Slušní lidé

Slušní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471404/bmid_slusni-lide-V7j-471404.png 4 856 253

Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě… Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Playing Nice , 2020

Hakate
21.09.2022 5 z 5

Slušní lidé, Thriller, u kterého bude mrazit snad každou budoucí nebo stávající matku. Psychicky náročný thriller nejen o záměrně dvou miminek, poporodní psychóze, následkům předčasného porodu, ale i o otázkách, zda je více biologická láska nebo výchovná. Zda může matka milovat dítě, které není biologicky její, stejně jako to, které porodila, zda bude otcova láska stejná. Co vše je ochoten rodič pro lásku k dítěti udělat a kam až dokáže zajít.

Děj je velmi předvídatelný, po pár kapitolách mi bylo ihned jasné, jak se děj bude vyvíjet. I přes poměrně otřepané téma, jsem knize ihned propadla a velmi mě zajímalo, jak si autor a hlavní postavy poradí, jakým směrem se budou ubírat, kam až budou ochotni zajít a hlavně, jak to celé dopadne.

Opět skvěle napsané, mrazivé, perfektní a i když je děj předvídatelný rozhodně mu to neubírá na kvalitě.

Nemohu nic jiného než doporučit. :)
I když nastávající matky se slabší povahou by toto dílo měly spíše vynechat :))

Parwana
11.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Další thriller z prostředí lepších rodin z předmětských vilek, tentokrát s velmi temným podtextem. Ústředním tématem je záměna dětí na novorozeneckém oddělení, následně řešení této situace a čím dál větší boj o kvalitnější dítě, za každou cenu. Fandila jsem méně úspěšné rodině a konec mě až tolik nepřekvapil, každopádně se kniha řadí do lepší poloviny přečtených knih na toto téma.

Ivka14
09.09.2022 5 z 5

Kdo by to byl řekl, že příběh o vyměněných dětech může být tak strhující a přesvědčivý! I když se kniha může zdát trochu banální, je napsána tak fantastickým způsobem, že jsem se nemohla odtrhnout.

Bylo to skvělé a děsivé čtení. Nedokážu si představit, že bych tohle měla zažít. Četla jsem i další autorovy knihy, ale tahle se řadí mezi nelepší.

Dost mi to připomínalo seriál Kukačky, který natočila nedávno ČT.

Hani_cerna
26.08.2022 3 z 5

První polovina knihy perfektní, šokující, vtáhne do děje… druhá polovina za mě přehnaná… škoda

JIVaJaH
25.08.2022 5 z 5

Po několika prvních stránkách jsem chtěla knihu odložit...ponuré téma, žádná sympatická postava. Ovšem téma natolik zajímavé, děj se napínavé rozbíhal a najednou byl konec knihy.Doporučuji!

AndreaOn
24.08.2022 4 z 5

Nebylo to špatné...

PajaK.
16.08.2022 4 z 5

Z knih, které tento autor napsal, se mi "Slušní lidé" líbila nejvíce. Byla napínavá od začátku do konce. Docela dost psycho, vtáhlo mě to tak, že jsem se místy rozčilovala nad nespravedlností a nemožností dokázat, že to bylo tak či onak. Za sebe určitě doporučuji přečíst :)

Vakalik
13.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Zajímavé téma, výměna dětí v porodnici. Celý děj jsem hltala, šlo o čtivou knihu a chtěla jsem hned znát další děj. Díky tématu kniha alespoň trochu vystupuje z řady romantických thrillerů.

perpe2a
12.08.2022 4 z 5

Výborné

Evka27
05.08.2022 4 z 5

To tedy bylo psycho. Žádná postava mi nebyla sympatická, ale moc jsem si oddychla,jak se případ vyřešil. Měla jsem obavy, že to skončí jinak.

Aliii
01.08.2022 4 z 5

Děsivé čtení, jistě nejen pro mě jako pro matku (jejíž prcek byl po porodu pár hodin v inkubátoru, naštěstí ne na jipce).
Takové silné téma zaručeně rozvíří myšlenky a drsně brnká na struny empatie.
K úplné dokonalosti mi přece jen něco chybělo, ale určitě stojí za přečtení.

m_martina
31.07.2022 5 z 5

Vynikající, napínavá kniha, která se nedá odložit až do konce. Doporučuji.

boeink
30.07.2022 5 z 5

Po dočtení této knihy jsem naprosto spokojená. Všichni známe případ vyměněných dětí, na jehož základě byl natočen seriál Kukačky. Nedovedu si něco takového představit. V této knize je podobný případ obohacen o odporného psychopata Milese, kterého jsem při čtení upřímně nenáviděla, zatímco jeho uťápnutou ženu litovala. Pete a Maddie mi byli oba sympatičtí, protože byli prostě normální, lidští. Hltala jsem stránku za stránkou a doufala v dobrý konec. Ten byl nakonec ještě lepší. No zkrátka, byla to jízda a určitě autora znovu vyhledám.

josska
30.07.2022 5 z 5

Moje druhá kniha autora a opět skvělá,,zajímavý námět,silný příběh,který by nechtěl nikdo zažít na vlastní kuži..Zkusím i další knihy i když jsou huře hodnocené,,poslouchala jsem jako audio a skvělé,,,,

Januli
30.07.2022 3 z 5

Závěr knihy dopadl k mé spokojenosti. Bylo to celkem náročné čtení, mám dva malé prcky doma, tak jsem dost přemýšlela a meho muže dost otravovala otázkami a co by si dělal? A představ si... :-) jinak povedená kniha, která se četla dobře, styl psaní vyhovoval. Až na některé postavy, které mi trochu pily krev...ale zase bez nich by kniha nebyla taková jaká je. Ráda doporučim.

Aiden888
28.07.2022 3 z 5

Kniha vůbec není špatné a věřím, že spoustu čtenářů tohoto žánru bude bavit. Téma je skvělé, nikdy neomrzí, nicméně celé zpracování mě trochu zklamalo. Ze začátku vás autor navnadí, všechno v ději klape skvěle a vy napjatě čekáte, co se pokazí. Pak to přijde, chvíli je to napínavé, až z toho nakonec není...nic. Rychlý konec, který byl ještě k tomu takový podivný, jednoduchý... No, autor má na kontě rozhodně lepší dílka :)

Petucelli
24.07.2022 5 z 5

Strhující od začátku do konce i když jako pro mámu dvouletého syna narocne cteni.

smithynka
24.07.2022 5 z 5

Uff, trochu náročnější kniha. Vzhledem k tomu, že jsem těhotná, tak si teď o mně spousta lidí myslí, že jsem magor, když tohle čtu . Kniha byla zajímavá a musím říct, že Miles mě fakt dost vytáčel.

zdenaR
19.07.2022 5 z 5

Z mého pohledu nejlepší autorova kniha.
Velmi napínavá, uvěřitelné postavy i zápletka, překvapivý závěr, prostě skvělý psychothriller.

Youn@n
18.07.2022 5 z 5

od J.P. Delaney zatím nejlepší kniha :-)