Slovo je nádych

Zbierka básní obsahuje veľkú časť autorkinej duše. Je ako mozaika zložená z čriepkov bolesti, strachu, prázdna i inšpirujúceho nekonečna. Každý prežíva isté trápenie a hoci sú básne väčšinou smutné, skúste ich precítiť a nájdete v nich odpoveď na bolestne vyslovenú vetu "Som sám/sama.". Vtedy sa otvoria dvere do úplne iného, nového sveta. Chcete ho preskúmať? Tak otvorte túto knihu. Pretože poézia je nádych, cesta k životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/336875/slovo-je-nadych-k0T-336875.jpg 4.54
Literatura slovenská, Poezie
Vydáno:, Art Floyd

Kniha Slovo je nádych

Freak

Autorka je určite nadaná básničkárka, vie pekne skladať slová a používa dobré slovné zvraty plus má nádherné pointy, avšak dávam tri hviezdy za to, že niektoré básne sú priveľmi dlhé (asi väčšina z nich), dala by sa kľudne skrátiť, tým by sa zabránilo opakovaniu slov, alebo prílišným synonymám k jednému vypovedanému. Ďalšia vec, ak je v nadpise slovo - vymyslím si - Priezračná, tak by sa už nepatrilo použiť ho trikrát v samotnej básni. Lebo nadpis vypovedá, o čom báseň bude. Je tam proste na môj vkus viac takých drobností, ktoré by sa dali zlepšiť a treba na nich do budúcna zapracovať.
Autorku trošku poznám a viem, že na to má.
Týmto ale nechcem nikoho odradiť od kúpi knihy. Je to môj osobný a kritický postoj.

Dominika Elizabeth Hladíková

Dominika Elizabeth Hladíková