Smích a slzy Vladimíra Menšíka

Smích a slzy Vladimíra Menšíka https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89347/smich-a-slzy-vladimira-mensika-89347.jpg 4 9 2

Snaha nahradit Vladimíra Menšíka na české umělecké scéně (především té veseloherní) se už léta pojí se stále většími rozpaky. A to navzdory tomu, že od jeho smrti uplynulo už osmnáct let. I proto jsem se autorka rozhodla pokračovat v práci na vzpomínkové knížce sepsané k poctě tohoto muže. Při zapisování nových příběhů (vzpomínek, studií a reportáží) jsem opět setkala s vlídností, úsměvem - a s téměř hmatatelnou radostí ze vzpomínek na Menšíka. Vždy s upřímnou snahou definovat jeho čestné místo na českém hereckém nebi. To vzácné místo, které je dodnes prázdné... celý text

Vlk.kh
04.05.2020 3 z 5

Pana Menšíka jsem miloval od dětství - hlavně díky Arabele a pohádce Princové jsou na draka. S věkem jsem pak postupně ocenil i jeho komediální a charakterní role. Ale teď ke knize samotné - ve zkratce, je dobrá. Ale co bych vytkl a co je podle mého názoru na škodu je, že velkou část textu tvoří vzpomínky kolegů umělců ( což samozřejmě samo o sobě je v pořádku! ) a to časem sklouzává do monotonního opakování stejných skutečností, jak byl pan Menšík skvělý člověk a jaké měl velké zdravotní problémy. Ono je to všechno samozřejmě pravda, ale když to čtete po několikáté po sobě, už je to nezáživné. Uvítal jsem proto každého vzpomínajícího mistrova kamaráda, který přidal k dobru i nějakou tu historku z natáčení, nebo veřejného vystoupení.

Ditules
26.08.2015 5 z 5

Krásná knížka se vzpomínkami na nepřekonatelného baviče. Přátelé a kolegové uvádějí šťastné i smutné příhody. Nejvíc mě pobavilo vzpomínání pana Sováka! Doporučuju všem milovníkům tohoto interesantního člověka.