Smečka

Smečka https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71093/bmid_smecka-iol-71093.jpg 4 1061 168

Smečka série

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno – včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Nightshade , 2010

pecinka21
20.10.2015 5 z 5

Čtivá, oddechová kniha

Nuray
02.09.2015 5 z 5

Za sebe musím říct, že jsem tuhle knihu četla téměř hned po vydání (i další díly) a předčila mé očekávání ! Hrozně jsem se ztotožňovala s některými problémy, které měla hlavní hrdinka, s jejími pocity a podobně. Občas mě sice štvalo chování některých postav, ale tak už to zkrátka bývá, že. Pro mě je tato kniha na žebříčku nejlepších 10, které jsem kdy četla (co se týče fantasy literatury). Myslím, že pokud jste do fantasy takoví blázni, jako já, tak začnete slintat po tom, abyste se v mžiku taky mohli vžít do knihy a dokázat se (například) přeměnit ve vlka a jen tak si skákat po skalnatých převisech a být tak nespoutaní, jak to dokáží snad jen vlci... !

Za mě jedině doporučuji a palec nahoru :-)

zuzuky56
21.08.2015 1 z 5

Musím říct, že jsem čekala víc. Kupovala jsem to přes internet a kdyby tam měli napsáno, romantická fantasy, tak Vám můžu říct, že nad koupí ani NEPŘEMÝŠLÍM! Jenže to tam nebylo a mě ta kniha nehorázně zklamala. Nejraději jsem měla Rena. Prostě miláček. A na Calle jsem měla nejraději její jméno, protože Calla je hezký. Kdo má rád romantický slátaniny, milostný trojúhelníky a nadpřirozeno jako skoro nedůležitý doplněk, tak se mu to nejspíš líbilo. Nevím, ale kniha se mi vůbec nelíbila a musela jsem se do jejího přečtení doslova nutit a brala jsem ji do ruky jen v opravdu velké nudě. A musím říct, že jakmile jsem přečetla první řádek tak míra nudy stoupla asi o padesát procent! Nesnáším, když mám nedočtenou knihu. Druhý díl si opravdu kupovat nebudu. Prostě nic moc.

Luciana007
18.08.2015

No já tuhle knížku čtu jako e-knihu, ale jen třeba ve vlaku či v autobuse. Prostě když mám čas. Nikam z touto knížkou nepospíchám. Až jí dočtu dám vědět jak se mi líbila, ale zatím o de mně neuvidíte žádní názor :)

Mishell14
15.08.2015 4 z 5

Důvod proč nedávám plný počet hvězdiček je vcelku prostý. Zamilovaný trojuhelník tahle zápletka, už mě prostě nudí jak v knížkách tak i všude jinde. Ale, knize se nedá upřít originalita kniha mě sice nezaujala tak jak jsem si myslela, ale nápad to je určitě skvělý a podle mě je start této triologie celkem úspěšný :)

Andreanis
03.08.2015 4 z 5

Velmi čtivý a poutavý příběh. :-) Jedinou vadou na kráse je však přecitlivělá a histerická hlavní hrdinka. Snad se v příštím díle zlepší z pubertalní histerky do dospělé ženy :-)

ooMARGARETHoo
02.08.2015 4 z 5

Ta úchvatně fialová (naprosto zbožňuju fialovou!) obálka na mě volala "vem si mě, vem" jenom co jsem vstoupila do knihovny a spatřila ji na polici. Tak jsem se tedy nechala zlákat a vzala si ji. Do půlky knížky jsem v tom úplně ztrácela a pak nastal zlom kdy mě děj pohltil, že jsem ani nemrkla a byl konec. Kniha byla pro mě takovou příjemnou oddechovkou a kdyby se mě někdo zeptal jestli Shay nebo Ren, nejspíš bych odpověděla Shay, ovšem oba mají něco do sebe. ♥

vedana
29.07.2015 5 z 5

Knížka moc hezky napsaná, příjemný děj. Knihu beru jako takovou klasiku.

1v8na
16.07.2015 5 z 5

Spoiler - Příběh byl fantasticky strhující. Bylo v něm napětí, dobrodružství i láska. Líbil se mi. Jen mi trochu vadilo, že Calla si ze začátku nechtěla přiznat co cítí a stále se řídila jen rozumem. A Ren mi šíleně lezl na nervy. Byl to holkař a ještě žárlivec.
druhý díl si určitě přečtu.

Vianescee
10.07.2015 3 z 5

Kniha začala skvěle a já byla celá natěšená. Samozřejmě mě zaujala krasná obálka. A pak se objevil Shay. Pro mě to byl někdo naprosto nesympatický. Zato Ren byl můj favorit už od začátku. Takže jsem pořád doufala... Do dalších dílů jsem se původně pustila jen kvůli spoileru, který jsem se dozvěděla ohledně Rena. A prostě jsem si to musela přečíst. Další díly mě příjemně překvapily zlepšením. Callu jsem občas dost nechápala. Takže dobrá kniha, ale určitě se k ní nevrátím.

NikiMedy
09.07.2015 5 z 5

Moc hezký příběh. Hned jsem si musela přečíst druhý díl a víc jsem si zamilovala vlky.

Eleanor-ka
09.07.2015 4 z 5

Buďto jsem já tak pitomá, že jsem na konci uvěřila Bosquemu a nebo je Calla tak naivní, že mu neuvěřila. Těžko říct... :D

Takže... Když jsem knihu začla číst, prvních asi 50 stránek jsem 'přelítla' skoro nepřítomně, hodně mě to mátlo a připadalo mi to, jako bych četla pokračování něčeho. Nebylo to tam dobře popsané a já se v tom ztrácela. Začala jsem děj chápat až v polovině knihy a to není vůbec dobře. Ale přesto se mi kniha opravdu zalíbila.

Úplně jiné pojetí fenoménu s vlkodlaky. Skvělé. Moc se mi líbí ten příběh se Střážci a Ochránci, navíc jak spisovatelka ke konci použila i jiné mytologické bytosti a taky musím podoknout, že mě oslovilo, když se inspirovala Leviathanem. :-)

... A ještě bych měla nejspíš podotknout, že i když jsem si Callu oblíbila, tak mě dost zklamala. Takový konec! Já mám rozhodně tedy radči Rena jak Shaye a celkově... já byla celou tu dobu za jedno s těmi jejich pravidly, než jejími city. No jo, ze mě romantička nikdy nebude. :-D

Rozhodně si přečtu i 2. díl, jsem dost zvědavá.

Attia
08.07.2015 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, ačkoliv jsem občas mívala pocit, že se tam neřeší nic jiného, než jen zamotaný vztah hlavní hrdinky s Shayem a Renem. Kupodivu mi Calliny neustálé úvahy a přelétání sem a tam nevadily, i když dějově se toho za téměř 400 stran nic nestalo. Autorka prostě píše mimořádně poutavě. Moje první zkušenost s vlky byla tak pozitivní.

Barat
02.06.2015 2 z 5

Knihu jsem začala číst hlavně kvůli překrásné obálce. Naneštěstí mě obsah dost zklamal. Začátek úžasný, líbila se mi hlavně romantická stránka knihy, ale čím dále jsem byla, tím více jsem se musela přemáhat, abych četla dál. A přiznávám se dobrovolně: posledních dvacet stránek jsem už jen narychlo prolistovala. Nejspíše proto, že když do vztahů mezi studenty přinesla tak ohrané věci jako (POZOR, OD TÉTO CHVÍLE SPOILERY!) jeskyni s obřím pavoukem nebo jakýsi vdávající rituál či co, nemohla udržet hladinu akce a romantiky nad červenou čarou zajímavosti a vzrušení opadalo. Některé chvilky se pak ještě přežít daly, ale dle mého cpala do lidského světa s trochou nadpřirozena až moc... nelidského. A proměna Shaye ve vlka udělala za tím vším nadšením ze začátku jednu velkou, tlustou tečku. Na další díl se nepustím, i kdyby byl sebelepší. S touhle sérií oficiálně končím. Hodně mě zklamala. Možná je problém ve mně, ale já na tyto tuctové věcičky, které se tváří jako román, a které se pod rouškou krásné obálky nazývají blbost prostě nejsem.

0,5 hvězdičky za obálku, 0,5 za (dost chabé) postavy, 1 za vlky a děj. A tím končím.

kendllajf
30.05.2015 2 z 5

Od začátku to bylo napínavé ale pak....dub. Nic moc

Sabii14
20.05.2015 3 z 5

Abych řekla pravdu moc mě to nenadchlo, ale ve čtení dalších dílů budu pokračovat :) Hned od první chvíle jsem si oblíbila určitě Rena, proto mě trochu naštvalo že utekla se Shayem. Jsem zvědavá na další díly a věřím že mě ještě překvapí :-)

Satan666
18.04.2015 5 z 5

Tahle knížka mě zaujala...Kdybych já měla někoho poslouchat celý život, vzbouřila bych se o dost dřív :D Občas mi vadilo chování hlavní hrdinky..takhle normální holka v jejím věku neuvažuje. Naprosto nechápu co se jí tak zalíbilo na Shayovi- ten kluk je úplně mimo, takovej outsider. Zato Ren je úplně jiná liga, libí se mi jeho vystupování..Děj knížky je už sice trochu ohraný, ale ujde to. Není nad klasiku :D

Temná.Maky
01.04.2015 4 z 5

Je to moje první kniha s vlky takže překvápko.Kniha se četla dobře příběh byl hezký, ale ten milostný trojúhelník je příšernej!!Doufám že se to nějak spraví.
Shay se mi moc nelíbil a Rena mi bylo občas líto jak se k němu Call chovala ale jinak byl v pohodě:)Jsem zvědavá na druhý díl.

Norea
01.04.2015 3 z 5

:D Jáj som rada, že nie som jediná, ktorej priam prekáža milostný trojuholník. Mám normálne pocit akoby si autor nevedel sám vybrať a tak to tam bachne a tým nám tak zamotá hlavu a potom ak si už konečne vyberieme tak nám toho favorita zmaže jedná radosť. Prekvapila ma premena ľudí na veľkých vlkov, čakala som...niečo iné. Neviem tieto témy ako upíri, vlkolaci a ďalej, som mala možnosť vidieť najprv vo filmoch. V knihe som to čítala prvý krát. Bola fajn, bavila ma, páčilo sa mi presné nadväzovanie dielov na seba, uznávam aj nevýhodu, keď sa to vydávalo a človek si mohol priam nechty obžrať kedy sa začíta do ďalšej knihy. No ja som to nemusela riešiť. Bola Fantasy, takže pre mňa téma šitá na mieru.

Evča Korejka
11.03.2015 3 z 5

Hezká kniha, chvílemi na mě moc romantická.

láska vlkodlaci vlci démoni pro dospívající mládež (young adult)

Andrea R. Cremer
americká, 1978