Slovácko sa nesúdí

Slovácko sa nesúdí https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32033/bmid_slovacko-sa-nesudi-9pg-32033.jpg 5 165 15

V humoristické knížce Slovácko sa nesúdí autor navazuje na předešlou práci Slovácko sa súdí. Znovu před čtenářem ožívá žírný kraj slunce a vína s rázovitými typy slováckých Dolňáků, jak je známe z pláten Úprkových. Spolu se stařečkem Pagáčem a jeho přáteli prožije řadu veselých i smutných dobrodružství, jak je život přináší. Galuška vystupuje jako básník života, jeho pohled postrádá ironii, je laskavý, chápající. Zdroj: http://baila.net/kniha/185046856/slovacko-sa-nesudi-zdenek-galuska... celý text

DzordanoChruno
29.02.2024 4 z 5

Pekná, vtipná knižka z doby, keď bol svet ešte analógový. Neviem, či sa jedná o autorskú tvorbu, alebo sú tam aj "sobrané ftipi", ktoré sa tradične rozprávali v miestnych sklípkoch. Každopádne pobavilo. Len mi je ľúto, že som nerozumel každému slovu, ale zase keby to nebolo písané v nárečí, nebolo by to ono.

Lucissia
30.12.2023 4 z 5

Milučké, ale že by se od toho nedalo odtrhnout, to zase ne. Ale pěkné. :-)

Elea
23.12.2023 4 z 5

Dokonalá oddechovka.

zdennyrakky
15.07.2022 odpad!

Myslím, že Matějkovu dědkovi Josefovi a jeho kumpánům nesahají tihle "vtipálci" ani po nehty na nohách. Dal bych aspoň jednu hvězdu za krásný nářečí, ale nedám nic, abych tak symbolicky pomstil chudáka malýho Francka, kterýho za úplně nevinnou klukovinu seřezali tak brutálně, že se z toho podělal, a pak ho jen "hodili na pec a šli 'Na Špicu' zapiť zlost". Jak se tomuhle někdo může smát, pane Galuško, to fakt nechápu.

Meda77
01.12.2021 5 z 5

Na znečištění spodního prádla, namožení svalových vláken bránice stejně vhodný jako první díl. Prostředí Slovácka 70tých let je prostě nádhera a v mnoha knížkách se s ním zrovna nesetkáte. Tohle je povinnost, tož teda enem 5starsů, víc nemožu.

n.ezn.amy
12.05.2020 5 z 5

Obě knihy naprosto miluju, jsou plné laskavého, pouťouchlého, milého a i drsného humoru, příběhy, ve kterých vystupuje anebo je vypráví strýček Pagáč se svým nerozlučným kamarádem Jurou. Jeho hlášky při útěku před divočákem "noženky utěkajte lebo vás nalíčím na hnědo" mě rozesmějí pokaždé

terimila
25.02.2020 4 z 5

Dobrosrdečný, veselý, prostě takový moravský. Vlídná oddychovka na... kdykoli. :) Nésu ze Slovácka, ale posledníma rokama mě tam serce tahá, tož ten kraj ráda mám. Milé to tam je a aj tej knížky to déchá. Ale doma tam holt nésu a nigdá nebudu, tož enem štyri hvězde. Ale pekné to je, to ba.

Usignolo
30.04.2019 5 z 5

Tady asi není třeba velkého komentáře. Kdo četl "jedničku", ví, co ho čeká a kdo ne, rychle se do toho dostane. Je to laskavé, spravedlivé a taaaak vtipné, že dušička zaplesá. A jak to někdo zkritizuje, dostane po golózni :D :D Dělám si legraci..

Kuža007
31.03.2018 5 z 5

Úžasné pokračování Slovácka sa súdí. Pět hvězd pro Galušku.

adrianna0305
04.03.2018 2 z 5

Ač su robka ze Slovácka, tak mňa stařéček Pagáč zrovna moc nepobavil, byly použité vtipné přirovnání, ale asi bych mosela vyslopat demijón halúzkovej abych tomu dala lepší hodnocéní :-) tož tak.

ddkk
22.11.2017 5 z 5

Totéž co u Slovácko sa súdí. Za pět...

Teron
24.09.2017 5 z 5

Platí stejný komentář jako u ostatních děl autora:-)

MaxQ
16.08.2017 3 z 5

Stařeček Pagáč a jeho humor mňa moc neoslovil. Ale su na to sám, tož budem račejc držat kušnu.

Mabie
03.02.2017 5 z 5

Klasika, která vždycky pohladí po duši.

Damato
15.07.2016 5 z 5

Určitě pět hvězdiček jako za Slováco sa súdí. Nemá to chybu, pokud někdo hledá něco k zasmání a vyčistění mozku je tohle dokonalý recepis