Slepičí polévka pro pracující duši

Slepičí polévka pro pracující duši https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96640/slepici-polevka-pro-pracujici-dusi-96640.jpg 4 16 2

Slepičí polévka série

Práce je důležitou součástí života, ať už obsluhujete zákazníky, podnikáte, nebo vaříte pro rodinu. Každý z nás by určitě mohl vyprávět spoustu zajímavých příběhů o práci. Z této bohaté pokladnice zážitků vybrali Jack, Mark a ostatní speciální sbírku inspirujících povídek, které vyprávějí o odvaze, pochopení a tvořivosti v práci. Slepičí polévka pro pracující duši pobídne vaši duši příběhy o odvážných vůdcích a povzbudí vás v tvůrčím úsilí. Naučí vás, jak obohatit vlastní život a život spolupracovníků upřímným uznáním. Tato mocná kniha vám otevře oči, uvidíte nové cesty úspěchu - a co je nejdůležitější, naučíte se mít rádi sami sebe a vážit si sebe samých, své práce a svého okolí. Podělte se o její příběhy s představenými, spolupracovníky nebo podřízenými a radujte se z nové cesty. Obsah: 1.O práci a lásce-Lapačka pro Jessieho, Schody do nebe, Cokoli budete potřebovat, Jeden den práce, Slyšela jsem tichý hlas, Ježíšek, Jeho životní práce, Pro otcovu lásku. 2.O pochopení-Tatínkova škola, Pracujte z celého srdce, Kamínek ve vodě, Nemúžu tomu uvěřit, Anděl na zápraží, Joana a Santa Claus, Andělé z Arku, Lidé především, Díky, že jste mi věřila, Pouhá laskavost, Síla lidskosti, Laskavé slovo, Nejmladší policista v Arizoně. 3.Kouzelné slovo Děkuji-Velrybí příběh, Nezměrné bohatství, Vést srdcem, Dáma jménem Lill, Vážím si vaší práce, Dva zralé banány, Album, Hodný trenér. 4.Služby:Nový standart- Banka jak má být, Příjemný let, Není nad masáž, To na jídelním lístku nebylo, Začneme znovu, Á, bambini, Víc než prodavač, Náš zákazník, náš pán, Pošli to dál, Středeční rána s Elvisem, Je to tak správné, Lekce za milion dolarú, Jak si udržet zákazníky...I když to bolí, Nad očekávání. 5.Poslouchejte své srdce-Radostné vzpomínky pro příští dny, Slyšela jsem, jak říkám ano, Nepíšu tak, jak se má, Sny neumírají, Debbie se orientuje, Rozcestí, Posvátné záchodky, Objal mě teenager. 6.Tvúrčí práce-Vyšetření, Jak dobrou věc udělat správně, Posuň se, Najdi úsměv a poděl se s ostatními, Dvacet minut, Poetická vize. 7.Přes překážky-Jak si získat jejich pozornost, Stačí správný postoj, Do útoku, Phantom, Motivace, Dúvěra, ne dobročinnost, Otázka, Americký sen Tonyho Trivisonna, Velký koprový obchod, Cesta přátelství. 8.Na kuráž-Billy, Kdyby to záleželo na mně..., Jeden okamžik, Stačí jen trocha odvahy, Chce to drzost, Vděčné obecenstvo, Opravdový vúdce, Skaut a kovboj, Postavte se za něho. 9.Lekce a posřehy-Slepec, Neobvyklý profesionál, Proti stresu, Lekce vúdcovství, Maminka ví nejlíp, Proč tréneři trénují, Nechte svítit své světlo, Duchovní obrození ve Světové bance.... celý text

Literatura světová , Povídky , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Columbus (ČR)

Chicken Soup for the Soul at Work , 1996

vodovodnice
28.01.2023 3 z 5

Na knížku jsem narazila v antikvariátu, kde mají knížky k vyřazení za 10 Kč. A docela mne zaujala, protože jsem nevěděla co od knížky čekat.
Je to taková, pro mne záchodová literatura = nedá se číst v jednom kuse, ale po každém příběhu musíte knížku odložit a popřemýšlet, aby jste si jednotlivé příběhy užili a neslili se v jeden mišmaš.
Myslím si, že je knížka skvělá pro lidi, kterým se "rozjíždí" třeba syndrom vyhoření, protože je knížka nabitá skutečnými příběhy lidí z odvětví jako obchod, školy, finančnictví... Všechny příběhy jsou pozitivní, motivující, k zamyšlení někdy i dojemné.
Myslím, že je knížka skvělá v psychickém rozpoložení člověka, kdy vám není úplně hej, protože dokáže motivovat a zvednout náladu, že zítra zase slunce vyjde, že není vše špatné nekonečně dlouho nebo nabídne, že i když se zdá věc beznadějně, může se situace změnit, jen je na nás se odhodlat to změnit.

Pro mne současné době asi knížka není, protože jsem v současné době v duševní pohodě a tak mi už po půlce knížky přišla taková vysluňánkovaná, že je všechno skvělé a růžové, taková slaďoučká.
Takže v současné době pro mne knížka není, ale skvěle se hodí pro lidi, kteří hledají pomocnou ruku, kteří by potřebovali trochu motivace nebo pohladit po duši...

Inspirující
07.02.2013 5 z 5

Že i v práci se dají zažít úžasné věci, vám odhalí krátké příběhy sesbírané Jackem Canfieldem a Markem Victorem Hansenem. Doporučuji ať už vás práce baví nebo máte zrovna pracovní splín.

Autoři knihy

Martin Rütter
německá, 1970
Tim Clauss
americká

Kniha Slepičí polévka pro pracující duši je v