Suši v duši

Suši v duši https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129440/bmid_susi-v-dusi-XTA-129440.jpg 4 407 126

Denisa přijala pracovní nabídku v Japonsku, které si záhy oblíbila, Naučila se japonsky a nakonec se seznámila s Japoncem, do kterého se zamilovala. A protože city byly vzájemné, po nějaké době se vzali. Denisa toužila stát se „opravdovou“ Japonkou a ve všem se přizpůsobit zemi, kde se rozhodla žít. Ukázalo se však, že to vůbec nebude jednoduché.... celý text

Zdeňula
22.07.2015 5 z 5

Moc krásná knížka. Přečetla jsem ji za dva dny....doporučuji.

bai.Cerna
26.04.2015 4 z 5

Kniha psaná s úžasnou lehkostí, ani chviličku jsem se nenudila. A dozvěděla jsem se mnohé ze života Japonců. Někdy i velmi překvapivé skutečnosti, o nichž jsem neměla tušení. Taky potvrzuje to, že smíšená manželství mohou velmi často přinášet problémy, které lze jen těžko překonat.

Norea
02.04.2015 4 z 5

Som fanúšik anime, čo z toho vyplýva, že chcem túto krajinu, Japonsko niekedy v budúcnosti navštíviť. Kniha sa mi páči pretože sa môžem vžiť do skutočnej osôbky a vďaka nej spoznávať niečo málo z toho po čom tak túžim. Naučila som sa slovíčka, spoznala tradície a pochopila isté veci. Vďaka Denise a autorke podobných kníh (aj keď toto je od nej prvá čo som prečítala) som si hneď zapisovala všetko, čo by som chcela na vlastné oči vidieť, ciítiť a dokonca ochutnať. Som rada, že sa táto blonďavá žienka s krásnym synčekom podelila o svoj zaujímavý príbeh a tým sa postarala o prežitie mojich malých snov. Veľmi pekne ďakujem obom :)

Ewik
23.03.2015 5 z 5

Pro mě, jako milovnici Japonska a všeho japonského byla kniha velmi inspirativní. Ne málo jsem kdysi snila o tom, jaké by to asi bylo odstěhovat se do Japonska a možná se tam i vdát. Jenže opak je pravdou. Cizinec se nikdy nemůže stát "opravdovým" Japoncem. Nikdy není touto komunitou zcela přijat. Cizinec je pro Japonce někdo, na koho je třeba pohlížet se soucitem, protože po většinou ani neví, že se dopusil nějakého toho faux-pas.
Na druhé straně je Japonsko zemí, která velmi lpí na tradičních hodnotách a i v dnešní době není neobvyklé, že se uzavírají sňatky podle společenského postavení. O to víc se mi kniha líbila, protože paní Ogino se i navzdory všem možným nepřízním a problémům snažila mezi Japonce zapadnout a pro svého muže být maximální oporou. Za své působení v Japonsku narazila na lidi, kteří ji jako cizinku neměli rádi, ale i na lidi, kteří jí hodně pomohli. Přišlo mi líto, že její manželství neskončilo zrovna nejlépe.
Moc hezky napsaná kniha podle skutečného vyprávění. Člověk trošku pochopí mentalitu naprosto odlišnou od té naší. V této zemi není odlišný pouze jazyk, je tu odlišné úplně všechno. Je to nádherná země, kde kolektiv je důležitější než jedinec. Přesto tu zemi nepřestanu mít ráda.

barahousko
19.02.2015

Pro ty, kdo mají co dočinění s asijatama budou přesně vědět o čem autorka mluví. Čtivě a zajímavě napsané, knížka mi trvala den, než jsem ji přečetla, nedokázala jsem se odtrhnout

Modrásek16
12.02.2015

Moc hezká kniha a zajímavé informace o životě v Japonsku. Celkově fakt dobrý.

Paoline
29.01.2015 3 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Koho zajímá Japonsko a chce se více dozvědět o mentalitě Japonců z pohledu Evropanky, tak je to kniha právě pro něj.

Paoline
29.01.2015 3 z 5

bianca5
24.01.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila.....zajímavě popsáno,jak to v Japonsku funguje......

Sarance
18.10.2014

Asi budu jedna z mála, ale mě se kniha nelíbila. Ani jsem nedočetla, čekala jsem od toho víc. Autorku mám ráda, ale autobiografická forma téhle knihy mě nezaujala.

Šánka
25.08.2014 4 z 5

Kniha se mi moc dobře četla, zajímavý pohled na život a mentalitu Japonců, tak oddlišný od nás!

Vivienca
17.08.2014 5 z 5

Zajímavý příběh, poutavě vyprávěný E. Urbaníkovou. Je to osobní zpověď a určitě nelze na základě jednoho příběhu hodnotit "celé Japonsko"... Takže ani po přečtení této knížky necítím k Japoncům antipatie. Prostě jiná kultura, která se s tou naší neslučuje.

Konvalinka987
05.08.2014

Je to čtivá knížka. Najdete v ní fakt zajímavé věci o Japonsku a Japoncích, ale rozhodně se do té země nezamilujete. Je tam úžasně popsaná jejich odlišná mentalita.

Zorka
20.07.2014 5 z 5

Knížka Suši v duši pro mě byla příjemný zpestřením dovolené - dýchla na mě exotikou, přiblížila mi zemi, o níž jsem toho věděla velmi málo, byť chápu, že se může jednat o subjektivní pohled na Japonsko. Ať už je to jak chce, styl psaní se mi moc líbil, navíc i přes mnohé negativní zkušenosti autorka Japonce v podstatě neodsuzuje, její snaha pochopit jejich kulturu je v knize více než patrná.

Startrek_lu
16.06.2014 5 z 5

O Japonsku jsem si nedělala žádné snové představy, tak možná právě proto mě tato kniha velmi rychle vtáhla do děje, přečetla jsem jí za 3 večery a chvílemi jsem byla tak napjatá co bude na další stránce.. asi to pro mě mělo i tu přidanou hodnotu, že je to psané dle skutečnosti, myslím, že autorka to moc nepřikrášlovala, opravdu věřím, že takhle nějak to v Japonsku asi funguje.

Dadula118
18.03.2014 4 z 5

kniha se mě líbila,styl psaní také,určitě není poslední,kterou přečtu od této autorky.zajímavý pohled na Japonsko

Blanka78
06.03.2014

Výborné, vtáhlo mě to do děje. Pěkná četba

amysa
02.02.2014 4 z 5

Knížku jsem včera večer dočetla, dnes tady louskám komentáře a musím říci, že jsem ještě víc rozpačitá, než jsem byla během čtení a po dočtení knihy. Já jsem to té Denise všechno zbaštila i s navijákem. Chápu, že se jedná o její subjektivní pocity, o popis jejího života, který neměla už od dětství jednoduchý, ale ona mi úplně rozbila moje naivní představy o tak mírumilovném, hodném, slušném a dokonalém Japonsku:-) Ale musím přiznat, že některé skutečnosti jsem jí vážně uvěřila a tak nějak cítím, že něco pravdivého na tom asi možná bude... Třeba to "otužování malých dětí"... Pokud se o život v jiných kulturách zajímáte a chcete do něj nahlédnout našima evropskýma očima, tak se do knížky pusťte, je to zajímavé čtení. Já si z toho odnáším především chuť vrhnout se na další knihy s podobnou tématikou, protože mě to Japonsko zajímá čím dál tím víc...

Genji01
18.01.2014 5 z 5

Příběh mě hned na začátku zaujal, ale zasadil i několik podpásovek mému "snově dokonalému" Japonsku a lidem v něm. Díky této knize jsem se na Japonsko začala dívat objektivněji, než jsem se doposud dívala. Denisa mi přišla jako jedna z mála neobyčejně sympatická, snad proto, že jsem s ní mohla sdílet stejnou, téměř fanatickou lásku k Japonsku. Líbily se mi malé postřehy z japonského jazyka, kultury, zvyků.... Na autobiografický román je to neuvěřitelně chytlavé a člověk se u toho dozví i něco nového a nezvyklého. Doporučuji jak japanofilům tak i lajkům ;)

Lemurka
19.12.2013 1 z 5

Denisa až neuvěřitelně naivní, stále věřila na lepší zítřky s manželem. Nesmyslně se za každou cenu chtěla stát japonkou, ale role japonské ženy jí moc nešla, když píše, že oni tohle neřeší.
Kniha je skoro víc popisem Japonska než příběhem. Vadilo mi skákání v čase, takže už na prvních pár stránkách se dozvíte, jak to asi všechno dopadne, takže během čtění vás už nic zásadně nepřekvapí. Žádný literární zážitek mi to nepřineslo.