Vzpoura

Vzpoura https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84280/bmid_vzpoura-CqJ-84280.jpg 4 818 81

Smečka série

Calle se Shayem se díky Hledačům podařilo na poslední chvíli dostat z hrůzyplného domu Bosquea Mara. U Hledačů našli azyl i spojenectví a konečně můžou být spolu. Jenže Calla se probudí z mdlob do děsivé nejistoty: netuší, co se stalo s členy její smečky, s její rodinou, a strachuje se o život Rena, mladíka, který jí byl už dávno předurčen jako životní druh. Poté co se do úkrytu Hledačů dostane Callin bratr Ansel, její nejhorší obavy se potvrdí… Cítí, že svůj útěk a jeho následky může odčinit jen tehdy, když se vydá zpět do Vailu a mladé vlky osvobodí. Naštěstí Hledače, kteří se jí ujali, nemusí nijak zvlášť přesvědčovat. Záchranná výprava začíná…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Wolfsbane , 2011

l.ennca
25.04.2013 3 z 5

První polovina knihy byla pro mě utrpením - nuda a šeď. Několik momentů jsem měla chuť knihu odhodit a nedočíst ji. Ale nevzdala jsem to a jsem ráda. Druhá polovina knihy je nabitá napětím a akcí - těším se na třetí závěrečný díl. Celkově hodnotím za tři hvězdy.

SafiraDarkfire
04.04.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem a teda Ren mě zklamal, ale co jiného se dalo čekat... :D

bara8686
27.03.2013 4 z 5

kniha se četla jedním dechem nemohla jsem se od ni odtrhnout dokud jsem nevěděla jak to dopadne

orangerose
18.02.2013 5 z 5

pokračování bylo suprové

xxiixxi
17.02.2013 3 z 5

Pro mě je tento díl zklamáním. Souhlasím s netty.vanity. Calla i Shay mi byli krajně nesympatičtí, několik málo romantických scén mi přišlo umělých, vůbec se tam nehodily. Shay chvílemi vypadá, jako když neumí do pěti počítat, pak je to zdatný milovník a někdy spasitel či vůdce? Mluvíme vůbec o stejné postavě??
Calla není žádná pořádná vůdkyně, na jakou si v prvním díle hrála.
Celá smečka zjistí, že nepřátelé, proti kterým celý život bojovali, jsou vlastně dobří a pohoda. Mě by teda tak snadno nepřesvědčili a to nejsem žádný bojovník!
A takto bych mohla pokračovat. Je mi jasné, že od tohohle žánru nemůžu čekat zázraky, ale v jiných knihách nedostatky tak příšerně nebijí do očí nebo je to aspoň nějak dobře napsané, ale tohle mě nudilo! Lepší hodnocení dávám hlavně kvůli Adne, Connorovi a Ethanovi, kteří mě v tomto díle docela překvapili a jejich osud mě zajímá.

Majulinek
07.01.2013 5 z 5

Rozhodně musím souhlasit s ostatními, že je to pěkné pokračování. Super se čte :)

kasulka
02.01.2013 5 z 5

Moc pěkné pokračování, i když jsem místama měla trochu maglajz ve jménech nových postav Hledačů, ale ke konci knihy už jsem věděla, kdo je kdo :) Fakt super knížka...

ala.mihalikova
19.12.2012 5 z 5

Skvělé pokračování, má prostě vše, co má skvělá knížka mít.

Eryl
16.10.2012 5 z 5

Pro druhý díl jsem propadla snad ještě víc než pro první. Jedním slovem: naprosto úžasný, dokonalý, skvělý!

Kate.S
21.09.2012 5 z 5

Opět luxusní příběh.Nevím jestli lepší než první díl, ale o to nejde. Jde o to, že jsem byla knížkou úplně pohlcená a rychle jsem ji zhltla. Kouzelná knížka.

DariDerek
13.09.2012 5 z 5

Myslela jsem, že už mě to tak neuchvátí jako jednička...pfff, jsem se málem vyfackovala ... ještě lepší než jednička a trojku teď čtu jako na trní :-)

ciniminisek
12.08.2012 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala,že už je to díl plný akce a utrpení a žádný vtip jako v prvním díle.Po dočtení celé knihy,mohu říct pouze to,že je to naprosto úžasný příběh.Pokračování si určitě nenechám ujít,těžko se budu s celým "životem" této knihy loučit.

Lira
10.08.2012 4 z 5

Tato kniha nebyla už tak dobrá jako jednička, ale dost se toho vysvětlilo a mohly jsme poznat jednoho Hledače, jenž v prvním díle zaútočil na Callu a Shaye v knihovně. Systém Hledačů mě zaujal, ale občas nějaké části byly moc nudné.

Verrrunka
22.07.2012 4 z 5

V tomhle díle mi trochu trvalo, než jsem se začetla. Objevila se spousta nových postav, což mi dost znesnadňovalo orientaci, když se tam pak začaly míchat i postavy starší, byla jsem dokonale zmatená. Ale časem se to srovnalo a mohla jsem se plně věnovat napínavému příběhu. Vzpoura je plná zvratů, postavy se vybarvují, mění, tohle vážně oceňuji, bála jsem se, že zůstane vše stejné, jako ve většině YA, co jsem četla. Jdu na třetí díl ;)

Katie*
22.06.2012 5 z 5

Po kritice, jež jsem věnovala předchozímu dílu musím říct, že si mě Callin příběh nakonec dokázal získat. Myslím, že druhý díl, Vzpoura, se spisovatelce opravdu moc povedl. Příběh byl víc emocionální, plný zvratů a akce. Knížka se mi četla rychle a se zatajeným dechem. Zkrátka - pokračování si nesmím nechat propásnout :)

Kateriska
17.02.2012 3 z 5

Ten konec se mi líbil nejvíc :)

trynitrix
15.02.2012 4 z 5

Samozřejmě na Smečku to nemá ale taky se mi Vzpoura líbila teda spíš až od kapitoly Peklo jsem to hltala tam se konečně začalo něco dít :-) A jsem zvědavá na poslední třetí díl jak to konečně vše dopadne :-)

netty.vanity
11.12.2011 2 z 5

Druhý díl mě obrovsky zklamal. Hned po přečtení prvního jsem se na něj vrhla jako sup, abych zjistila, že ten opětovaný čas nestál za to. Calla by zasloužila kopanec do hlavy za to, jak se chová, byla naprosto k nesnesení. Z tvrdohlavé válečnice se stala směšně působící otravná holka,která na všechno umí říct akorát "Ale Ren,já ho tam nechala"a stokrát opakovaný Renův výrok, který ji pověděl než ho viděla naposledy, taky není zábavný. Z Shaye je jen děcko, o které se všichni starají, ale on sám se ničeho nezúčastní, jen sedí s rukama v klíně. Calla se k němu chová naprosto hrozně, jednou chce, aby ji políbil, pak na něj křičí ať se o ni nestará (ale starost o druhého přece k lásce patří)a celkově je mi trnem v oku. Hrozně jsem se nudila, některé pasáže jsem musela přeskočit.Na poslední díl se asi nechystám,protože mě to její sebelítostivé vzdychání nebaví.První část byla taková,že jsem měla chuť knížku zahodit,jak to bylo vleklé a nudné,druhá už byla o něco lepší,ale stejně to bylo moc "KECACÍ".Pořád jen nějaké vysvětlování historie,mluvení a mluvení.. Hodně slabý díl.

Denaille
24.10.2011 4 z 5

Druhý díl je oproti prvnímu opravdu o něco slabší. Tady jsem si hodně uvědomovala tu nesmyslnost toho love story, kdy se Calla nedokáže rozhodnout, zda chce být s Shayem nebo Renem. Přišlo mi to dost laciné a konec tomu všemu nasadil korunu.
Pozitivní jsou určitě nové zvraty v ději a sblížení se se světem Hledačů a objasnění některých záhad ohledně Strážců...
A i přes nedostatky, kterých tam bylo dost jsem ochotna koupit si další díl, jelikož v porovníní se Stmíváním nebo Školou noci je to na úplně jiné úrovni.

Hanyuu-hime
17.10.2011 3 z 5

Na začátku se kniha poměrně vlekla, myslím, že kdyby byla o něco kratší, vůbec by jí to neuškodilo a alespoň by se po většinu času něco dělo.
První část totiž nabízí tak maximálně to, že Calla stále jen přemýšlí o svých osobních problémech a zda může důvěřovat hledačům. Po většinu času se navíc v první části pouze jen chystá a plánuje...
Díky bohu, že se v té druhé části konečně začne něco dít a příběh má spád... Ale ten původní propad oproti prvnímu dílu bohužel nijak nevymaže, kdyby autorka ten začátek trochu zkrátila, bylo by to ideální.
Ale jak jsem už psala, druhá část knihy mě bavila, přečetla jsem ji jedním dechem a uvidíme, jaký bude poslední díl. Snad nepůjde kvalitativně ještě níž.

přátelství láska smrt rodina vlci démoni pro dospívající mládež (young adult)

Andrea R. Cremer
americká, 1978