nebo kultura kmene Tarasků). Škoda jen, že se jim nedostalo lepšího zpracování.

tamara5851
25.06.2018

Aj keď Fantasy nepatrilo medzi moje najčastejšie čítané žánre, táto knižka vo mne vyvrátila moje neopodstatnené predsudky, že sú to knižky pre deti alebo chlapcov a pohltila ma od samého začiatku. Oceňujem, že knižka nemala pomalý začiatok, ktorý často odradí, ale naopak od začiatku ma doslova vcucla do deja. Hlavný hrdina je sympatický charakter, ktorému sa nedá nefandiť aby úspešne postupoval naprieč svojmu tŕnistému osudu. Knižka sa číta veľmi ľahko, je napínavá a plná veľmi farebných charakterov. Logickosť a absencia neracionálnych či neprirodzených rozhodnutí znamenalo pre mňa tiež veľké plus.
Na záver, ak si chcete prečítať Fantasy, u ktorého Vás popadne smútok nad tým, že už ste to dočítali takto rýchlo, tak Smrt je má tanečnice je jasnou volbou.

martin8663
22.06.2018

Knížka patří mezi jedny z nejlepších mezi českými fantasy a vřele doporučuji si ji přečíst. Takových je u nás jako šafránu. Co hlavně oceňuji, je to, že příběh má logiku a nenašel jsem tam nic, kde by chování postav přestalo dávat smysl. Motivace jednotlivých charakterů, jejich chování, cíle a prostředky, jak se jich snaží dosáhnout, jsou koherentní a to je u většiny ostatních knížek kámen úrazu. Úplně upřímně je to kámen úrazu i u provařených super-populárních titulů, jako je například Harry Potter, kde minimálně od čtvrtého dílu hloubavější čtenář tápe, proč se, ksakru, postavy chovají tak tupě. U knihy Smrt je má tanečnice se nic takového nestane. A navíc příběh má spád. Fakticky za víkend, pokud budete mít dost času, máte přečteno a uteče to tak rychle, že si ke čtení ani nestihnete uvařit kafe. Je to plnohodnotné vyvážené fantasy se vším, co k tomu patří. Tím myslím, že tam najdete tak akorát fantasy prvků, které ale nemají za cíl odvést pozornost čtenáře a naopak děj dobře doplňují. Občas se mi u jiných fantasy knížek stávalo, že fantasy prvky se akorát snažily odvést pozornost od bídně napsaného příběhu a nebo že jich tam bylo naopak tak málo, že bych to jenom těžko označil za fantasy. Takže abych to uzavřel, každý, kdo má rád dobrou fantasy a chtěl by si přečíst něco z české scény, tak knihu Smrt je má tanečnice mohu s klidným srdcem doporučit.

mara211
21.06.2018

Knihu jsem docetl pred par dny a musel jsem docasne i upozadit rodinu a povinnosti, protoze jsem proste nemohl prestat. Cte se to jednim dechem a Lukovi se neda nefandit. Pribeh je pestry, odehrava se na rade mist a ctenari je doprano seznameni se se spoustou dalsich postav, jejichz charaktery jsou skvele vykresleny. Uz tu nekdo zminoval kocoura, jakozto jednoho z hlavnich protagonistu. Je to tak...a pri cteni jeho chovani mate pocit, jakoby jste sledovali sveho vlastniho domaciho mazla. Naprosto ze zivota a hodne jsem se tomu nasmal. Castecne si pripadam, jako v nejake RPG, kde se snazite vypiplat svou postavu a obcas ji doprat i nejakou tu zabavu. Luka skutecne roste pred ocima (magicky, fyzicky i osobnostne) a uz se moc tesim, s cim novym prijde dalsi pokracovani. diky za zazitek Clerien.

Shades
21.06.2018

Skvělá knížka, která chytí hned na začátku a nepustí až do konce. Už dlouho mě příběh a postavy nepohltily tak jako zde. Děj má spád a nejsou zde žádné zbytečně dlouhé popisné pasáže, které já osobně nemám rád. Těším se na další tvorbu od autorky.

Stalingrad
Bez slitování
Bez slitování

Hana Hozová
česká, 1980

Kniha Smrt je má tanečnice je v

Právě čtených1x
dalších seznamech2x