Slíbila jsi, že budeš žít i za mě

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426980/bmid_slibila-jsi-ze-budes-zit-i-za-me-AWB-426980.jpg 4 196 52

Když je vám třicet, nejste připraveni na to, že přijdete o svou nejlepší kamarádku. Molly je však nucena čelit přesně této tragédii, když její přítelkyně Marie po pouhých několika měsících zemře na vážnou nemoc. Dívka si od Molly těsně před smrtí vyžádá slib: bude žít naplno, za ně za obě. Trvá na tom, a tak Molly souhlasí. Jak ale začít? Dát vale práci servírky? Rozejít se s Germainem? Jistě, je to účetní a nosí papuče, ale je hodný… Když Molly pouhých pár dní po kamarádčině pohřbu obdrží záhadný balíček s dvanácti Mariinými dopisy, pochopí, že ji její slib zavede mnohem dále, než si představovala...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kontrast

Tu as promis que tu vivrais pour moi , 2017

Enolain
15.02.2021 5 z 5

Takova oddychovka, prijemne cteni.. Trosku predvidatelny, ale kdo ma porad co vymejste, ze jo? ;) celkem tenka knizka, takze to bylo za 2 dny precteny.

vera4669
14.02.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, na pláč to sice není, ale na zamyšlení určitě ano, přečetla jsem za pár hodin a kniha mě chytla za srdíčko :)

lucie2371
27.01.2021 5 z 5

Moc milá kniha u které si i pobrečíte ať už smutkem či dojetím ❤️

jahnovaz
15.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem si pořídila z dlouhé chvíle a rozhodně to nebyla chyba. Od začátku je dojemná. Úžasný příběh Molly, která plní poslední přání své kamarádky a díky tomu si vybuduje lepší život. Jen konec bych čekala víc obsáhlý, ale i tak to je perfektní kniha.

klarinka9974
03.01.2021 5 z 5

Chtěla jsem něco nenáročného, od čeho nebudu očekávat mnoho a hlavně na konci knihy nebudu zklamaná. A popravdě, tato kniha mě příjemně překvapila a ani bych se nezlobila kdyby měla o pár kapitol navíc. Málo kdo má takovou kamarádku, pro kterou by udělal cokoliv a pouto Molly k Marušce bylo silný i po její smrti. Líbil se mi celý příběh, úžasné kapitoly plné překvapení a změn. A hlavně kniha je tak skvěle napsaná má krátké, stručné kapitoly, že vás to rozhodně nebude nudit. Chtělo by to více takových pohodových knih.

Erzetka
02.01.2021 5 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě...kdo z nás má takového přítele/přítelkyni v životě? Pro spousty čtenářů může jít jen o klasickou "limonádu". Možná je to tím co nyní prožívám, nicméně mě se ta kniha dotkla přesně tam, kde se dotknout má, a to u srdce. V běžném životě takové přátelství často nevídám ani o něm neslýchám. A ruku na srdce, občas potřebujeme popostrčit všichni do jednoho.

Peace
30.12.2020 3 z 5

"Musíš žít naplno. Musíš se smát, milovat, tančit, dojímat se, upadnout, ale zase vstát, zkrátka nikdy to nevzdat, nikdy."

Oddechovka, od které jsem asi čekala větší hloubku, vzhledem k anotaci.
I tak to ale bylo fajn počtení.

Fourgirl
25.12.2020 3 z 5

Děkuju za nenáročný oddechovky, někdy je to zkrátka potřeba. Kniha se dobře četla. Příběh je jednoduchý avšak docela kouzelný, ze začátku smutný. Nápad s obálkami geniální.... :)

petulkapeta
22.12.2020 4 z 5

A ja to chapu,příběh Moly se mi libil a na Maruska bych se vůbec nezlobila.. mela ji rada

mone
13.12.2020 1 z 5

Vůbec nechápu, kde tato kniha vzala tak vysoké hodnocení - reálně to je tak 55 %. Oddechovka ano, ale dost podprůměrná. Váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Anotace zní jako variace na Než jsem tě poznala, ale je to jen taková dlouhá, nudná slohovka, místy divně přeložená... s výrazy, které do příběhu vůbec nesedí. Dialogy o ničem, rádoby humor a baletní klišé. Navíc mě hrozně, ale hrozně iritovalo, že se mezi postavami se jmény Molly, Viviane a John objevuje Maruška. Do pr*ele! Marušku měl překladatel jednou pro vždy nechat dvanácti měsíčkům. Sečteno podtrženo: nečíst, je to ztráta času.

Ophelie
13.12.2020 3 z 5

Milá, nenáročná oddechovka s nádechem romantiky. Nápad Marušky se zanecháním dopisů pro Molly, s úkolem na každý měsíc, mi přišel hodně zajímavý. Je to taková klasická slaďárna, ale jako čtení na relax - proč ne? ;)

Eleanor-ka
12.12.2020 3 z 5

Od knihy jsem očekávala možná krapet víc. Že se bude jednat spíše o oddechovku, to jsem věděla už při pohledu na tu krásnou obálku, ale že to bude tak profláknuté, to už jsem netušila. Největší průser dle mě byla ta střídmost, žádná akce, rozuzlení na konci, které nepřekvapilo a klišoidní happyend nakonec. Přesto se však kniha četla sama. Zhltnuto na jeden zátah.

ivulka15
10.12.2020 3 z 5

Taková milá oddechovka

Alieen
09.12.2020 2 z 5

Přísahám Bohu, že pokud by se v knize objevilo ještě jednou jedinkrát oslovení "koťátko moje," tak už bych asi skočila z okna. Nebo tu knížku zapalila. :-).. V celku fajn příběh, o smutné tématu, který však nepronikal nijak moc do hloubky. Knize ubírá na kvalitě i fakt, že hlavní hrdinka nepřečte ty dopisy všechny tak, jak má, ale že se rozhodne se čtením skončit.

attila1
24.11.2020 5 z 5

Moc krásný a dojemný příběh ze života.

Zuzanka45
24.11.2020 5 z 5

Už od první strany jsem věděla, že tato kniha bude přesně to, po čem momentálně toužím. Vlastně jsem to věděla hned z názvu. Kniha byla proložena krásnými vzpomínkami, které příběhu dodávaly opravdivost. Kniha se četla rychle. Kapitoly opravdu utíkaly, jelikož byly krátké a to na knihách miluju. Můžete si ji otevřít i když máte jen pouhých 5 minut času, protože kapitola má třeba jen 5 stránek. Občas mě mrazilo z toho, jak byla kniha nádherná. Moc krásný a dojemný nápad, napsat dopisy, natočit video, všechno důkladně promyšlené. Nemusím snad ani říkat, že jsem párkrát slzela. Knize nemůžu nic vyčíst. Snad jen to, že byla tak krátká a tak rychle se přečetla. Chtěla bych, aby neskončila a pokračovala dál. Doporučuji všem, hlavně těm, kteří ztratili někoho blízkého. Po této knize si budete vážit všeho, co máte.

RendyaDav
15.11.2020 4 z 5

Krásná oddychová knížka, jak to u románů chodí není nouze o lásku , trošku rozchodů a nedorozumění , nová přátelství a v tomhle případě na Vás čeká i balet , croissanty a krásné francouzské hory...
Molly hlavní hrdinka této knížky, má kousek před třicítkou a její život se zastaví, když ji zemře nejlepší kamarádka Maruška. Pro Molly je to velká životní rána a momentálně si život bez ní nedokáže představit . Ale jelikož je Maruška veselá kopa od začátku do konce(nebo spíš i po smrti) ,nechá své kamarádce 12 dopisů , na každý měsíc jeden...
Zapalte si oblíbenou svíčku, zabalte se do deky nalijte si dobré červené vínko u této knížky si zaručeně zasmějete, uroníte slzičku i oddychnete...

Anetice15
08.11.2020 4 z 5

Kniha má pěkný námět, ale jak popisuje někdo v jiných komentářích, je to spíše taková oddechovka. I když začátek pro měl byl i celkem emotivní, dále se příběh rozvíjel tak jak se dalo očekávat.
Knížku doporučuji.

kikoooša
03.11.2020 3 z 5

Nenadchne, ani neurazí. Kapitoly jsou krátké a dobře se čtou. :) Oddechovka na nudné odpoledne :)

Andy0892
18.10.2020 2 z 5

Kniha na jedno odpoledne... neurazí, ale ani nenadchne. Nevcítila jsem se do postav, úkoly v dopisech nijak náročné ani zvláštní. Kniha postrádal originalitu, nebo nějaký náboj... Krásná obálka, zajímavá anotace a to je tak asi vše.:)

dopisy psychologické romány romantika nový začátek ztráta blízkých

Caréne Ponte
francouzská, 1980
2020  79%Slíbila jsi, že budeš žít i za mě
2022  73%Světlo bylo dokonalé

Kniha Slíbila jsi, že budeš žít i za mě je v