Slušní lidé

Slušní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471404/bmid_slusni-lide-V7j-471404.png 4 856 253

Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě… Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Playing Nice , 2020

EvaHrky
27.09.2023 5 z 5

Přečteno za jeden den, nemohla jsem se odtrhnout. Konec, jak už to tak bývá, trochu přitažen za vlasy, ale zážitku z knihy to neubírá.

axspevak
22.09.2023 5 z 5

Musim rict,ze tim,ze se opravdu v Cesku takovy pripad stal a byl velmi medializovany a sledovala jsem i serial Kukacky na toto tema,tak jsem se bala,ze me kniha bude nudit.Ale byla velmi prijemne okorenena tematy psychopatie,nasili,styly vychovy deti,prava,ze jsem to cetla jednim dechem.Jsem rada,ze kniha nekoncila pouze tim kdo a kde bude nakonec deti vychovavat,ale zaverem toho bylo receno mnohem vic.

ZuzanaZ83
20.09.2023 4 z 5

Kniha vypráví příběh dvou rodin, které zjistí, že jejich teď už dvouletí synové byli v porodnici vyměněni. A to, co se ze začátku jevilo jako děsivá zpráva, se změní v noční můru.
V průběhu čtení jsem byla celou dobu mírně rozčílená, nechtěla jsem věřit, že by se tohle mohlo stát. Hlava na mě řvala "Dost, nečti to!". Dočetla jsem. A nelituju. Myslím, že právě to autor chtěl. Napsat příběh, který vzbudí emoce.

hnilda3
05.09.2023 5 z 5

Naprosto skvělé! Hlavně od druhé třetiny se to parádně rozjelo a párkrát mě děj fakt překvapil.

VeFab
05.09.2023 5 z 5

Čtivé, zajímavé, strhující.
Nejlepší autorova kniha.

Dashik
27.08.2023 5 z 5

U tohoto autora mám vždy problém se začíst. Ale jakmile překonám prvních pár kapitol, tak to vždy stojí za to.:) A ani tentokrát jsem nebyla vůbec zklamaná.
Pro mě, zatím, nejlepší autorova kniha.

Tina.orl
22.08.2023 5 z 5

Velmi zajímavé a plné neočekávaných zvratů!
Dozvídáme se, že Pete a Maddie 2 roky vychovávají dítě, které není jejich, jelikož bylo v porodnici zaměněno. Co teď? To je hlavní otázka, kterou si rodiče pokládají. Máme si ponechat dítě, které vychováváme nebo máme projevovat větší zájem o své biologické dítě a chtít ho do vlastní péče?

Nejprve vše vypadá téměř perfektně s množstvím kompromisů. Následně, jak už lze předpokládat, dojde ke spoustě zvratů. A když si myslíte, že to už horší být nemůže, tak příjde zase něco dalšího. A když si zase začnete myslet, že to už je fakt konečná, tak přichází další a další rány, které málokdo by byl schopen ustát bez psychických následků.
Rozhodně doporučuji!

Petra00
21.08.2023 4 z 5

Po přečtení knížky Věř mi jsem chtěla vyzkoušet něco dalšího z tvorby tohoto autora. Kniha Slušní lidé měla velmi pozitivní hodnocení a tak jsem se rozhodla pro ni. A dostala jsem to, co jsem chtěla. Čtivost, napětí, krátké kapitoly, zajímavé osudy hlavních hrdinů. Téma o záměně děti mě chytlo. Konec jsem tak trochu odhadla a nebyl pro mě tolik překvapivý, čekala jsem asi něco víc šokujícího. I tak ale skvělá knížka a těším se na další tvorbu autora!

SilvieSisinka
09.08.2023 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od autora co jsem četla.Strhujici od začátku do konce.

marwinmh
01.08.2023 4 z 5

Již tak zcela nepředstavitelná situace s výměnou dětí, je o to horší, když musíte bojovat s bravurním manipulátorem. Já si říkala, že to až taková idyla, jak se ze začátku zdálo, nebude. Skvělé.

Jirinamac
31.07.2023 5 z 5

Začátek se zdá, že to bude poklidné čtení, postupně děj nabírá na napínavosti a už jsem byla zvědává, jak to dopadne. Trošku mi vadilo, že Davidův život tam byl víc v pozadí, než život Thea, ale zápletku a důvod vyměnění dětí bych nepředpokládala.

Zlatinka.Emilly
21.07.2023 5 z 5

Napínavé, příjemně se poslouchalo. Jak poznat psychopata?

patch
21.06.2023 5 z 5

Výborně napsané, zkousla jsem to za jeden den a šla spát asi o půlnoci. Jak se zcela běžné situace rodičů mohou změnit v rukou psychopata, který slídí, špehuje a ubližuje.

Čmeláček
14.06.2023 5 z 5

Skvělý thriller, skoro nešlo přestat číst :). Já si teda jsem stoprocentně jistej, že mě nikdo nezaměnil, ale nechtěl bych být v kůži těch rodičů, fakt ne! Musí to být strašné zažít něco podobného. A závěr podle mého pan spisovatel vyřešil zajímavě. Víc už nemám co dodat, pět stars a howgh! :)))

dlabikk
12.06.2023 4 z 5

Až na ten pomalejší začátek, kdy mi trvalo se zaposlouchat, to byla nakonec dost slušná jízda :o)

Beruska18
27.05.2023 4 z 5

Záměna dětí je jen začátek toho, co následuje. Strhující příběh, plný bezmoci a zoufalství dvou hlavních hrdinů, žádná brutalita, jen totální psychický tlak.

Jaruš7
19.05.2023 4 z 5

Audiokniha působivě načtená.

Kukaččí výměna - ano nebo ne?
Jsou situace jenž rvou srdce.
Život s psychopatií je kolotoč v nebezpečí pro všechny.
Citace:" Někdy není až tak důležité co se stalo, ale důvod, proč.

Dobře zpracovaný námět, jen jaksi chybí ta sobeckost pro krevní pouto rodu.

Kanimůra2
09.05.2023 5 z 5

Krásný, čtivě napsaný a napínavý psychologický thriller. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Přečteno za jeden den. Což mluví za vše.
A jdu na další knihu

jituliste
05.05.2023 5 z 5

To, že dojde k záměně dětí, je jen začátek toho, co následuje. Strhující příběh, který mě vnitřně úplně dusil, ta bezmoc a zoufalství dvou hlavních hrdinů, žádná brutalita jen totální psychický tlak. Kniha se těžko odkládala, osvěžující bylo střídání pohledu dvou hlavních postav. A závěr za mě velmi povedený, mě osobně překvapil, ikdyž se vše semlelo celkem rychle.

beruska
23.04.2023 4 z 5

Příběh byl dobře napsaný, ikdyž v některých věcech trošičku naivní...
Líbila se mi psychologie postav, zvlášť Peteho a Maddie..
Kniha mne zaujala a ráda si přečtu i další autorovo dílo :) ...