Slovenské rozprávky 1

Slovenské rozprávky 1 obálka knihy
Mé hodnocení:

V knihe je výber tých najkrajších slovenských rozprávok, zozbieraných medzi obyčajným ľudom, majstrom nad majstrami. Doprajte si oddych, zábavu, ale i poučenie v rozprávkach, ktoré pozorne počúvali za dlhých zimných večerov naše babičky a dedkovia, a ich rodičia a babičky a dedkovia, keď boli ešte malými deťmi. Tak ako oni, i vaše deti môžu opäť prežívať dobrodružstvá, boj dobra so zlom, poraziť zlého černokňažníka, či prekabátiť čerta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371919/slovenske-rozpravky-QZ7-371919.jpg 4.755
Literatura slovenská, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Mladé letá

Kniha Slovenské rozprávky 1

HNEDOOCKA
15.09.2020

Milované pohádky dětství

reign
22.02.2019

Nemůžu být objektivní, na tomhle jsem vyrostl. Slovenčina knižní, archaická v tom nejlepším slova smyslu - bohatá, opravdový poklad. A obsah? Holt místy fakt drsný, tak na půl cesty mezi bratry Grimmovými a laskavou jemností Němcové.

Atanone
09.07.2018

Další z pokladů od mé kmotřičky. Ty pohádky jsem milovala. A na rozdíl od mých vrstevníků jsem věděla,co je to tátoš..například.

Lessana
22.02.2018

Nezabudnuteľná spomienka na detstvo v podobe skĺbenia národných rozprávok a prekrásnych ilustrácií Ľudovíta Fullu.

Magdalena5
04.02.2018

Zjistila jsem, že tyto pohádky mám už 47 roků - české vydání z roku 1971. V dětství jsem je četla vícekrát a za ta léta jsem se k nim vracela a ráda jsem si je do výzvy znovu přečetla. Až podle DK jsem zjistila, že vlastně mám jen zlomek Dobšinského sběratelského díla s 1. a 2. dílem Slovenských pohádek. Od dětství se mi v těchto knihách líbily Fullovy barevné ilustrace

smazenaryba
26.08.2017

Jasné, ako dospelý by som mohol kritizovať podobnosť a neustále opakovanie tých istých motivov, ale bol by som blbec , pretože nejde o autorské dielo, ale o rozprávky ktoré napísal sám život. O bohatstve, hrdinstve, ďalekých krajinách, o všetkom, čo tunajší ľudia, ktorí si tieto rozprávky po pokolenia predávali, nemali. Naviac sú to rozprávky skrz na skrz pretkané veľmi temnou atmosféru, vďaka čomu mi mnohé scény dodnes tuho utkveli v pamäti.

martas006
06.02.2017

Pěkné pohádky.

Pajina68
29.09.2016

Pamatuji si knížku z knihovny. Moc se mi líbila a hlavně měla krásné obrázky.