Sluha dvou pánů

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402895/sluha-dvou-panu-Xa2-402895.png 4.5410

Il servitore di due padroni (1745)

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Národní divadlo

Kniha Sluha dvou pánů

jiriburda01

Skvělé, stejně jako představení s Miroslavem Donutilem v hlavní roli

tereza5413

Tuhle knihu jsem si zamilovala a rozhodně si ji přečtu ještě minimálně jednou. Konec je sice odhadnutelný, avšak byl vtipný jak se to celé zamotalo.

amejzlík

Další kniha v rámci povinné četby na střední škole. Jedna z nejlepších knih ke kterým, jsem se přes SŠ dostala. Děj mi připadal velmi čtivý jazyk byl jednoduchý a přitom krásný. Poté co jsem dočetla jsem se podívala na divadelní provedení které bylo jednoduše úžasné. Zdá se mi že, sluha Truffaldino je jedna z nejlepších rolí pana Donutila.

Kuža007
03.04.2018

Sluha dvou pánů je pro mě nejlepší veselohra. Nezapomenutelný sluha Trufaldino. I když si myslím, že knižní Trufaldino je dokonalý, tak Miroslav Donutil je nezapomenutelný Trufaldino.

AelinAshryver
27.01.2018

Tahle kniha je skvělá. Všem vám ji doporučuji. Je to komedie, u které se hodně nasmějete a můžete prožívat děj s hlavním hrdinou. Knihu jsem četla dvakrát a viděla záznam a musím říct, že se mi kniha zamlouvala více. Obdivuji autora, že dokázal vymyslet příběh tak humorný a děj tak zamotaný a propojený. Máme ji v povinné četbě a je podle mě druhá nejlepší. (Po Hobitovi. :D)

dzejny6435
17.01.2018

Není to taková pecka jako divadelní představení s panem Donutilem, ale kdo neviděl divadlo, tak si knihu užije. Velmi vtipný příběh. Knihu jsem si užila.

plackaknihomol
11.06.2017

Nejdříve jsem byla na divadelním představení a pak četla knihu, všechno co bylo vtipné v knize chybělo. Sluha dvou pánů v knižní podobě mě tedy hodně zklamal.

Klarka251
09.06.2017

Kniha mě velice bavila, doporučuji přečíst.
Snad se někdy dostanu i do divadla :)

Ketesh
20.04.2017

Skvělý nápad a vynikající zpracování!

planet129
16.04.2017

Rozhodně doporučuji přečíst, než půjdete na tuto skvělou hru do divadla, nebo než si přehrajete záznam z ND. Bylo pro mě vělmi obtížné tuto knihu číst, jelikož Sluhu dvou pánů (tím myslím předem zmiňovaný záznam z ND) znám (a opravdu nelžu) celého nazpaměť a číst knihu, když dopředu víte kdo co řekne je velmi nepříjemné :D doufám že se to nikomu nestalo (či nestane). Knihu samozřejmě vřele doporučuji!

Monyčí
20.03.2017

Sluha dvou pánů je opravdu povedená komedie u které jsem se poměrně dost nasmála, což někdy v MHD není úplně přívětivé, ale doufám, že jsem pobavila ostatní. Námět je opravdu povedený, akorát na mě bylo místy hodně rychlé střídání postav až jsem se trochu ztrácela. Ale rozhodně je to jedna z té dobré a dokonce zábavné povinné a maturitní četby.

Richelle
06.03.2017

Docela jsem se při četbě této knihy nasmála. Mě osobně by nic takového vymyslet nenapadlo. Jsou tam sice mezery, ve kterých mi dílo přišlo nezajímavé, ale jinak se dá hodnotit velice pozitivně. Doporučuji přečíst nebo alespoň zajít do divadla. Užila jsem si oboje.

dancadragneel
06.03.2017

Vtipná divadelní hra u které se člověk musí jenom smát. Rozhodně doporučuji...

martina.culik
23.02.2017

Nejdříve jsem četla a pak jsem i viděla v divadle výborné představení, kde onoho sluhu ztvárnil Miroslav Donutil. Celé divadlo jsem se smála a moc si to užívala. Některá dramata (jsou-li zpracována klasicky, alespoň tedy pro mě) je skoro lepší vidět v divadle, než si je číst. Koneckonců jsou to hry.

andy_nejedla
02.02.2017

Sluha dvou pánů je geniální dílo! :-D Byla jsem na něm dvakrát v divadle a i ke čtení to je super. :-)

mišule5
21.01.2017

Moc se mi to líbilo! Člověk ani nemusí do divadla :-D
Čtivé, zábavné a k maturitě ideální, doporučuji.

Elle1
30.12.2016

Vtipné, rychle přečtené a k maturitě vhodné. Docela mi to připomínalo Lakomce, ale tohle se mi líbilo snad o něco víc. Doporučuju i těm, kteří mají maturitu už dávno za sebou :).

Delinka
03.11.2016

Jednoduché, vtipné, rychle přečtené, snadno pochopitelné. K maturitě ideální.
Četla jsem to kvůli maturitě, moc se mi do toho nechtělo, ale nakonec mě to překvapilo. Určitě doporučuji. :)

lucille48
18.07.2016

Mně se dílo velmi zamlouvá, je hravé, veselé, není nestoudné ani vulgární. Je to dílo, které se neuzavírá před veřejností, je nadčasové. Zároveň ukazuje (jistě jen náznakem, ale lze to z toho vyvodit) fungování společnosti v 18. století.

SelenaDemi428
15.05.2016

Povinná četba, která mě i bavila :D.

Safira55
01.04.2016

Nejlepší knižka co sem kdy četla :D

Ynad
09.03.2016

Opravdu báječná komedie! Vtipná, čtivá, vhodná do (ne)pohody! A to nejlepší, máte to přečteno raz dva, takže se nemusíte bát zdlouhavého a nudného příběhu.

Ivy_9
05.02.2016

Fantastická, úžasná, zábavná a nesmrtelná knížka!

Lauralex
28.01.2016

Zbožňuju toto dílo, fakt že jo. Geniální a nesmrtelné.
Znám to nazpaměť z divadla, takže jsem si to někdy v hlavě předčítala napřed a stejně mě to bavilo jako poprvé. Svižné a chytré. Je tu ta výhoda, že se na to opravdu stačí jen podívat, ale i čtení rozhodně stojí za to, takže i když jsem to znala, ráda a s nadšením jsem si to přečetla. Ty hlášky vždycky pobaví a jsou nesmrtelné. Nepamatuju se, kdy jsem se naposledy takto od srdce opravdu bavila.
Miluju, děkuju.

Always a reader
15.01.2016

Jelikož je to docela staré, bála jsem se že mě to nebude moc bavit...ale jsem ráda, že jsem si na čtení vybrala tuto knížku, protože je vážně dobrá a zábavná.

stepka3765
11.10.2015

Přečteno za jedno dopoledne! Zábavné čtení :)

sarekaslukova
27.09.2015

U prvního dějství jsem si říkala jestli nejsem divná, když mi to moc vtipný nepřipadá, ale druhé a třetí dějství byla úplná bomba. Smála jsem se skoro při každém výstupu a měla jsem je přečtené za jeden večer. Určitě budu vyhledávat i divadelní představení, protože to je opravdu krásná hra.

lucinka5264
07.07.2015

u této knihy se člověk rozhodně zasměje. Mě osobně se líbila více jak divadlo i když to také nebylo špatné. =) Za pár dní se dá s přehledem přečíst a 90% věcí z knihy si určitě zapamatujete takže podle mého skvělá volba k maturitě =)

pe.tik
02.05.2015

Úžásné....jedním slovem

KateBeckett
19.01.2015

Kniha mě velmi pobavila :) ..