Slovník cizích slov

Slovník cizích slov https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49208/slovnik-cizich-slov-49208.jpg 5 13 4

Vyznat se v cizích termínech, či upřesnit si co je co, k tomu tenhle slovník slouží dodnes. A nejde jen o cizí slova, ale též o slova z oborů - filozofie, psychologie aj. Navazuje zčásti na obě předchozí vydání podobného slovníku. Obsahově, zvláště pokud jde o výběr hesel a jejich definice, však představuje práci zcela novou. Vznikly nové obory, např. kybernetika, kosmonautika, nukleární fyzika i nové nebo nově definované výrazy a pojmy společenských věd, politiky, ekonomie apod. Toto nové výrazivo autor zařazuje. Speciální termíny však neuvádí. Rovněž nejde o slovník jazykový, tj. nepřekládá do češtiny ani minimum slov z jednotlivých cizích jazyků. 1. vydání.... celý text

MOu598
15.04.2021 5 z 5

Praktický pomocník ale: za víc než 50 let do češtiny pronikla spousta slov, hlavně z angličtiny a řada se jich ani nepřekládá.

intelektuálka
16.12.2018 5 z 5

Můj dlouholetý přítel - mám vydání z r. 1966

ddkk
10.01.2018 5 z 5

Mám ho léta a i když možná leckde lehce zastaral, nedám na něj dopustit.

Skallarix
29.04.2011 4 z 5

Šikovný, praktický, leč "trochu normovaný" dobou, ve které vznikal. I přesto je to svkělý pomocník, kerého máte po ruce, když tápete ve významech slov, jež jsou vám mnohdy záhadou.

slovníky cizích slov

Ladislav Rejman
česká, 1912 - 1985
1966  94%Slovník cizích slov
1972  90%Kapesní slovník cizích slov
1956  0%Slovník cizích slov

Kniha Slovník cizích slov je v