Slibuji ti svobodu

Slibuji ti svobodu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412643/bmid_slibuji-ti-svobodu-Bu8-412643.jpg 3 80 17

Nový román autora světoznámého bestselleru Muž, který chtěl být šťastný přináší poutavý a inspirativní příběh, který čtenáře ponouká k zamyšlení nad nejdůležitějšími otázkami života: Jak dosáhnout v životě naplnění a štěstí? Jsou lidé v podstatě stejní, anebo je každému jedinci předurčena vlastní cesta k tomu, aby objevil svůj klíč ke štěstí? A v čem spočívá pravá svoboda? Představte si, že vám jednoho dne váš zaměstnavatel oznámí, že je s vámi nespokojen, že na svou práci nestačíte, a dá vám deset dnů na to, abyste jej přesvědčili o opaku. A téhož dne se od svého partnera dozvíte, že má vážné pochybnosti o tom, zda váš vztah má budoucnost… Zároveň pochopíte, že za nezdary v pracovním i osobním životě jste zodpovědní vy sami, přesněji řečeno vaše osobnost… Co můžete v takové situaci udělat? Cožpak je možné změnit svou osobnost? Člověk může změnit své chování, způsob, jak věci dělá, to, jak mluví, postoj, držení těla, ale osobnost přece nezmění. A přesto právě to vám doporučí jeden starý přítel, který zná člověka, jenž je zasvěcen do dávného vědění a dokáže lidem v hypnóze navodit úplně novou osobnost. A tak i když vám to napřed připadá jako úplná pošetilost, rozhodnete se, že tenhle experiment podstoupíte. Po tomto rozhodnutí se váš život obrátí na ruby. Nastoupíte na cestu poznávání tajů lidské duše a objevování sebe sama i druhých – cestu, z níž není návratu…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rybka Publishers

Je te promets la liberté , 2018

vlkcz
21.06.2023 4 z 5

Moje druhé setkání s autorem a větší spokojenost než U muže, který chtěl být šťastný. Románové seznámení s Enneagramem zvládl perfektně, hlavně pro lidi, kteří se s ním ještě nepotkali. Ale i těm, kteří o něm leccos vědí může tato kniha odhalit další souvislosti.
K úplné dokonalosti chybí málo.
4,75*

Fifth Element
12.02.2023 3 z 5

Těžko se čte o člověku, ktery prochází osobnostními změnami a ve všech zná jen slůvko "chci", někdy i horší, o nichž si myslí, že na něj má vysostny nárok.. Nicméně svuj odkaz kniha zcela jistě má, je určena i k opakovanému otevření a připomenutí si napsaného, a nemůžu říct, že by se jinak četla špatně..

veronika9761
24.10.2022 2 z 5

Zacatek byl slibny, pak se knizka zvrhla do ezo cehosi.

Milly34
15.08.2022 5 z 5

Luxusní, je sice pravda, že první knihy mě rozesmály, ale ty poslední mne uvedly zpět z iluze a mnohdy i rozplakaly nad tím jak to kolem funguje.
To jestli je to či není veleúspěšná kniha svým románem, o tom to Gounelle doopravdy není. Jeho síla jeho díla spočívá v jeho hloubce. Jeho knihy je potřeba, z mého pohledu, číst vícekrát. Pokaždé se tam objeví něco, co se předtím neobjevilo.
Já Gounelleho styl předávání moudrosti hluboce miluji. A jak píše v této knize, je nás mnoho a každý typ osobnosti má rád něco jiného a potřebuje něco jiného pro rozvoj svojí osobnosti.
Pěkné dny všem

Péťa Z.
14.05.2022 2 z 5

Kniha mě tolik neoslovila. Dost dlouho jsem se přemlouvala k četbě. Protože jsem knížku dostala jako dárek, tak jsem se do ní nakonec pustila. Už se k ní ale vracet nebudu. :-)

michaela2338
07.04.2022 3 z 5

Gounelle je především psycholog a kouč a není tedy na místě hodnotit jeho literární kvality. Mohl by psát příručky pro osobnostní růst, ale skrze románovou formu osloví větší počet čtenářů. Přiznávám, že některé jeho předchozí knihy mají poutavější děj, a taky se mi příliš nezamlouvala představa, že lze lidstvo vtěsnat do pár škatulek. Navíc se mnou rezonovaly některé aspekty chování u více osobností. Ovšem do chvíle, než jsem narazila na jednu z nich, která mě až příliš zrcadlila. Takže jsem si musela položit otázku, stejně jako hlavní postava, kde je v tom vlastně svobodná vůle, když už jsme s příchodem na svět nějak naprogramováni. I na to má Gounelle odpověď.

OSTROVID
29.12.2021 3 z 5

Kniha není špatná a jsou zde dobře popsány jednotlivé typy osobností, ale od autora už jsem četl určitě lepší knihy...

mendule
20.10.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo, jako všechny knihy tohoto autora, skončíte se čtením a usmíváte se. Je to částečně i humorné. Pokud to neberete tak, že se to fakt nemohlo stát, ale jako příjemné čtení. Navíc Vám to pomůže si uvědomit, že každý z nás je jedinečný a na jednu věc se můžeme dívat zcela odlišně. Moc pěkné, těšim se na další.

Jonna
15.04.2021 3 z 5

Kniha je nezbytná pro všechny příznivce Enneagramu. Jinak příběh je spíše průměrný.

michal2601
26.01.2021 4 z 5

Velmi inspirující čtení, které pomáhá více porozumět osobnostním typům.

citronie
11.12.2020 1 z 5

Tohohle autora mám fakt ráda,o to víc mě mrzí,že musím napsat,že mě už nebaví- poslední dvě knížky- bída s nouzí.Tuhle dokonce asi ani nedočtu,odkládám,protože se do čtení tak nutím ,že to nemám zapotřebí. Pro mě velké zklamání- nuda až na půdu.

viladora
16.10.2020 3 z 5

Líbila se mi. Mám z toho ale rozpolcené pocity na to, abych mohla hodnotit.

denisaprenosilo
05.03.2020 2 z 5

Průměrná kniha. Zpočátku mne velmi bavila, ale příběh se v průběhu kapitol stával monotonním a ke konci jsem se musela donutit knihu dočíst. Z tohoto důvodu uděluji průměrné 3 *.

Talys
02.11.2019 3 z 5

Příběh má strukturu pohádky, obdoba hrdinského putování, v tomto případě ke své vlastní podstatě. Aneb Jak Enneagramy spatřily světlo světa. Z mého pohledu jedna z autorových slabších knih.

puuha
17.09.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, autor vystihl 9 typů osobností, ve kterých se asi každý z části najde. Děj je trochu slabší, ale kniha se i přesto velmi dobře čte.

mariva
26.08.2019 3 z 5

Knížka mě dost zklamala. Začíná to dobře, ale pak jsou některé pasáže únavné a zbytečně dlouhé. Jako motivace k osobnímu rozvoji tentokrát slabší.

msjadepaton
20.06.2019 3 z 5

Tohle bohužel nebylo tak dobré jako jiné jeho knihy. Zhruba na úrovni Filozofa, bych řekla. Ze začátku se mi ten nápad docela líbil, ale pak se to začalo moc opakovat. Příběh ustupoval filozofování mnohem víc než v jeho ostatních knihách a i když to bylo pořád lepší než u většiny esoterických knih, stejně jsem to bohužel neocenila.
Celá ta věc s tajným bratrstvem byla celkově trochu přitažená za vlasy. Závěr byl dost uspěchaný a v případě některých postav vyloženě useknutý.
Jinak to ale bylo čtivé a nápad taky oceňuji. Prostě průměr, tak 2,5 hvězdičky.