Smečka

Smečka https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71093/bmid_smecka-iol-71093.jpg 4 1061 168

Smečka série

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily. Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno – včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Nightshade , 2010

BlazingHeart
31.01.2019 3 z 5

Klasický YA příběh, jehož hlavní prvek je postavený na milostném trojúhelníku. Nic jsem nečekala a tak jsem nebyla ani nějak zklamaná.
Postavy jsou ploché, z ničeho nic se tvoří jejich vztahy (Shay a Call - nic, nic a najednou láska až za hrob).
Scény, co měly vyvolat emoce nevyvolaly nic, protože psané to bylo hrozně utahaně.
Základní příběh strážci x ochránci x hledači měl dobrý nápad, bohužel autorka to nenapsala uveřitelně a i ty postavy si dle mě musely říkat - sakra, co to říkáme za sra*ky?

A rádoby velký záporák na konci a jeho přesvědčování - ne, prostě ne, přesvědčování a celkové "nebezpečné" vzezření je rovno postavě z dětské knihy. Na tohle by neskončila snad ani ta nejhloupější postava a z pusy by to nedokázal vypustit žádný dobrý záporák.

Kniha se ale četla rychle, takže nějaké plus má.

Celkově: základní myšlenka dobrá, napsáno velmi špatně.
2,5* a to jsem dost mírná.

Elkeli
26.01.2019 5 z 5

Rozhodně hezky zpracovaný a napínavý příběh, ideální pro ty, kteří si rádi odběhnou do světa fantasy. Tahle kniha byla jedna z mých prvních s touto tématikou - strašně ráda na ní vzpomínám a těším se, až si jí přečtu v celé sérii znovu.

Veronica.Key
12.01.2019 4 z 5

Celá série mi přišla úžasná :-) Příběhem mi to nepřišlo jako nějaká tuctovka. A děj zaujal. Všechny tři díly jsem přečetla do dvou týdnů.

Gi-Gi
30.12.2018 4 z 5

trošku jiná fantazy, docela mě zaujala, calla je mi sympatická, nějak mi ještě do duše nepronikl Ren, ale doufám, že v dalších dílech už to pochopím...

Emičkazknihy
08.10.2018 3 z 5

Kniha mě příliš neuchvátila, byla místy zdlouhavá a přespříliš se táhla. Na konci se staly věci nečekané a proto si přečtu i další díl. I když jsem místy cítila soucítění s hlavní hrdinkou, její kamenná tvář schovávala jakékoliv naděje empatie v jejím okolí. Nápad nějakého převtělení nebyl špatný, ovšem ne uplně neznámí. Kniha měla i své světlé stránky, například jemné, ale přesné popisy krajiny a prostředí a hlavní postavy mimo hlavní hrdinku mi byli velice simpatické. I když doufám ve zlepšení v dalších dílech, netrvám na nich kvůli kouzlu, které nepodléhalo davovému šílenství.

deedulka
24.07.2018 3 z 5

Ideální letní čtení k vodě. Nic náročného, místy napínavé a trocha romantiky pro mladší čtenáře. :) Z mého pohledu jsem si vychutnala hlavně tu akční dějovou linku. Na tu romantickou už je mi přece jen o nějaký ten pátek víc, aby mne to dojalo a tak bych jí i ubrala. Těším se na další díl, až se dozvím víc o těch tajemných Hledačích. A taky jsem zvědavá, jestli Calla bude s tím, s kým asi autorka předvídatelně plánuje, protože mně je sympatický ten druhý hrdina. :)

Denča000
07.07.2018 5 z 5

Kniha má výborný děj a podle toho je i vynikající. Je to prostě něco jiného.

Bohdana11
24.06.2018 3 z 5

Četla jsem lepší knihy, takový průměr spíše pro náctileté.ale konec zůstal otevřený tak jdu na další díl

Apoška
17.04.2018 4 z 5

Příběh je poutavý. Přečetla jsem to jedním dechem.

Andynka
05.04.2018 3 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout jestli mám dát 4*, nebo 3*.... Nakonec jsem zvolila 3*. Myslim jsim, ze jsem cetla lepší knihy. Kniha se velmi dobře čte, ale je to průměrné fantasy. Je to pro nenáročného čtenáře, který nechce vysvětlit proč to tak chodí ve světě nadpřirozena. Pro mě zkrátka nedotažené, tak snad další díly budou lepší.

Szekynka
06.03.2018 3 z 5

Námět mi přišel zajímavý, stejně tak rozdělení smeček. Popis jednotlivých postav, jejich postavení ve smečce a vůbec zařazení do smeček mě docela mátlo. Popisy mi přišly zmatené. Zajímavé čtení a příběh, zasloužil by si ale propracovanější zpracování.

mikela
01.11.2017 odpad!

Na začátku jsem patrně měla až moc velká očekávání. Kniha se mi četla těžce, chování postav mě neskutečně vytáčelo a příběh strašný. Určitě zajímavý nápad, jenom špatně zpracovaný.

marta14
10.09.2017 5 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale potom mě to bavilo dost.

Annkag
22.07.2017 4 z 5

Nádhera.Toto bol prvý diel série ktorá ma úplne uchvátila a dostala do kolien.....

DeniseMarini
10.06.2017 4 z 5

Velmi čtivé a téma vlků a podobných bytostí mě v knihách většinou vždy zaujme :)

Calla2002
29.05.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií vůbec !!!!!!! Tahle série je opravdu něco četla jsem všechny knihy asi 6x a neomrzelo to fakt že ne :-) je pravda že jsem v těch dílech trochu váhala jestli nebude s Renem ....
ALE ROZHODNĚ DOPORUČUJI

jitka7
16.05.2017 4 z 5

Dost čtivé. Téma mě nadchlo. Kniha mě hodně vtáhla do děje, moc se mi líbila zápletka, téma. Pro mě zase něco nového, nečekaného a dobře napsané. Já se nenudila, jsem zvědavá, jak to celé dopadne, protože můj hlavní hrdina je někdo jiný :)

Kiwi24
07.04.2017 5 z 5

Boží. Úžasné. Krása. Celou sérii už jsem přečetla, ale i tak... tohle díl je opravdu skvělý.

PeťkaW.
24.03.2017 3 z 5

Od téhle knížky jsem čekala něco víc. Námět mi v určitých chvílích připomínal film Krev jako čokoláda. Zezačátku jsem se trochu motala v tom, kdo do jaké smečky patří, a celkově v hierarchii postav. Občas mi vadily hormony přesáklé holčičí myšlenkové pochody, ale to k tomuhle žánru asi patří, vzhledem ke skupině, na kterou je zacílený. Nicméně se příběh dobře čte a má spád, i když se v něm vlastně nic moc závratného, krom konce, neděje. I tak si ale přečtu další díly. Není to ale kniha, ke které bych se chtěla někdy vracet a která by mi dala něco víc.

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Poměrně čtivá romantická série s netypickým tématem, která mne však ničím nezaujala a ani neoslovila.

láska vlkodlaci vlci démoni pro dospívající mládež (young adult)

Andrea R. Cremer
americká, 1978