Sluha dvou pánů

Sluha dvou pánů https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71316/bmid_sluha-dvou-panu-Lqv-71316.png 4 868 125

Stále živé dílo italského klasika patří k vrcholům commedie dell´arte. Klasickým postavám vévodí a nečekané zápletky musí řešit Truffaldino, který slouží dvěma pánům (sám netuší, že jeden z nich je dívka převlečená za muže). Temperamentní komedie vrcholí tradičně šťastným koncem milostné zápletky.

Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Artur

Il servitore di due padroni , 1745

Lauralex
28.01.2016 5 z 5

Zbožňuju toto dílo, fakt že jo. Geniální a nesmrtelné.
Znám to nazpaměť z divadla, takže jsem si to někdy v hlavě předčítala napřed a stejně mě to bavilo jako poprvé. Svižné a chytré. Je tu ta výhoda, že se na to opravdu stačí jen podívat, ale i čtení rozhodně stojí za to, takže i když jsem to znala, ráda a s nadšením jsem si to přečetla. Ty hlášky vždycky pobaví a jsou nesmrtelné. Nepamatuju se, kdy jsem se naposledy takto od srdce opravdu zasmála.
Miluju, děkuju.

Always a reader
15.01.2016 5 z 5

Jelikož je to docela staré, bála jsem se že mě to nebude moc bavit...ale jsem ráda, že jsem si na čtení vybrala tuto knížku, protože je vážně dobrá a zábavná.

stepka3765
11.10.2015 5 z 5

Přečteno za jedno dopoledne! Zábavné čtení :)

sarekaslukova
27.09.2015 5 z 5

U prvního dějství jsem si říkala jestli nejsem divná, když mi to moc vtipný nepřipadá, ale druhé a třetí dějství byla úplná bomba. Smála jsem se skoro při každém výstupu a měla jsem je přečtené za jeden večer. Určitě budu vyhledávat i divadelní představení, protože to je opravdu krásná hra.

lucinka5264
07.07.2015 5 z 5

u této knihy se člověk rozhodně zasměje. Mě osobně se líbila více jak divadlo i když to také nebylo špatné. =) Za pár dní se dá s přehledem přečíst a 90% věcí z knihy si určitě zapamatujete takže podle mého skvělá volba k maturitě =)

pe.tik
02.05.2015 5 z 5

Úžásné....jedním slovem

KateBeckett
19.01.2015 5 z 5

Kniha mě velmi pobavila :) ..

Bess.h
22.11.2014 4 z 5

Hra se čte samo a provedení Miroslavem Donutilem v Národním divadle je úžasné. Viděla jsem inscenaci i živě přímo v národním. Můžu jen doporučit.

Samaret
17.11.2014 5 z 5

Úžasné. Miluji představení Commedia dell´arte a tohle je špička tohoto žánru. Skvěle jsem se bavila i v divadelním provedení i v knize.

Kopta
13.11.2014 5 z 5

Hnedka první uvítání do středoškolského života povinnou četbou tímto dílem. Pan Donutil dílo sám o sobě proslavil jako pro nás známý nikdo. Dle mě je to na onu dobu velmi originální a zábavné dílo, leč dnes zastaralé. Tato témata propleteného děje, kdy se člověk nechtěně stává loutkařem loutek zvaných postavy se objevují neustále. Nicméně i tato verze celkově je příjemná divadelní hra, která si ocenění zaslouží.

Móňa21
16.08.2014

Na základě divadelního představení v Národním divadle v hlavní roli s Miroslavem Donutilem, který ve hře exceloval, jsem si půjčila knihu a přečetla jí jedním dechem. Postava Truffaldina je komická a jeho chování nepřekonatelné, hýří vtipem a mazaností. Jak divadelní hra tak samotné čtení je jednou z mých nejoblíbenějších her.

Veru.nka
25.07.2014 5 z 5

Jak inscenace s Miroslavem Donutilem, tak i samostatné čtení hry mě velice bavilo. Postava Truffaldina včetně jeho chování patří mezi nejgeniálnější komické divadelní postavy vůbec.

mdracek
15.06.2014 3 z 5

Skvělá a i na dnešní dobu velmi vtipná hra, po přečtení jsem shlédla i inscenaci ND s Donutilem - prostě úžasné!

Markett
30.04.2014 5 z 5

Skvělá divadelní hra. :) Už dříve jsem ji viděla v divadle s panem Donutilem a už tenkrát jsem se strašně moc bavila. A proto jsem si teď půjčila knížku a můžu říct, že jsem se bavila i teď. Situace, kterými si Truffaldino prochází, jsou opravdu bezkonkurenční. :) Přečetla jsem ji za pár hodin a ráda se ke knížce budu vracet.

Mandice23L
23.04.2014 5 z 5

U knihy jsem se opravdu nasmála a nemůžu udělat nic víc než doporučit. Je to super čtení.

Manyna
04.03.2014 5 z 5

perfetto! klaním se Goldonimu. nesmím zapomenou ani na divadelní ztvárnění mistrem Donutilem.

Martinka 135
06.02.2014 5 z 5

I já jsem zhlédla představení s M. Donutilem v hlavní roli. Jistě, výborný herecký výkon, jen mi to pojetí přišlo na Národní divadlo trochu moc prvoplánové a vulgární (mám na mysli přemíru neustálých sexistických narážek a náznaků), myslím, že hra má co nabídnout i v původní podobě, bez přílišné vulgarity. Pro mě je smutným faktem, že jde o nejnavštěvovanější inscenaci ND. Jen to poukazuje na touhu dnešní dekadentní generace po laciném, lascivním humoru. Hře 5 hvězd za napsání, Národnímu pouze smutné pousmání.

Nicole93
29.01.2014 5 z 5

Dřív než jsem četla knihu, jsem viděla divadelní představení. Samozřejmě, výkonu M. Donutila se nic nevyrovná, to chce prostě vidět, zažít! Ale kniha je právě tak vtipná, jako samotné představení a i u ní jsem se pousmívala nad situacemi, do kterých se náš milý Truffaldino dostává. Kniha, kterou určitě přečtu několikrát a ráda se k ní budu vracet, když bude potřeba zlepšit si náladu. Nemůžu dát jinak, než plný počet! :)

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Komédia ako vyšitá, ktorá mi počas upršaného aprílového dňa zdvihla náladu a dokonale ma pobavila.Truffaldino, síce vynaliezavý, ale tak roztržitý, že vďaka vlastnej popletenosti všetko krásne zamotá. Aj napriek tomu si jeho postavu zamilujete a počas čítania sa budete potmehúdsky usmievať.

Billy
16.11.2012 5 z 5