Služka a královna

Služka a královna https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31927/bmid_sluzka-a-kralovna-Uxf-31927.jpg 4 9 2

Strhující příběh dvou neobyčejných žen, které se v době křížové výpravy navzdory veškerým rozdílům v původu, výchově i vzdělání naučí navzájem respektovat a společně bojovat o své štěstí.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , NS Svoboda

Die Magd und die Königin , 2007

Parwana
09.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Zřejmě první a zároveň poslední kniha této autorky. Sice jsem dočetla, ale že bych měla po přečtení silný čtenářský zážitek, se říct nedá. Kniha je stejně špatná, jak je hodnocená, 60% a méně odpovídá. Styl psaní je velmi amatérký; nevím, zda to tak zamýšlela autorka nebo to zkazil překladatel, postavy a veškerý děj je líčen velmi naivně, ač je s podivem, zda se takto mohou chovat historické postavy. Do čtenářské výzvy v kategorii Nešťastná láska ale zapadá, protože toto téma se vine jako červená nit celou knihou a zažijí ji všechny ústřední postavy. Mohla to být kvalitní kniha, takto z toho vylezl plytký škvár.

orinka3
25.08.2018 4 z 5

Jsem ráda, že jsem se nedala odradit obálkou knihy a pro mě neznámou autorkou. Jde o docela dobré čtení. Křížová výprava, osudy žen během ní. Přibližuje nám postavu Richarda Lví Srdce a jeho sestru i nevěstu. Služka Rose s nimi po smutných zážitcích doma cestuje se svou přítelkyní Elaine, která utíká z domu před nemilým ženichem. To všechno by vydalo na klasickou červenou knihovnu. Jenže tady je ke čtení a přemýšlení kus historie. Život ve vojenském táboře v kontrastu s orientálním přepychem a zvyklostmi. Odvážní bojovníci na obou frontách. Zákulisní intriky. Kniha se mi líbila, děj má spád. Jenom bych nepochválila tiskové chyby. A že jich je...