Slova posledního dalajlamy

Slova posledního dalajlamy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433277/bmid_slova-posledniho-dalajlamy-FM8-433277.jpg 3 10 3

Autor nám postavu dalajlamy přibližuje vlastními zkušenostmi s tibetskou kulturou a také přátelstvím, které s dalajlamou už dlouho vede. Dozvíte se, co si dalajlama myslí o nejaktuálnějších světových problémech současnosti, jako je například migrační krize, evropská krize nebo globální oteplování.

Náboženství , Literatura naučná , Filozofie

Vydáno: , Pragma

Les mots du dernier Dalaï-lama (Documents, témoignages et essais d’actualité) , 2018

Gweny
17.12.2023 3 z 5

Sice útlá kniha, ale obsahuje velké množství informací. Nicméně nic, co by člověk nedokázal během pár sekund vyhledat na googlu. Kniha se tak nějak plouží po povrchu tibetské otázky, ale v ničem nejde do hloubky. Autor je Francouz, takže hodně stránek se vztahuje právě k Francii.
Bohužel to, co knize v českém jazyce škodí nejvíce, jsou překlepy a stylistické chyby.

jadunka
26.03.2022 3 z 5

Enormní množství překlepů mě rušilo při čtení. Jinak je to zajímavá kniha shrnující základní informace o Tibetu, Dalajlamovi a buddhismu.

Marťaska123
11.05.2020 3 z 5

V knize je ve zkratce shrnuta základní historie Tibetu, najdete tu vysvětleny i základní pojmy buddhismu. Mě osobně ale moc nezaujala.

dalajláma

Autorovy knížky

Francois Gautier
francouzská, 1959
2020  64%Slova posledního dalajlamy

Kniha Slova posledního dalajlamy je v