Slyšíš, jak mluví stromy?

Slyšíš, jak mluví stromy? https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358762/bmid_slysis-jak-mluvi-stromy-Cm4-358762.jpg 5 73 18

Mají stromy svůj vlastní jazyk? Musí děti stromů chodit do školy? Proč se lesní zvířata bojí lidí? Peter Wohlleben odpovídá na otázky, které jsou neobvyklé, originální a často velmi zábavné. Jeho snadno pochopitelné a téměř vždy překvapivé odpovědi umožňují dětem vidět život v lese zcela odlišnými očima. Talentovaný vypravěč čerpá z mnoha desetiletí vlastních zkušeností lesníka a ochranáře přírody a zároveň se opírá o nejnovější vědecké poznatky. Peter Wohlleben, autor bestsellerů, přeložených do mnoha jazyků, se zasazuje o uchování našich původních lesů a žádá více pozornosti, respektu i ochrany pro ně i přírodu vůbec.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata Pro děti a mládež
Vydáno: , Kazda

Hörst du, wie die Bäume sprechen? Eine kleine Entdeckungsreise durch den Wald

Gabi13
31.08.2023 5 z 5

Skvělá knížka. Využila jsem na táboře s dětmi a mě samotnou celá knížka moc bavila.

Melounky
16.03.2021 5 z 5

Sice jsem to četla dlouho, ale moc se mi líbila a hodně jsem se dozvěděla.

maminkoutek
19.11.2020

Kniha je vhodná pro děti od 6 let a dozví se v ní různé zajímavosti - jak stromy fungují? Co jejich rodina? Jak se dorozumívají? A mají někdy žízeň? Nechybí samozřejmě ani informace o zvířatech, které žijí v lesích....

danka.
19.06.2020 5 z 5

Nádherná, poučná kniha. Zaujala nejen syna předškoláka, ale i nás rodiče :-) . Už se poohlížíme po dalších knihách od tohoto autora . . .

bagel
18.12.2019 5 z 5

Nemohu se než jen přidat ke všem dříve uvedeným nadšeným komentářům. Mnohé zde uvedené informace byly pro mě zcela nové a navíc byly podány velmi přístupnou formou.

kathla
17.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha, předčítala jsem ji dceři a leccos jsem se dozvěděla i já! Bavilo mne to, myslím si, že toto by se měly děti učit ve škole :) Psáno zábavnou formou, spousta přirovnání, fotografií a úkolů, které si děti mohou samy zkusit v lese. Kniha by neměla doma chybět žádnému dítěti.

SuperSojka
10.11.2019 5 z 5

Tahle knížka je geniální. Přestože má být primárně pro děti (spíše starší), tak je tam tolik zajímavých informací, že jsem ji vlastně četla hlavně já. Tyhle věci, podle mě, v jiné dětské knize nenajdete. Najednou mi ten koloběh přírody dává trochu smysl. :)

knizninadsenec
31.10.2019 5 z 5

Velmi krásná a poučná kniha pro děti i dospělé. Mne osobně se velmi líbila a pár věcí jsem se přiučila.

slapajda
19.10.2018 5 z 5

Toto je zatím ta nejlépe napsaná naučná kniha pro děti... Mnoho se dozví i dospělí :-). Já byla nadšená a ještě více mé děti. Ty tu knihu přímo hltaly a každý večer se těšily na čtení. Dávaly této knize přednost před pohádkami :-).

Deny95
17.10.2018

Výborná kniha, dětem ve družině se moc líbila a mě také. Dozvěděla jsem se plno nových informací. Doporučuji!

ditul
19.08.2018 5 z 5

Miluji jeho knihy a jsem nadšená, že napsal knihu i pro ty nejmenší čtenáře, kde se děti nenásilnou formou doví mnoho zajímavého... Kniha mě velice bavila! ;)

efka.saf
20.06.2018 5 z 5

Co na knihu říct? Dětská knižní verze zaměřená na lesní ekosystém je z mého pohledu opět skvělá; nadupaná informacemi, které si děti jinde nepřečtou, doplněná spoustou barevných fotek či ilustrací a nemalým množstvím tipů, na co se v lese zaměřit a co si vyzkoušet. Asi to není kniha pro nejmenší, ale s rodiči je určitě možné předčítat ji i menším dětem.

Osobně bych ji nejraději koupila všem malým dětem v naší rodině, abychom do nich mohli tyto nesmírně cenné informace pumpovat hned od mala, protože na budování vztahu k přírodě není nikdy moc brzo. Vlastně bych řekla, že včera bylo pozdě :-).
Za mě tedy moc pěkná a poučná kniha, kterou vřele doporučuji všem!

KáťuleK
30.05.2018 5 z 5

Velmi pěkná kniha pro děti. Velmi se mi líbí zpracování, ilustrace. Jsou zde i inspirace na hry v přírodě

iceVS
04.05.2018 5 z 5

I když je to dětská kniha, nabízím ji dospělým čtenářům. A oni ji čtou a líbí se jim. A mně taky. Přečetla jsem všechny dostupné knihy tohoto autora - a beru stromy jako živé bytosti. Zkuste to taky.

J.books
02.05.2018 5 z 5

Překrásná knížka pro děti plná zajímavých informací podaných hravou cestou, ideální sebou do lesa na výlet

Mánička178
30.04.2018 5 z 5

Úžasná knížka - zábavná, poučná, spoustu návodů, co si v lese osahat a zažít :) Super přístup, jak dětem přiblížit přírodu - paráda! :)

haki34
07.03.2018 5 z 5

knížka PW pro děti, aneb jak zaujmout a přivést děti k přírodě :) dozví se spoustu zajímavostí,o rostlinách i zvířatech, jak to v tom lese vlastně chodí - třeba jak to je se stromy a jejich žílami, jak se ty stromy živí, na co potřebují listí, nebo fíglů, které lze vyzkoušet velmi lehce - třeba vábit srny pomocí bukových listů (dcera nastudovala, těším se na praktické provedení :D)... kapitoly jsou přehledné, krátké, aby to děti bavilo, doplněné zajímavostmi i kvízovými otázkami....
vše je podáno nenásilnou, praktickou, polopatistickou formou.
...les jako místo nejen poučné, ale i dobrodružné a zábavné hřiště - může přivést k přírodě i děti, které doposud čas trávili jinak...
já jako fanoušek PW jsem prostě nemohla jinak, než knížku pořídit do sbírky a velmi mě těší, že nezávisle na mém přání a nadšení zaujala skoro 8letou dceru, která ji nadšeně a vytrvale čte po večerech v posteli a plánuje co všechno příště v lese zkusí, najde, objeví ...

Maaakii
05.02.2018 5 z 5

Nádherná kniha, pětiletý syn si ji okamžitě zamiloval. Já ale také, tolik věcí které jsem doteď o stromech netušila. Autor má úžasný cit pro přírodu a schopnost zaujmout i malé dítě, klobouk dolů.