Smrť, akú si zaslúžiš

Smrť, akú si zaslúžiš https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98424/smrt-aku-si-zasluzis-98424.jpg 4 3 2

Zdá sa, že na neúspešného spisovateľa Billyho Dyea sa po dlhom čase usmialo šťastie. Konečne dostal šancu prísť k veľkým peniazom. Nerátal však s tým, že vinou svojej všetečnosti môže veľmi rýchlo upadnúť do nemilosti miestneho gangstra Malcolma Priesta, ktorý si ho najal, aby napísal jeho memoáre. Obávaný šéf manchesterského podsvetia pozná len jeden spôsob, ako sa zbavovať ľudí, ktorí mu nie sú po chuti. Aj najspoľahlivejší expert na zabíjanie, ktorého totožnosť nik nepozná, môže mať však svoju slabú stránku. Na Billyho sa opäť usmialo šťastie – pri jeho smole, ako ináč, dvojsečné. Ostáva na ňom, ako vykorčuľuje zo situácie, v ktorej je čoraz väčšmi závislý od psychopata, aby sa nepridal k tým, čo si robia navzájom spoločnosť v krypte pod starou farou.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Death You Deserve , 2006

syskas
09.12.2015 4 z 5

Kombinácia detektívky, komédie a paródie na jedno aj druhé. Dosť mi vadila tá hromada (podľa mňa) zbytočných vulgarizmov. Záver bol naozaj dobrý, ten pobavil najviac :-).

Agi
26.06.2012 2 z 5

Nenáročná crazy gangstrovka. Ale autor zjavne písať vie - celkom rada by som si od neho prečítala nejakú prózu, v ktorej by sa nesilil do vrstvenia jedného ošúchaného fórika za druhým.

David Bowker
anglická
2008  73%Smrť, akú si zaslúžiš
2007  80%Mŕtvoly sa nerátajú

Kniha Smrť, akú si zaslúžiš je v