Slezský norický kůň: Chov ve Slezsku a na Františkově Dvoře v Klokočově

Slezský norický kůň: Chov ve Slezsku a na Františkově Dvoře v Klokočově https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362719/mid_slezsky-noricky-kun-chov-ve-slezsku-xGH-362719.png 4 1 1

Publikace pojednávající o historii chovu slezského norika je prostřednictvím textů Ing. Petrtýla a Jany Voráčkové a fotografií Dalibora Gregora krásným připomenutím kultury a tradic, které jsou s tímto plemenem koní nesmazatelně spojené. Historie chovu slezského norika je rozdělena na tři etapy, jež jsou historicky vymezeny dvěma světovými válkami. Základy chovu slezského norika byly položeny nejdříve v hornaté části Jeseníků, odtamtud se chov šířil dále do oblasti opavské a bílovecké. Cílem snažení slezských chovatelů bylo skloubit mohutnost norika s pohyblivostí původních teplokrevných koní. Kniha vychází v edici „Do kapsy“ a je vhodným dárkem k slavnostním příležitostem.... celý text

Ainyska
25.10.2022 4 z 5

Stručné a pěkné shrnutí historie chovu Slezských noriků u nás ve Slezsku. Knížečka obsahuje i krásné fotografie těchto nádherných zvířat.

koně chov koní

Autoři knihy

Dalibor Gregor
česká, 1963

Kniha Slezský norický kůň: Chov ve Slezsku a na Františkově Dvoře v Klokočově je v