Smolná kniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování románu Oční kapky je působivým vyprávěním o krizi partnerského vztahu a životě disidentů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14304/big_smolna-kniha-MuT-14304.jpg 4.250
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Smolná kniha

ujira
08. března

Vyzrálejší dílo, s prvky autobiografickými, zajímavá sonda ze života českého disentu.

los
21.05.2018

výborné zrcadlo Vaculíkova románu Jak se dělá chlapec


Jana283
08.09.2017

Svého času jsem to hltala, byla jsem na tom podobně, Fandila jsem Vaculíkovi. Škoda. Pak už mne ty knížk přestaly bavit.

lenulitah
29.03.2017

Skvělá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. A je to lepší, když zná člověk souvislosti. Já předtím četla Český snář, díky tomu jsem byla docela v obraze.

Marčullkas
29.12.2014

Pro všechny, kdo rád čte poutavé knížky z prostředí disidentu. Lásku, zklamání, naději, pravdu, hořkost, podlost, zradu to všechno knížka obsahuje a postupně odhaluje. DOPORUČUJI

MagdaS
01.10.2014

Zajímavá kniha o "životě před revolucí". Pro mě dost depresivní, ale to byl nejspíš záměr.

janucha
27.08.2013

Jak jsem již někde napsala, mám ráda Lenku P. Tuto knihu lze samozřejmě číst i proto, že čtenáře zajímá , jak se dále vyvíjel osud Pavly, hrdinky Očních kapek. V této knize ´žije s disidentským spisovatelem a jak je jejím zvykem, vztahu se dost oddá, přestože ho naruší později svojí nevěrou. V druhém plánu čtenáře může bavit odhalování různých postav disentu. Mě kniha zaujala, je to sonda do života ženy, která žije s mužem, který nemůže být zcela její navíc myslí jinak. Je třeba mnohem víc tzv. samice - a nemyslím to pejorativně - zajímá je třeba scéna na večírku, kdy se s hrdinkou přijdou bavit fanoušci jejího díla a ona je odbyde s tím, že má rozděleného chlapa a nechce aby ji vychladl..... Přesto se člověk, dokáže do hrdinky vžít, kniha je psána tak, že vtáhne do děje. mě osobně kniha přivedla i k přečtení knihy L. Vaculíka Jak se dělá chlapec, která se vyjadřuje k témuž vztahu, kteří mezi sebou autoři měli a zobrazuje některé události, popsané ve Smolné knize, z pohledu chlapa. Mimochodem k vztahu obou autorů se vyjádřila literárně i manželka L. Vaculíka Madla, například v korespondenci s Kolářem. A protože jsem ženská, a zajímají mě drby a Jak se dělá chlapec končí sňatkem autorky, samozřejmě s jiným mužem než L.Vaculíkem, tak jsem se zajímala jak se pozdější život autorky vyvíjel.....rozvedla se, ale stále je to zajímavá žena s originálními názory a dobře píše.

Surikata
27.08.2011

Kniha z prostředí disentu a autobiografická kniha o životě autorky s taktéž spisovatelem, ženatým Ludvíkem Vaculíkem. Postavy se samozřejmě jmenují jinak, možná v knize poznáte i jiné známé protagonisty disentu...
Zajímavá sonda do prostředí disentu, ale hlavně o pocitech ženy, která miluje, ale ví, že její muž nikdy nebude její úplně.