Sloup do nebe

Sloup do nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259273/bmid_sloup-do-nebe-LlM-259273.jpg 4 92 28

Svět ohrožuje pandemie sucha, raketový nárůst cen za suroviny, válka o vodu. Globální chaos je na spadnutí, ale rýsuje se možnost, jak mu zabránit. Studenti Gary Morgan a Eva Petrenková, jejich profesor Erich Rothenberg a excentrický miliardář Franklin Smith přicházejí s projektem tzv. Sloupu do nebe, který by umožnil využít cesty do vesmíru za zlomek původních nákladů a díky solárním panelům vyřešil energetickou krizi na Zemi. Ne všichni jsou tímto nápadem nadšeni – zejména ne ti, kdo profitují z prodeje ropy. Realizace projektu se navíc ukáže mimořádně nákladná a zdlouhavá a zhatit ji může sebemenší chyba. Nebo pečlivě naplánovaná zrada. Po Vteřině poté přichází William R. Forstchen s dalším výjimečným příběhem, jenž se opět odehrává v situaci, ke které má dnešní svět až nebezpečně blízko. Úspěšný a oceňovaný autor tentokrát přináší působivou a smělou vizi, jež by v budoucnu mohla zachránit lidstvo.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Pillar to the Sky , 2014

Helimadoe
23.10.2017 3 z 5

Z počátku famózní, nápad výborný a strašně rád bych se něčeho takového dožil. Co se týče technického popisu, tak jsem spokojen, ale tak od dvou třetin se to najednou začalo hrozně vléci a několikrát jsem za sebou narazil na opakující se pasáže (snad takřka doslovné).
Jinak samozřejmě souhlasím s už dříve napsaným - je to o budování snu.

Danago
04.04.2017 2 z 5

Příběh je o budování lidského snu. Je to sci-fi , které je to podložené vědou , člověk tak nějak doufá , že to by se to mohlo uskutečnit.
Knížka je určitě ideální hlavně pro muže a vědecky založené ženy, není to žádná romantická oddychovka.

Reewee
17.11.2016 5 z 5

Vůbec nechápu to hodnocení tady. Po přečtení prvních stran jsem se absolutně začetla a nemohla od příběhu odpoutat. S hrdiny jsem prožívala každou radost i starost; skvělé téma, brilantně zpracované.
Co se týče minulosti postav, určitě do knihy patří, pomohla mi více si postavy oblíbit.
Ačkoli nejsem vyloženě fanynka sci-fi a fyzikálním popisům jsem moc nerozuměla, doporučuji úplně všem!

anavi2009
02.05.2016 1 z 5

Těšila jsem se na dobrý sci-fi, ale bylo to spíš sci-fi co se týká vztahů. Jak píše níže Bediczek - absolutní cukrkandl, všichni se milují, všem stále září v očích pochopení, nebo se tam zračí láska nebo nevím co.. OMG!! Asi v půlce jsem už začla přeskakovat stránky, zajímal mě celkový vývoj nápadu, ale ta omáčka kolem.. Děs..

Bediczek
27.04.2016 1 z 5

No ale toho cukrkandlu je tam "dost a dost".
Neustale citove vydirani, nostalgicke vzpominani na zlatou eru NASA. Nudne rozvlekle popisy veci, ktere si vetsina z nas nedovede predstavit. Porad se nekomu leze do zadku a kniha postrada napeti, pro mne dost nestravitelny pocin

Mark
25.01.2016 4 z 5

Velice pěkna kniha. O budování lidského snu.

shenandoah
01.01.2016 4 z 5

Ta kniha by mohla mít podtitul ... aneb o odvaze plnit sny. Příběh je opět velmi čtivý, napínavý, jen pro mě trochu míň realistický. Ať už z důvodů, které jsou v knize, nebo protože mi na všechny technické věci nestačila představivost. Hodily by se mi obrázky. :-
Trochu rušivé mi přišly poměrně časté odkazy na filmy. Pochopila jsem, že je to taková autorova slabůstka, než že by to patřilo k hrdinům knihy.

Babouš
11.11.2015 4 z 5

Miluju sci-fi a líbí se mi, když to není takové to sci-fi založené na blasterech, mimozemšťanech a přestřelkách vesmírných lodí, ale je to podložené vědou, vědeckými objevy a člověk při čtení cítí naději, že by se toho mohl dožít, že to by se to mohlo zrealizovat. Přesně takový je Sloup do nebe. Kniha by sice mohla být o fous kratší (přeskakování do minulosti hrdinů mi nepřišlo zas tak důležité), ale čte se to dobře a autor to má všechno vyrešeršované. Palec nahoru!