Smlouva bez podpisu

Smlouva bez podpisu https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58908/smlouva-bez-podpisu-58908.jpg 3 7 2

Autor zachycuje v tomto románu o únosu a vraždě odborového předáka dramatickou atmosféru předvolebního boje v USA.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Svoboda

Yellow-Dog Contract , 1977

čef
25.05.2019 4 z 5

Tento příběh je hodně poplatný době, kdy kniha vyšla, jak v USA, tak u nás. V USA doznívaly velké skandály Watergate apod. u nás vrcholila normalizace a tak se taková to společenská kritika kapitalismu velmi hodila. A abychom tomu dobře rozuměli, je zde pěkný doslov, vysvětlující v jakém my žijeme ráji a oni se řítí do pekla. No, nic. V dnešní době asi tento politický thriller zaujme málokoho, což je možná škoda. Je zde mnoho vtipných dialogů, napínavých scén, břitkých a vtipných replik. Dnes už se to dá číst jako historické dílo a připomínku, jaký to byl tenkrát podivný svět – no, všelijakých vykuků a různých skandálů tu však máme také pořád dost.

Malarkey
18.11.2018 2 z 5

Řekl bych, že se jedná pro Čecha tématicky ne úplně atraktivní téma. Autor tu sepisuje politický thriller na základě zkušeností s tím, co v USA prožil. Dallasem počínaje a aférou Watergate konče. K tomu do příběhu nacpal americké odboráře a udělal z toho nic moc čtivé politické drama, které vlastně působí, jako kdyby bylo i bez politiky.

únosy

Ross Thomas
americká, 1926 - 1995
1982  60%Smlouva bez podpisu
1996  0%Tři případy soukromých detektivů

Kniha Smlouva bez podpisu je v