Smečka

Smečka https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71093/bmid_smecka-iol-71093.jpg 4 1061 168

Smečka série

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno – včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Nightshade , 2010

misar11
22.01.2013 5 z 5

První díl je absolutně nejhezčí, líbí se mi zajímavý příběh. Vlkodlaci u mě vedou! :)

xxiixxi
08.01.2013 4 z 5

Líbí se mi nápad, takto propracovaní vlkodlaci tu ještě nebyli. Z počátku jsem měla trochu zmatek, kdo je ochránce, vůdce, strážce a hledač. Líbí se mi smečkové chování vlků převedené do lidského světa a jak musí poslouchat své vůdce. Ale od děje jsem očekávala trochu víc. Mytologie byla dobře rozjetá, ale vztahy mezi hrdiny to podle mne táhly hodně dolů. Prostě mi k tomu nějak neseděly. Chvíli se řeší něco vážného, pak se cicmají, pak někoho zachraňují. Chvílemi mne to dokonce nudilo.

Majulinek
07.01.2013 5 z 5

Úžasná kniha, četla se jedním dechem.

ala.mihalikova
19.12.2012 5 z 5

Knížka byla úžasná, četla se sama. A tenhle příběh mě nadchnul. Skvělá knížka!

kasulka
17.12.2012 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a musím říct, že se mi moc líbila. Hezké fantasy s romantickým podtextem. Už se nemůžu dočkat, až si pořídím další díl a přečtu si ho... Doporučuji :)

~.Lucy.~
23.11.2012 4 z 5

Skvělá knížka, sice nebyla jedna z mých nejlepších, ale byla skvělá. Napínavá, vášnivá, nerozhodná a pár nechutných momentu tu taky bylo :) :D Skvěle se čte, přečetla jsem ji za dva dny (škoda že se musí spát, hehee :D ) Prostě, doporučuji přečíst :)

Eryl
16.10.2012 5 z 5

Byla jsem opravdu příjemně překvapená. Vůbec jsem nečekala, že z této knihy by se mohla stát jedna z mých oblíbených. Děj mě do sebe vtáhl a nepustil. Knížku jsem přečetla za jeden den a hned si běžela koupit další díl.

Eness
06.10.2012 5 z 5

není co dodat....prostě naprosto ÚŽASNÁ kniha :D

Kate.S
21.09.2012 5 z 5

Kniha je moc pěkně psaná. Úžasný příběh. Zhltla jsem jí jedním dechem. Hned na začátku jsem si oblíbila Rena. Obálka je naprosto fantastická.

DariDerek
11.09.2012 5 z 5

I vzhledem k mému věku se mi kniha líbila :-) Hlavně jsem si představovala ty dva "hochy" pro mě :DD

Lira
10.08.2012 5 z 5

kniha mě zaujala a už jsem jí četla snad desetkrát. Matka jí také četla a obě sdílíme názor, že je to dobrá kniha s dobrým příběhem. Osobně jsem to spisovatelce napsala a určit si přečtu její další knihy jako je River. Kniha skončila tak, že se lidí musí prostě dostat k další, aby věděly více.

ciniminisek
09.08.2012 5 z 5

Vůbec jsem to nečekala,knihu jsem měla přečtenou za 6 hodin (v kuse) naprosto luxusní.Nic víc k tomu nemám co dodat.

Verrrunka
28.06.2012 4 z 5

No, čekalo mě velmi příjemné překvapení, knihu jsem zhltla během dne, četla se skoro sama. Samozřejmě je to YA, takže se nedají čekat velké věci, ale v rámci žánru je to docela slušné počtení. Hodně mi připomíná Školu noci, i když je v podstatě o něčem jiném. Rozjezd byl trochu zmatený, než jsem pochopila kdo je kdo, chvilku mi to dalo. Ale pak to mělo spád a nenudila jsem se. Já bych se asi obešla bez těch všech cavyků v rámci milostného trojúhelníku, ale vzhledem k tomu, pro jakou věkovou skupinu je to určené, to tam patří. Jednotlivé charaktery nejsou moc propracované, což je velká škoda. Místy jsem také nechápala některé dialogy, ani tam nemusely být. Konec byl mírně chaotický, ale třeba se mi to srovná v hlavě s dalším dílem, na který se hned chystám....

mis22
09.04.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila. Opravdu moc pěkný příběh, oproti všem upírům :D zase něco jiného. Kniha mé očekávání opravdu překonala, protože jsem si myslela, že tak dobrá rozhodně nebude. Na další díl se moc těším:).

RouZuše =P
05.03.2012 5 z 5

stačí jedno slovo ► ÚŽASNÝ! :)

Katie*
29.02.2012 3 z 5

Knížka se mi líbila tak půl na půl.Líbil se mi originální příběh - ačkoli jsem spíše fanoušek upírů,je příjemné si přečíst i nějaký příběh o vlkodlacích.Také musím říct,že se mi knížka četla poměrně rychle - to se mi u žádné předchozí ještě nestalo.Tím by,ale moje chvála asi skončila.Nejvíc mě štvalo,že se na začátku pořád mluvilo o nějakých Hledačích,Ochráncích,Strážcích...ale kdo je kdo,a co je zač,se člověk dozví až cca po 120 stránkách (tím si u mě spisovatelka získala značné mínus).Moc se mi nelíbily některé konverzace mezi hrdiny,při níž člověk neměl absolutně vůbec žádné tušení o co jde.A moje poslední výtka - spisovatelka si moc neuměla poradit s charakterem postav.Ke Calle,jakožto hlavní hrdince,jsem si nedokázala udělat žádný obrázek.Příjde mi taková průměrná - co se mi na ni však nelíbí bylo to,jak v jednu chvíli říká,jak Shaye miluju,ale vzápětí se "cicmá" s Renem a velmi se jí to líbí.Dalším takovým příkladem je Shay o kterém nemám už vůbec žádný obrázek.Moc se mi nelíbilo míchání toho,kdy vyznává Calle city a hned vzápětí se baví o nějakých legendách a proroctvích...Zkrátka o těchto dvou postavách si nedokážu udělat žádný obrázek.Autorka,alespoň vytvořila nějaký charakter vedlejším postavám - Ren,Mason,Nevill,Ansel....ty jsem si z celé knížky oblíbila nejvíc.Ačkoli jsem měla na začátek s touto knížkou trochu problém (viz kritika výše) příběh se mi zalíbil a hodlám si přečíst pokračování.I tak si ale myslím,že existují lepší knížky s lepším příběhem,než obsahuje tato kniha....

trynitrix
15.02.2012 5 z 5

Knížka pěkná celkově jako příběh postupně vyvíjející i když ze začátku mi to to přišlo všechno jednoduchý že se nic pořádně nedělo pak od půlky už jsem byla spokojenější a konec bomba už se těším na druhý díl jak to začne jelikož jako každá knížka trilogie končí otevřeně už se nemůžu dočkat. Takže kdo má rád tenhle žánr tak vřele doporučuji přečíst.

Charley
02.01.2012

Rozečíst děj pro mě byl tedy z počátku velký oříšek. Obtáčelo se zde téma, které je v posledních letech hojně využíváno - tedy láska, fantasy bytosti atd... Nemohu o tom sice říci, že to napodobuje Stmívání, Crescendo a jiné podobně laděné knížky. Ale přeci jen je to, já nevím, obehrané. Nicméně jsem se po dlouhé době začátkem prokousala a konečně tak po polovině knihy začalo o něco jít. Ke konci jsem se dokonce přistihla, že jsem s mírným napětím čekala jak to dopadne. A nakonec to dopadlo tak, že to nijak nedopadlo, takže si musím počkat na další díl. Takže doufám, že ho brzy seženu ke čtení abych věděla jak to dopadne.
PS: dobrý krok od autorky. Ten kdo ji přečetl (i když se mu to třeba moc nelíbilo), neodolá a přečte i další díl, jen aby věděl jak to dopadne.

Emmgirl
27.12.2011

Kniha se mi líbila a v době přečtení ve mne zanechala spoustu reakcí, názorů a otazníků. A sem tam i nějaké připomínky ohledně dějové linie příběhu, ačkoliv bylo vše moc pěkně nastíněno a vymyšleno, ale jelikož jak je o mne v reálném světě známo, miluji happy endy, tudíž si již tak moc nelibuji v pokračování knih, které skončí dobře, jelikož je potencionální šance (spíše 100% pravděpodobnost), že se vše pokazí.
Ale to jsem odběhla, protože tohle není onen případ. Tady jde o to, že se Calla zamiluje do Shaye - člověka, i přestože má domluven sňatek s vychloubavým, egoistickým a nemyšleným / domýšlivým / sebevědomým Renem, se kterým má spojit členy obou smeček a vytvořit onu hlavní.
Nevím proč, ale jsem jednoznačně již od začátku knihy pro 'Bad boye' Rena. Dobře, chová se někdy nepatřičně a poněkud nevhodně, zejména pak ke Calle, ke které by měl chovat nejen úctu (tudíž by neměl koukat na žádnou sukni vedle), ale i ji milovat, jenže zkrátka a dobře nemohu vystát toho usmrkance Shaye. Prostě mi nesedl, to je všechno.
Navíc mě děsně irituje nerozhodnost Cally, když pochybuje mezi Renem a Shayem, pro kterého se nakonec rozhodne. To zkrátka nevydýchám, říkala jsem si a bylo tomu tak bezprostředně po dočtení.
Zkrátka nesnáším milostné trojúhelníky, to je určitě onen uhozený hřebíček na hlavičce. Mnohem raději bych jistě byla, kdyby se dala dohromady s Renem, v což stále doufám. Ufňukaný Shay není pro Callu, podle mého.

Mimochodem nemusím snad ani dodávat, že i kdyby byla kniha sebehorší - což jako bonus rozhodně není -, své místo v mé knihovně by si zasloužila - přebal je totiž naprosto dokonalý! :)

__

EDIT po vydání závěrečného dílu:

Abych pravdu řekla, v knihovničce mám první dva díly, z něhož již druhý díl byl pro mě utrpením, kvůli tomu, jak ufňukaně se Shay choval, ale třetí ke mně ani náhodou nikdo nedostane, i když nemám ráda neúplné série!
To, že se autorka upnula k představě Cally se Shayem budiž, ale aby to takhle skoncovala s Renem? Ani nápad.. Kvůli tomu jsem se od třetího dílu úplně distancovala a neplánuji ho vůbec číst.
Zkrátka z celkem dobře vypadajícího příběhu se stal brak, alespoň pro mě.

netty.vanity
11.12.2011 4 z 5

Calla. z jedné poloviny člověk a z druhé vlčice vyrůstala s tím, že má předem daný osud a určená pravidla. Když se však zamiluje do lidského chlapce,všechno se mění a Calla zjišťuje,že se nejspíš mýlila v oddanosti k pravidlům a její život je jedna velká lež. Nejdříve mne uchvátila nádherná obálka,která se protentokrát vážně povedla.Když jsem zjistila,o čem kniha je,nějakou dobu jsem váhala a teď nelituji,že jsem se rozhodla ji přečíst.Je to sice další z řady ne nijak vybočujících fantasy románů,kde je klasicky nadpřirozeno,milostný trojúhelník a spoustu překážek,které zabraňují ústřední dvojici aby byli spolu,ale mě se vážně zalíbila čtivá forma,jakou je to psané a celkově děj.Calla je občas dost nesnesitelná,ale alespoň za svou lásku bojuje a nejde daleko pro kdejaký kopanec (narozdíl od ""hrdinek""typu Bella Swan),je sympatická svou houževnatostí a občasnou arogancí (docela změna po všech těch slabých naivních knižních hrdinek),zato Shay,do kterého se zamilovala mi moc nesedí tím svým sentimentem,každopádně je určitě lepší než vtěrka a slizoun Ren.Postavy jsou zkrátka zajímavě vymyšlený,v ději do sebe jednotlivé kousky zapadají jako puzzle..Zkrátka jsem po dlouhé době spokojená s knížkou,ale-fucking-lujah.

láska vlkodlaci vlci démoni pro dospívající mládež (young adult)

Andrea R. Cremer
americká, 1978