Slovohledě

Slovohledě https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309481/bmid_slovohlede-gSy-309481.jpg 5 11 4

Věnováno všem názvům, které opustily obrazy, a všem podobiznám, které odmítly slova. Ono ovšem – jedno bez druhého se neobejde. Originální výtvarná knížka se zabývá vztahem a souvislostmi mezi obrazovou a slovní představivostí, symbiózou obrazu a slova. Obrazotvorností textu a slovotvorností obrazu. Ve formě typogramů si hraje s možnostmi prolínání obou výrazových prostředků nejrůznějším způsobem. Sbírku obrazových básní v japonské vazbě nápaditě koncipoval Marek Pistora ze studia Najbrt.... celý text

Poezie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Meander

Karolína18
19.02.2024 5 z 5

Snažím se najít cestu k poezii, tak jdu před tu nejméně náročnou. Slovohledě je překrásná sbírka, nejvíce se mi líbila báseň skvrna, ale každá má něco do sebe, některé donutí člověka přemýšlet, nad jejich smyslem a stylem čtení.

meluzena
20.03.2019 5 z 5

„Znáte to. Usednete nad psaním, opřete se omylem o klávesnici, nebo vám po ní přejde kočka, a ejhle! Písmena se osvobodí a rázem vypráví jinak.“

Hravé a roztomilé.
Kniha pro všechny, kdo se umí usmívat.

puml
10.05.2018 5 z 5

Hravé, zdánlivě jednoduché slovní hříčky - typogramy. Zatím nejlepší co jsem od Nikla četl, luštil, bavil se.

Knihomura
23.01.2017 5 z 5

Chytrá knížka, která vás pobaví, zabaví a vůbec není jen pro děti. Najděte si čas a "hrajte si". Petr Nikl je zkrátka BOREC!