Slib z Vysočiny

Slib z Vysočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195074/bmid_slib-z-vysociny-cRV-195074.jpg 4 112 11

Murray Family série

Historická milostná romance ze skotské Vysočiny z poloviny 15. století. Malá Elspeth Murrayová objeví při hře s dětmi na panství svého otce zraněného mladíka. Postará se, aby byl dopraven do sídla Murrayů, kde ho její matka vyléčí. Je to mladý Cormac Armstrong a Elspeth se do něj beznadějně zamiluje. Znovu se s Cormakem setkává jako dvacetiletá kráska a on jí vrací dluh. Pomůže jí při útěku od sira Colina, který ji chce proti její vůli pojmout za manželku. Oba mladí lidé spolu putují ke královskému dvoru – Elspeth proto, aby se tam setkala se členy své rodiny, a Cormac jede za milenkou. V Elspeth se rozhoří láska, kterou ke Cormakovi pocítila už v dětství, a jemu Elspeth také není lhostejná. Podléhá jejímu kouzlu přesto, že své milence dal před deseti lety slib, že ji bude milovat navždy. Díky Elspeth postupně poznává, že vyřčením slibu se ocitl v pasti nalíčené prolhanou a zkaženou milenkou. Cormac cestou řeší své vztahy k oběma ženám a zmítá se mezi smyslem pro čest a pravou láskou. Elspeth se zatím ze všech sil snaží získat jeho srdce. Podaří se jí dosáhnout splnění životního snu?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Oldag

Highland Vow , 2006

kacenka6144
10.11.2021 4 z 5

Staří dobří Murrayové. Teď už se pouze vracím zpět k dílům, které jsem nedokázala dřív sehnat. Není to sice dílo, které by vás nutilo přemýšlet o všech jeho aspektech, ale když si chcete oddechnout, úplně vás pohltí.

Artep071
14.01.2021 2 z 5

To je jak přes kopírák s nějakou další autorčinou knihou ... ctrl c a ctrl v ... ehm za mě , nic moc , ale přečíst se to dalo :)

misatrix
05.05.2020 5 z 5

Jeden z nejlepsich dilu serie.

petraj30
23.07.2019 5 z 5

Moc pěkně napsané, podle mě nejlepší kniha celé série Murray

Kamiliana
21.02.2019 2 z 5

Slibná zápletka, dobře rozehraný příběh, ale poté jen klišé a intriky.

Terisek99
20.01.2019 4 z 5

Úžasná kniha. Přečtena za jeden večer.

moudivlacek
01.11.2015 5 z 5

Souhlasím s ostatními, že hlavnímu hrdinovi trvalo velmi dlouho, než prohlédl, koho že to vlastně miloval. S Elspeth jsem sympatizovala od začátku. Měla ho velmi ráda, obětovala kus sebe. To, že ho na konci nenechala se zbytečně ponižovat, jí připsalo jen další kladné bodíky.
hezké oddechové čtení.

liletka_a
13.10.2015 3 z 5

Vcelku dobře napsaná historická romance, hlavní hrdinka velmi sympatická narozdíl od jejího protějšku, který vůbec nepůsobil jako mocný válečník..:D Je sice pravda že chlapi dospívají déle, ale tento to teda dosti protahoval. Asi nejvíc se mi líbilo, jak se mu Elspeth snažila otevřít oči, ale to usmiřování bych tedy více prodloužila vzhledem k tomu, jaký byl Cormac osel. No suma sumárum pěkný příběh, který za týden zapomenu..:)

cukrovka
28.08.2015 4 z 5

Čtivá kniha, jenom hlavní hrdina mi přišel dost hloupý. Ještě po deseti letech neprokoukl prolhanou ženu, která s ním šikovně manipulovala.

maryzka
08.03.2014 3 z 5

Kniha je čtivá, romantická, i když bych asi hlavního hrdinu praštila něčím do palice, aby po svém dvacatém věku poznal ženskou povahu. Každopádně kniha patří ke čtivým dobře napsaným dílům serie ,, Rodiny Murraryových.. I když je škoda, že nakladatelství ,, Oldag" vydává tyto díly na přeskáčku.

mariva
03.03.2014 4 z 5

Oddechová četba, další ze série historických příběhů ze skotské vrchoviny. Pěkně se čte.