Sluneční kámen

Sluneční kámen https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451018/bmid_slunecni-kamen-r4W-451018.png 5 1 1

Kniha pojednává o dějinách a využití uhlí.

Literatura naučná , Průmysl

Vydáno: , Mladá fronta

Solněčnyj kameň

Marekh
25.08.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si půjčil od dědy a zároveň jsem si ji už ponechal v mé knihovně. Knihu jsem četl v minulosti a kniha se mi líbila. Pojednává o dějinách a využití uhlí. Kniha má 8 kapitol. V knize se seznámíme s různými druhy uhlí, dočteme se o vzniku uhlí, o dobývání uhlí, o koksárenských pecích, získáme informace o uhlovodících. V závěru knihy se také dočteme o budoucnosti chemie uhlí. Kniha je přehledně zpracována, obsahuje hodně černobílých a také barevných ilustrací, které jsou hodně názorné. Líbí se mi například ilustrace UHELNÉHO STROMU, který představuje využití uhlí v různých odvětvích průmyslu. V knize se také nachází na jedné dvojstraně PERIODICKÁ SOUSTAVA PRVKŮ.

Tuto knihu jsem v Databázi knih nenašel, proto jsem se rozhodl, že knihu osobně vložím. Už dlouho jsem do Databáze knih nevkládal novou knihu. Byla by škoda, kdyby tato kniha zde nebyla umístěna. Přestože byla vydána v roce 1954, myslím si, že může oslovit čtenáře i v dnešní době, protože v knize nalezneme hodně zajímavých informací. Je určena pro všechny čtenáře, kteří se zajímají o tuto nerostnou surovinu - UHLÍ.

těžba uhlí černé uhlí

Kniha Sluneční kámen je v