Smlouva s ďáblem

Smlouva s ďáblem https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33024/bmid_smlouva-s-dablem-pbs-33024.JPG 4 11 4

Kniha obsahuje čtyři příběhy z dalekých končin americké Arizony, které zaujmou překvapivými dějovými zvraty a potěší humorem a vtipem.

Nočnípták
10.05.2021 3 z 5

Protože pod názvem Smlouva s ďáblem vyšly knihy s různými povídkami, je v tom trochu zmatek. Já četla knihu se čtyřmi povídkami a nebyla v nich Upíři. Čtivé byly všechny.
Jana Šmída mám ráda. Jeho povídky slouží k zamyšlení. Z každé si něco vezmete.

cukrovka
13.04.2020 3 z 5

Knížka obsahuje 4 povídky.
První povídka "Smlouva s ďáblem" byla vyprávěním o celkem obyčejném účetním, který nemá žádnou snahu něco ve svém životě změnit až do doby než uzavře smlouvu s ďáblem. Tato povídka byla celkem čtivá, bylo vidět tu změnu sebevědomí, když si účetní začal myslet, že má mocného spojence.
Druhá povídka "Kde jsou hvězdy nejblíž" mě vůbec nezaujala, přišla mi celá taková zmatená. Vůbec jsem jí nepochopila.
Třetí povídka "Kulka od Pána Boha" byla pro mě asi nejzajímavější. Místní šerif při vyšetřování vraždy příkladného občana odhalí jiné nepravosti i překvapivého strůjce kulky která zabíjela.
Čtvrtá povídka "S osudem divno hrát" je takovým zamyšlením nad životem.

Makropulos
25.08.2019 3 z 5

Kdysi jsem měla ráda všechny Šmidovy „Radosti“. Tohle čtení mi zas tak velkou radost nepřineslo. Smlouva s ďáblem je takové pohodové čtení, ale Upíři už mi přišli tak trošku splácaní, nebo nevím, jak to říci. Prostě tentokrát to nebylo ono.

Senza Jenka
30.11.-0001

Dva podobně laděné příběhy Jana Šmída stojí na pomezí černého románu a crazy detektivky. Zatímco ve Smlouvě s ďáblem jde ještě o celkem "nevinný" příběh účetního v realitní kanceláři, který by zůstal uvázán u svého zaměstnání až do důchodu, kdyby mu nepomohla právě ona smlouva..., Upíři jsou daleko divočejší a mají v jádru i vědeckofantastický námět o zmrazování lidí, kteří se chtějí dočkat druhého života v lepší době, ale k vlastní škodě trpí nadbytkem peněz. A právě to je vůbec neochraňuje před hloupostí, stačí, když je někdo přesvědčí, že za peníze si lze koupit všechno, že peníze je možné užívat i po smrti.

Kniha Smlouva s ďáblem je v