Šlitr Šlitr Šlitr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 2020 vychází tato výjimečná kniha doprovázející stejnojmennou výstavu.Výtvarnou tvorbu Jiřího Šlitra připomíná unikátní kniha jeho kreseb a korespondence s Voskovcem, kterou pokřtí 8. ledna Ivan Englich s Dominikou Křesťanovou v galerii Villa Pellé. Jiří Šlitr byl geniální autodidakt s mnoha talenty, který se stal slavným díky hudbě a divadlu, sám se nejvíc ze všeho cítil být výtvarníkem. Narodil se před 95 lety a od jeho předčasného skonu letos uplyne 50 let. Šedesátiny pak letos slaví Divadlo Semafor, v jehož historii hrál klíčovou roli. Tato tři výročí inspirovala Galerii Villa Pellé, aby připravila výstavu, která pod názvem Šlitr Šlitr Šlitr představuje výtvarné práce tohoto autora. Při této příležitosti také vychází unikátní stejnojmenná publikace Šlitr Šlitr Šlitr, jejímž kmotrem je pan Ivan Englich a kmotrou dcera Jiřího Šlitra, Dominika Křesťanová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430947/big_slitr-slitr-slitr-lLG-430947.jpg 53
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Šlitr Šlitr Šlitr

DennisMoore
06.09.2020

Musela to být skvělá výstava a jsem rád, že jsem ji mohl navštívit alespoň takhle zpětně z domova. V knize je o kresbách Jiřího Šlitra řečeno vše, co bych se jinak musel pokoušet vyjádřit sám - nejsou třeskutě vtipné, ale rozveselí, potěší. Za sebe dodávám, že jeho kresby ale také překvapí a především že nám představí trochu jiného Šlitra, než jakého většina lidí zná, ale pořád Šlitra.

konicekbily
13.07.2020

Publikace doprovázela výstavu kreseb Jiřího Šlitra na přelomu let 2019/2020. Obsahuje některé další informace o životě Jiřího Šlitra. Mnohé z nich jsou pro mne novinkou, zejména ty, které jsou o kontaktech na Jiřího Voskovce a některé dopisy z jejich vzájemné korespondence. JŠ složil spoustu písniček, které u nás doslova zlidověly. A v umění byl prakticky amatér, nebot´ promoval jako právník a za necelé dvě desítky let, kdy tvořil, ovlivnil kulturu v našich zemích na celá desetiletí. Divadlo SEMAFOR pokračovalo ve stopách Osvobozeného divadlo, podle mne nejméně tím, že hrálo pouze vlastní tvorbu-jako Osvobozené divadlo - a dostalo se JS+JŠ ocenění JV+JW.