Slova mystika al-Halládže

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Krásná a hluboká vyznání víry i příběhy z Al-Halládžova života, zapsané jeho druhy, z arabštiny přeložila, uspořádala a doprovodnou studií opatřila známá německá islamistka Annemarie Schimmelová.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201905/slova-mystika-al-halladze-201905.jpg 3.73
Žánr
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, Vyšehrad
Orig. název

Al-Halladsch - O Leute, rettet mich vor Gott

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Slova mystika al-Halládže

antragus
09.11.2015

Rozhodně se to nedá číst jako červené knihovna, knihu nemůžete projet na autopilota. Tedy můžete, ale nic vám z ní nezůstane. Jak slova a činy zmíněného mystika, tak autorčin doslov vyžadují, aby se člověk alespoň trochu soustředil. Nejedná se o popis radikálních postupů a názorů islámu, jedná se o náboženský "fanatismus" v intencích toho, co známe i od křesťanských světců. Tedy nějaké zázraky, nějaká moudrost a hlavně totální odevzdanost Bohu (a nic jinýho v palici). Nakonec - ne nadarmo asi máme Boha společnýho, žejo...;-)
Z hlediska nových poznatků vám to o islámu či o súfismu, pokud nejste v náboženstvích totální analfabeti, zase až tak moc nedá; poznáte trochu více život islámského "světce", který se ale zase tak moc neliší od některých křesťanských, všimnete si pár myšlenek potvrzujících, že islám není jen středověká tupost (aspoň někdy teda...), ale vyloženě hluboký nebo odborný vhled do súfismu od toho nečekejte.

Štítky

islám mystika

Autor a jeho další knihy

Annemarie Schimmel
německá, 1922 - 2003

Kniha Slova mystika al-Halládže je v

Přečtených6x
Knihotéce3x
Chystám se číst1x