Slovanská knihovna – můj osud (mozaika vzpomínek)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Knihovník, slavista a literární historik, mezinárodně respektovaný odborník specializující se na problematiku ruské, ukrajinské a běloruské emigrace Jiří Vacek se na stránkách těchto pamětí ukázal jako talentovaný vypravěč. Proud vzpomínek zahrnuje především více než půlstoletí jeho práce ve Slovanské knihovně (dnes odboru Národní knihovny České republiky), jedné z nejvýznamnějších světových slavistických knihoven, kde působí od roku 1964. Autor připomíná nejen důležité události z dějin „Slovanky“, ale představuje i širokou plejádu osob (pracovníků knihovny i odborných badatelů-slavistů z celého světa), kteří s ní přišli od jejího založení v roce 1924 do kontaktu. Téměř románové příběhy – ať už tragické, nebo humorné – tvoří umně poskládanou mozaiku, která vás při četbě okouzlí svou barvitostí a člověčenstvím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320880/slovanska-knihovna-muj-osud-mozaika-Kmx-320880.jpg 41
Žánr
Biografie a memoáry, Historie, O literatuře
Vydáno, Národní knihovna ČR. Slovanská knihovna
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Slovanská knihovna – můj osud (mozaika vzpomínek)

Přidat komentář
Atuin
14. března

Velice zajímavá kniha, nevím jestli ji dokážu správně hodnotit, ale přesto mi tato komorní až intimní záležitost přišla velice objevná a živá. Skutečná, ačkoliv to na první pohled nemusí být znát, dovede svou schopností vylíčit xx let zajet hodně pod kůži a hodně ukázat.

Liilith
03.02.2019

Kniha symbolicky otevírá dveře odborníkům, knihovníkům ke vstupu do světa Národní knihovny. Ale i veřejnosti - k pochopení vzniku a rozmachu její Slovanské knihovny i významu její činnosti. Skrze události a prožitky na odborné půdě, a přesto lidí z masa a krve.


Autor a jeho další knihy

Jiří Vacek
česká, 1939 - 2017

Kniha Slovanská knihovna – můj osud (mozaika vzpomínek) je v

Přečtených2x
Doporučených1x
Knihotéce1x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x