Smíšené trvalkové výsadby

Smíšené trvalkové výsadby https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408284/smisene-trvalkove-vysadby6LsyRo-oaI-.jpg 4 5 2

Publikace se podrobně zabývá smíšenými trvalkovými výsadbami pro slunná a suchá stanoviště. Taková stanoviště se ve městech a obcích vyskytují nejčastěji. Většina informací vychází především z osobních zkušeností autorů s daným typem záhonů v podmínkách naší republiky. Autoři čerpali z poznatků získaných při práci s reálnými vysadbami v Dendrologicé zahradě v Průhonicích. Přínosem jsou též zahraniční postřehy odborných pracovníků. Kniha si najde své čtenáře jak v řadách profesionálů, starostů a členů zastupitelstev, ale i laiků a nadšenců pro krásu trvalkových záhonů.... celý text

Blíženec
21.05.2022 4 z 5

Kniha je zaměřena spíš na trvalkové záhony ve veřejné zeleni. Ale i laik zde najde rady jak založit a následně pečovat o záhony s květinami.

sporran
30.11.2019 4 z 5

Kniha odbornějšího rázu čtená laikem. Nicméně zajímavé nahlédnutí do oboru zahradní architektury. Velká koncentrace informací, krásné fotky trvalkových záhonů. Možno srovnat i s realitou. Rozhodně může být v knihovně a člověk se do ní rád znova a znova podívá.

trvalky

Autoři knihy

Adam Baroš
česká, 1980
Jiří Martinek
česká, 1974

Kniha Smíšené trvalkové výsadby je v