Smečka rváčů

Smečka rváčů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243110/bmid_smecka-rvacu-qol-243110.jpg 4 161 29

Wolfe Brothers série

Bratři Ruben a Cameron žijí na okraji – doslova. Na okraji Sydney, na okraji blahobytu. Ve světě psích závodů, bídy a nezaměstnanosti. Ve světě věčného zápasu. Celý život se rvou, spolu a za sebe. A tak když jim boxerský promotér nabídne, aby si ilegálními rvačkami přivydělali pár dolarů, přijmou. A rvou se jako psi. V sázce totiž nejsou jen peníze, ale i vlastní identita a hrdost... Silný, dojemně bolestný příběh je volným pokračováním debutového románu Roky pod psa (Argo 2014) Markuse Zusaka, australského spisovatele a autora slavné Zlodějky knih.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

Fighting Ruben Wolfe , 2000

Kaja1
06.10.2023 4 z 5

Drsné dospívání dvou bratrů, které si zpestří drsným sportem. Mám knihy Zusaka ráda, i když asi všem nesednou.

Káťa484
29.08.2022 4 z 5

Každý se v životě s něčím pereme a to hezky po svém.

Kája95
24.08.2022 4 z 5

Hezky zpracované , zajímavé a čtivé . Ale “ty tlustší “ knihy od autora mám radši

Nikusha
19.08.2020 5 z 5

"Zabiju tě!" ..."Dobře"
Já ty jeho knížky miluju.

bruntal
04.07.2020 4 z 5

Každý z nás v sobě občas najde rváče a každý z nás o sobě občas zapochybuje. "Rváč může zvítězit, ale neznamená to, že se vítěz umí rvát".

pablito
14.01.2020 4 z 5

Líbí se mi jazyk, který dokáže vtáhnout do prostředí. A líbí se mi i příběh. Knížka stojí za to. Přestože favoritem této trilogie je poslední kniha.

Jonny
08.11.2019 4 z 5

Za mě jednoznačně lepší než první díl. Tady příběh někam směřuje a místy je i napínavý. Je to oddechovka, ale když člověk chce, tak si najde i podněty pro zamyšlení.

Niky91
30.06.2019 3 z 5

Stále oddechová knížka.

JFK117
25.04.2019 5 z 5

Smečka se mi líbila ještě víc než Roky pod psa. Pan Zusak se tím zařadil mezi mé oblíbené současné spisovatele. Nemohu si odpustit krátký citát :"Mám takovou hrůzu ze selhání, že jsem ho v podstatě přijal za svý."

Hotovson
06.03.2019 4 z 5

V podstatě reakce na Jogese.

Srdce mám až u kotníků, dodávka jede pryč a my s Rubíkem jdeme pěšky domů. Kopám si srdce před sebou po dlažbě. Je mi do breku, ale nebrečím. Chtěl bych bejt jako Rubík. Chtěl bych bejt Rváč Ruben Wolfe, a ne Lůzr. Chtěl bych bejt svým bráchou.

Ve finále mi příde, že Rubík chce bejt svym bráchou Cameronem, pro tu zarputilost, pro ten boj a pro to, že se nevzdává, nic nepříde zadarmo, o všechno musí zabojovat. Finále je skvělý, prostě bráchové, sice si dají po držce, ale mají se rádi, tak to prostě je :)))

danyinsidebooks
22.12.2018 5 z 5

Smečka rváčů byla ještě lepší než Roky pod psa. Syrová a zároveň krásná. Smutná a zároveň nádherná. Zvláštní a zároveň pěkná.
Se Zusakovou tvorbou jsem začala s knihou Posel a pokračovala přes Zlodějku knih a Roky pod psa. A všemi jeho knihami jsem učarovaná.

postrach
09.12.2018 4 z 5

Pohodovka.kterou by si měli přečíst puberťáci i rodiče.

Frederick
15.08.2018 5 z 5

Drsné a zároveň romantické.

Marekh
07.02.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila (styl psaní, námět knihy). Když srovnám tuto knihu s prvním dílem - Roky pod psa, tak kvalitou je kniha na stejné úrovni podle mého názoru.

V tomto druhém díle se opět setkáváme s rodinou Wolfových, navíc zde bratři Cameron a Ruben navštěvují také psí zápasy a začnou se zúčastňovat zápasů v boxu. Opětovně se zde vyskytuje tématika lásky.

Líbilo se mi, že rodina držela pohromadě, i když se vyskytly různé problémy a to je moc fajn, když máme oporu v rodině. Na konci každé kapitoly se vyskytovaly krátké rozhovory mezi bratry Cameronem a Rubenem, což se mi líbilo.

Citát z knihy, který mne oslovil a který vystihuje námět knihy:

Vyhrávat můžeš jen do určitý doby, protože jednou tě zaručeně někdo porazí. Na druhou stranu, když se naučíš rvát, můžeš se rvát donekonečna, i když ti někdo napráská.

Závěr knihy se mi moc líbil.

Jana_Z
29.03.2017 5 z 5

Moc se mi líbí Zusakův styl. Oproti prvnímu dílu je tu cítit autorova větší jistota a smysl pro humor. Celé to lépe drží pohromadě, je tu jasná dějová linka. A příběh ještě zůstává příjemně lehký, oddechový. Příště už to bude krapet závažnější...

OneBas
27.01.2017 3 z 5

Kniha pro mě byla spíše oddechová. Sáhla jsem po ní poté, co jsem se rozhodla zkusit další dílo od Zusaka. Kniha mi nějak nepřirostla k srdci tak jako první díl, i přesto si určitě přečtu poslední díl.

Misha11
27.12.2016 2 z 5

Druhý díl mě bavil méně než první, i tady platí, že autor nic zdlouhavě nepopisuje a kniha se vcelku rychle čte.

Fantýna
04.12.2016 5 z 5

Podle mého názoru je tento díl lepší než ten první, protože tu můžeme vysledovat pokroky. Tahle knížka nebude pro někoho dobrá, protože se tato mini série vyskytuje po Zlodějce knih, která je ze v originále poslední knihou autora.

Anne Leyyd
28.07.2016 4 z 5

Musím přiznat, že tento díl se mi líbil o něco více než ten předchozí. Rodina Wolfova mě opravdu zaujala, líbily se mi jejich pevné vazby mezi sebou a to, jak se vesměs všichni navzájem podporovali. Cameronova postava byla vylíčena (myslím) velmi věrně a docela bych i věřila, že to v klučičích myslích nějak takhle vypadá. Pořád si nejsem jistá hodnocením, proto zatím udílím 4 SLABŠÍ hvězdy a počkám si na poslední díl, abych se definitivně rozhodla.

kayu
17.07.2016 3 z 5

Díl mě bavil jednoznačně víc, než ten předchozí. Je tu vidět určitý posun dopředu. Kniha má celkem smysluplný děj a není jen plná žvástů jako Roky pod psa.

dospívání zápasy, zápasení

Markus Zusak