Slyším tě všude

Slyším tě všude https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347622/bmid_slysim-te-vsude-0tn-347622.jpg 4 133 46

Svižně napsaný příběh se odehrává se v blízké budoucnosti, kdy bude možné, k nepřetržité komunikaci a dostupnosti přes sociální sítě, i neustálému vylepšování technologií, podstoupit operativní zákrok, který propojí partnery tak, aby vnímali pocity a myšlenky druhého. Právě to nabídne Briddey Flanniganové její přítel Trent namísto zásnubního prstenu. Briddey je nadšená, vždyť EED zákrok prohloubí jejich vzájemnou lásku a umožní jim dokonalé souznění. K zasnoubení má dojít po úspěšném navázání spojení po operaci. Briddey navíc doufá, že se tím konečně dostane z dosahu přílišné péče a starostlivosti své irské rodiny. Jenomže věci se nakonec nevyvinou přesně podle plánu. Po probuzení z narkózy čeká Briddey překvapení: k propojení sice došlo, ale zcela jinému, než předpokládala. Od té chvíle se rozjíždí napínavý a vtipný příběh, který převrátí Briddeyin dosavadní život naruby a dovede ji k zásadnímu přehodnocení pohledu na lidi kolem sebe.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Metafora

Crosstalk , 2016

Rind
Rind
11.03.2018 1 z 5

Lidi, nenechte se zmast nametem.
Neinteligentni rozvlekla cervena knihovna.

fis.rena
fis.rena
07.03.2018 1 z 5

Takže :D prý "svižně napsaný příběh"...padám :D
Znáte to, jak strávíte čas s někým, kdo neustále hovoří a hovoří a vy jen s obdivem sledujete fakt, že se mezitím stíhá i nadechnout? Pak nastává nevyhnutelný pocit, že máte vykecanou díru do hlavy a jste z toho tak unavení, že si nemůžete ani nazout papuče? Tak takhle nějak se cítím já po přečtení tohoto kousku.
Není to absolutně můj šálek kávy, ale proč to nezkusit, když námět zní dobře, že jo. Nicméně je to zabitý počtem stran,opakujícím se okecáváním situací, které se pořád dokola řešily a řešily a prd do toho. A i přesto...já to přečetla! :D i když se skoky, přiznám se. Byly i situace, kdy jsem se na knížku jen podívala, představila si ty rozhovory Briddey a už jsem byla unavená.
Nápad je to dobrý, zpracování unavující. Kniha putuje ke kamarádce, která tento žánr preferuje, takže jde dělat radost a bude jistě oceněna jinak.

PočetBook
PočetBook
05.03.2018 1 z 5

Namlsalo mne dobré hodnocení a zajímavý námět. Dočetl jsem to asi do půlky, a pak už se prostě nedalo. Děj se vůbec neposouval, na 50ti stránkách se omílalo furt to samé, hlavní hrdinka neustále řešila svoje příbuzné a známé stylem, kterému jsem vůbec nerozuměl. Občas situace mírně poskočila, a pak se příběh dalších 50 stránek motal na fleku. Nuda, nuda, strašnáááá nuda. Když jsem si uvědomil, že na mne čekají další desítky knih, na které se těším, zabalil jsem to. Jedna hvězda za neotřelý námět.

Lenny33
Lenny33
13.02.2018 5 z 5

Connie Willis se už před lety zařadila mezi mé oblíbené autory a touto knihou si tuto pozici jen utvrdila. V knize bylo opět vše, co mám v jejích knihách ráda - promyšlený děj, ukecané rozhovory, napětí, rozmanité a propracované postavy, občasný humor a zde vše ještě jemně okořeněné láskou. Kniha si i vcelku udržovala dobré tempo a spád, s čímž má autorka u některých knih, podle mého, problém. Ale i tak skvělé čtení! 4,5*

Ouninka
Ouninka
06.02.2018 5 z 5

Dneska jsem dočetla, knížka byla zajímavá a četla se poměrně hezky, akorát jsem občas ztrácela orientaci, moc jmen...moc momentů najednou, ale v globálu to byla fajn knížka, konec jsem doslova hltala, jak jsem byla zvědavá, jak to dopadne :)

mandari
mandari
03.02.2018 3 z 5

Celkově bych knihu hodnotila jako průměrnou. Námět byl dost zajímavý, ale šlo spíše o romantiku, kde se původní námět dost ztrácel. Kniha byla ze začátku dost zdlouhavá a stálo mě to trochu víc sil, abych ji neodložila. Poté se děj ale docela rozjel a četlo se to dobře. Bohužel skoro vše bylo pro mě až moc předvídatelné. V podstatě se nestalo nic, u čeho bych si řekla "tak to jsem nečekala".

bbara155
bbara155
01.02.2018 5 z 5

Trošku ukecané, ale líbilo se mi to.

Kexina
Kexina
22.12.2017 4 z 5

... a docela by mě zajímalo, kolik dalších lidí si v průběhu čtení kontrolovalo vlastní myšlenky. :-)

alzbeta4340
alzbeta4340
23.11.2017 3 z 5

Výborný námět zpracovaný v románu určeném především pro mladší čtenářky. Místy je kniha neuvěřitelně ukecaná, situace se omílají a komentují stále dokola. Postupem čtení jsem usoudila, že je to záměr, aby byli čtenáři taky zahlceni opakujícími se informacemi jako hlavní hrdinka Briddey. Záměr úplně chápu, ale bylo to dost únavné. Osobně se mi hodně líbilo líčení síly, které mají knihy, a pak samozřejmě závěrečná romantická scéna :-).

Rodaw
Rodaw
13.11.2017

Bohužel nedočteno, toto není absolutně můj šálek kávy :(
Mrzí mě to, Kniha posledního soudu od Connie byla úžasná!

Astonius
Astonius
12.11.2017 1 z 5

Přečetla jsem necelých 300 stran a dál už to příliš uráželo moji inteligenci... Kniha by mohla být "kuchařkou" pro spisovatele, jak napsat tlusté dílo o ničem. Když jsem pochopila spisovatelčin systém - nastolit situaci a pak o ní 50 stran tlachat formou různých telefonátů a rozhovorů, stále dokola stejný text, už jsem začala používat i "rychločtení", protože to člověku nic nedávalo a kdyby ty stránky přeskočil, nic by se nestalo. Nejhorší je, když si člověk vysní příběh, jaký to bude - nejvíce jsem doufala v propojení s úplně cizím člověkem, kterého bude hlavní hrdinka poznávat prostřednictvím emocí a pak se potkají a poznají, ale tohle byla červená knihovna na té nejnižší úrovni, i když nechci urážet červenou knihovnu.... :-) Bylo to naivní, nedotažené, roztahané, stupidní, ztráta času. Zajímavý námět nabízel tolik možností, ale využito bylo tak 1 %..... Absolutně nedoporučuji :-)

Teclaireddy
Teclaireddy
06.11.2017 5 z 5

Nakonec se přikláním k 5 hvězdičkám, protože mě kniha opravdu strhla a zahřála u srdce.
Ano, já vím, že dějová linie je místy trochu krkolomná, nelogická až překombinovaná, zajímavé téma není rozvinuto moc do hloubky a postavy jsou poměrně černobílé. Ale ta romantická linka, mnoha komentátory zatracovaná, mne prostě dostala. S. měl pro mě neodolatelný šarm a autorka umí psát s takovým jemným citem, že mě to prostě nějak dostalo (a to nejsem žádná milovnice červené knihovny).

Siraelxy
Siraelxy
28.10.2017 2 z 5

Pardon, ale tohle je tak příšerná nuda, jako už dlouho ne. Pořád jsem čekala kdy se to rozjede...nerozjelo. Zdlouhavé kecy o ničem, neustálé telefonování a smskování....ne, prostě ne.

vladka1695
vladka1695
18.10.2017 3 z 5

Kniha zřejmě pro jinou cílovou skupinu, ale občas byla i vtipná.

jeani001
jeani001
18.10.2017 1 z 5

Když jsem knihu Slyším tě všude objevila, zaradovala jsem se, že jsem konečně objevila "scifarnu pro holky". Prvních pár kapitol jsem byla opravdu nadšená, bohužel co tak nadějně začalo se zvrhlo spíše v telenovelu z čehož jsem v konečném důsledku zklamaná, protože zmatený děj, postavy chaoticky mluvící přes sebe, nedomyšlený svět s nekorespondujícími událostmi, to pro mě osobně není známkou kvalitně napsané knihy. Přestože oceňuji nápad autorky, který by mohl být úžasný - EED propojení partnerů, kteří tak navzájem cítí své pocity...
Přesto věřím, že kniha své příznivce najde, bohužel já na telenovely nejsem :-)

veronika9143
veronika9143
16.10.2017 5 z 5

Musím se přiznat, že zrovna sci-fi moc nevyhledávám a když se mi podaří přečíst dvě knihy do roka, tak je to hodně. Proto mě kniha mile překvapila, z části pobavila a dokonce vystrašila. Představa, že by se tohle někdy mohlo stát (a přiznejme si, že zas tak šílené to není), mě právem děsila. :-D Celkově ji hodnotím dobře, i přes velký počet stran se dobře četla, nenašla jsem místa, kde bych se snažila text uspíšit, nebo přeskočit a můžu ji s klidným srdcem doporučit. Samozřejmě je určená spíše pro mladší čtenáře, ale určitě zaujme i jinou věkovou kategorii.

alnahu
alnahu
11.10.2017 5 z 5

Zvláštní kniha,díky výzvě jsem si vybrala tuto knihu odehrávající s v budoucnosti a i když sci-fi nemusím ,tak jsem si ji přečetla a kupodivu se mi příběh Briddy četl dobře.
Trent šéf firmy s mobilními telefony nabídne své přítelkyni Briddy,aby si společně nechali voperovat do mozku malé tělísko,díky němuž budou společně sdílet své emoce a pocity,jak vše dopadne se dočtete v této knize s velmi zajímavou obálkou , kniha je proložena pěknými citáty.

keiko33
keiko33
18.09.2017 5 z 5

Tak to bola jazda, doslova. Kniha je pisana tak putavo a tie vtipne dialogy, ako keby ste sa rutili z kopca plnou rychlostou a neviete zastavit. Proste musite citat az kym nieste na konci. Ma to byt scifi, ale az na tu schopnost pocut myslienky, tam nic nebolo. Skor by som tuto knihu nazvala komediou. Je plna humoru, otravnej rodiny a citania myslienok, co dodava tejto knihe jedinecnost. Naozaj ma nenapada ziadna kniha, ku ktorej by som ju prirovnala. No a Schwartz bol strasny sympatak, konecne ziadna dokonalost.

MartinaF
MartinaF
12.09.2017 5 z 5

Nemám slov. Zpočátku jsem byla skeptická, ale jak se příběh odvíjel, líbil se mi čím dál víc. Prostě skvělá knížka.

kneslova
kneslova
30.08.2017 5 z 5

Má oblíbená spisovatelka a další kniha - to je super. Celkem povedený příběh, bravurně napsáno, je pravdou, že nejsympatičtější postava knihy je Maeve a je to trochu obsáhlejší dílo, přesto výborné - 5 hvězdiček