Slovo o pluku Igorově

od:


KoupitKoupit eknihu

Roku 1185 se novgorodsko-severský kníže Igor Svjatoslavič vydal na pochod proti kočovným turkickým Polovcům. Jeho výprava dopadla neslavně, a právě o ní podává svědectví tento věhlasný staroruský epos. Jedná se o významnou slovanskou písemnou památku, která se po revoluci při odklonu ČR západním směrem stala pro českého čtenáře neprávem opomíjenou až přehlíženou. Po letech konečně přichází toto slavné dílo v novém českém překladu. Kniha je navíc dvojjazyčná a může tak být velmi užitečnou pomůckou pro studenty ruského jazyka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372442/slovo-o-pluku-igorove-lSs-372442.jpg 3.623

Žánr:
Literatura světová, Mytologie, Historie
Vydáno:, Černý Drak
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Miro.slav
18. září

Luxusné prevedenie polemického staroruského eposu. Text je dvojjazyčný, doplnený ilustráciami a mapkou. Úroveň prekladu a celého diela znižuje odvolávanie sa prekladateľa na tzv. Velesovu knihu. Nechám však stranou problém autenticity celého eposu a iba dodám, že na jedno čítanie je to ťažký text (určite sa k nemu ešte vrátim).

HTO

Mj. tři české překlady http://nevmenandr.net/slovo/ tohoto veledíla, o němž někteří lidé tvrdí, že je po smrti Josefa Dobrovského dali dohromady Rusové z básní, které jim psal jako ukázky toho, jak asi mohla vypadat jejich dávná epika.