Šlehačková oblaka

Šlehačková oblaka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461672/bmid_slehackova-oblaka-ayl-461672.png 4 583 169

Měla kupu snů a bezhlavě se za nimi vrhla až na sever. Tereza vypráví svůj životní příběh s retrospektivou do dětství, které bylo kouzelné a zároveň plné dřiny. Propocené vzpomínky na tréninky gymnastiky se mísí s vůní šeříkové zahrady starého domu na Ořechovce, ve kterém vyrůstala. V Norsku prožívá svou pohádku, ale i hořké chvíle odloučení od rodiny, ztrátu nejbližšího člověka a momenty, kdy musí začít svůj život zase a znovu téměř od nuly.... celý text

Pauvka
17.07.2019 2 z 5

Oddychove cteni. Na me ale az moc velka sladarna.

Beily
21.06.2019 1 z 5

Já se omlouvám, opravdu jsem se hodně snažila, ale knihu jsem nebyla schopná dočíst. Nutila jsem se skoro půl roku, dokonce si to dala jako cíl do to do listu, ale prostě to nešlo. Příběh je extrémně přeslazený, to ano, to by nevadilo, ale nemá absolutně žádný spád, věty se táhnou a člověk tak nějak postrádá motivaci knihu dočíst, když od začátku tak nějak ví, jaký bude konec. Pokud bych si každý týden přečetla jednu kapitolu na autorčiném blogu (osekanou o polovinu výplňkových slov), tak bych byla nadšená a každý týden se těšila na novinky z jejího skvělého života. Ve formě knihy je to ale opravdu nezvladatelné a upřímně je mi to líto, protože tvorba Terezy Salte se mi moc líbí a třeba její podcasty poslouchám ráda. Doufám tedy, že v tomto odvětví tvorby už nebude pokračovat a spíše se zaměří na ty ostatní, které umí lépe prodat.

Ďumbierka
28.05.2019 4 z 5

Veľmi som si chcela túto knihu prečítať. Už od doby, ako som objavila podcasty od Terezy Salte.
Mala som úprimne veľké očakávania, no zároveň som nevedela čo čakať. Nič som si o knihe nezisťovala, nečítala som ani anotáciu, proste som knihu otvorila a čítala...
Občas mi však v knihe vadilo také to “skackanie” dejom a niekedy som sa nevedela začítať, zároveň som však z celej knihy cítila tú severskú atmosféru, horúce kakao a pomalé plynutie... vyhovovala mi aj tá naivná a romantická linka, ktorou sa príbeh tiahol. Malo to proste svoju osobnosť a dušu. A cítila som z knihy pocity, ktoré prežívala autorka v tých ktorých momentoch a to je asi správne :)
Som rada, že som si túto knihu prečítala a dokonca ma aj príjemne motivovala, hoci sa motivaćnej literatúre vyhýbam oblúkom. Tu to bolo tak dobre zasadené do príbehu, že ma to vlastne ani nerušilo. Vypísala som si myšlienky, ktoré na mňa zapôsobili a úprimne sa teším, keď sa k nim vrátim a prečítam is ich znovu v nejakých možno mojich zlomových momnetoch života. Ak ste snílkovia a romantické duše s fantáziou a milujete sever, tak by sa vám mohla zapáčiť aj táto kniha ;) .

Prajem autorke veľa úspechov ďalej v živote a kľudne aj ďalšie knihy, ja si rada niečo nové prečítam.

Christienne
24.04.2019 2 z 5

Oddychovka, až moc ,,šlehačková".

iveta3689
13.04.2019 2 z 5

Autorka chtěla napsat optimistický text, ale trochu jí to vymklo z rukou. Kniha je příšerně přeslazená. Slovní spojení "šlehačková oblaka" není použito mnohokrát, ale vždy je tak nešťastně našroubované do textu, jako kdyby to někdo doplnil dodatečně. Autorka jako původem blogerka napsala knihu stejným způsobem, jako řadu historek, vzpomínek a postřehů. Není to špatná forma, dobře a rychle se čte. Jednotlivé příběhy mají potenciál, autorka toho prožila dost zajímavého, ale zabil je styl, kterým jsou napsané.

Melaanie
10.04.2019 3 z 5

Kniha je příjemná oddechovka. Bylo fajn si přečíst, že každý z nás má v životě ty lepší i špatné okamžiky a uvědomit si, že máme být vděční za každý den, který můžeme prožít.

malen
01.04.2019 3 z 5

Možná je to kniha s poselstvím, ale mě to moc nechytlo. Popravdě, kdyby mi ji nepůjčila kamarádka s tím, že je nádherná, tak jsem ji asi nedočetla.. Ale pár myšlenek z ní mi asi v hlavě zůstane, tak od čtení neodrazuji . :)

Efča59
24.02.2019 3 z 5

Knihu jsem dostala na Vánoce a část jsem přes Vánoce také přečetla. Na čtení u pohádek to nebylo špatné. Postupně to ale na mě bylo opravdu moc sladké, asi stejně jako šlehačka v názvu a i vyjadřování autorky se podle mě zhoršovalo. Ke konci jsem měla bohužel i tendenci přeskakovat. Původně jsem měla v plánu dát dvě hvězdy, ale za tento citát v závěru knihy dávám 3 :-)

"To, co doopravdy potřebujeme, je si jen uvědomit, že šťastní můžeme být za jakékoli situace. Ať se děje, co se děje. A záleží to jen na nás samotných."

clare01
09.02.2019 4 z 5

Jednoduše krásná knížka. Jasně, pokud někdo hledá literární skvost à la Dostojevský apod., tak tato knížka jím určitě není a chápu, že pokud to někdo očekával, tak bude asi zklamaný. Každopádně tady nejde vůbec o to, jak ne/květnatým jazykem je kniha napsána, ale o obsah a pocit, který ve vás kniha zanechá. Vy, co zvažujete, že si ji přečtete, tak neřešte negativní recenze a pusťte se směle do čtení! Především knihu doporučuji všem, co právě prožívají nějakou životní ránu a myslí si, že je to konec světa. Terezin příběh vám ukáže, že takových ran můžete dostat spoustu, ale vždy je tu naděje, že se vrátíte zpátky na ten "šlehačkový obláček".

Ivuska.09
21.01.2019

Pohodové nenáročné čtení, od kterého byste neměli mít žádná velká očekávání. Pak si knihu užijete. Líbí se mi, že jsou v ní příjemné i méně příjemné životní okamžiky. Přečetla jsem s chutí, příběh mě bavil a ráda sáhnu i po pokračování. Chápu, proč mám mezi lidmi úspěch, ačkoli existují i lepší spisovatelé. Občas se každý z nás potřebuje podívat na život z té sladší perspektivy. Terka měla štěstí a odvaha se jí vyplatila.

knihovniceS
12.01.2019 4 z 5

Včera jsem dočetla a jsem spokojená. Knihu jsem koupila pro knihovnu na doporučení a nelituji. Barvité vyprávění Terezy se mi líbí a přála bych si pokračování.

josefina_silena
06.01.2019 2 z 5

Knihu jsem četla protože jsem sama v Norsku nějakou dobu žila a chtěla jsem se zase, alespoň touhle cestou, do Norska na chvíli vrátit. Tereza není spisovatelka, ale blogerka. Podle toho je kniha koncipovaná. Popisuje prostě její život - všechny její smutky a radosti, vzestupy a pády. Většinou z nich si procházíme my všichni. Tereza je bezpochyby velmi šikovná holka. Kniha mi ale bohužel přišla v některých pasážích tak přecukrovaná, že jsem se místy bála, abych z toho neměla diabetes - to není nic proti ničemu, někdo to má rád a někdo dokonce taková pohlazení ve formě textu potřebuje. Na mě bylo těch sladkých obratů v celé knize až moc. Na druhou stranu jsem to mohla z názvu i Tereziny povahy už vytušit. Za mě by měla zůstat spíše influencerkou a blogerkou, taková role jí díky jejímu přístupu sedí. Spisovatelka zatím ne. Ale co není, může být, čehož je Tereza důkazem.

Tynulda
12.12.2018 4 z 5

Šlehačková oblaka jsem si koupila z důvodu lásky k severským zemím. Zajímal mě sám příběh, který se skutečně stal.
Musím říct, že autorka umí vykreslit situace do takového detailu, že vás vtáhne přímo do samotného okamžiku, který prožívala. Sdílela jsem každou zkušenost i pád autorky od počátku až do konce. Sama jsem se stěhovala do cizí země a dobře vím, jak obtížné je byť jen sehnat práci. Kniha je velmi dobře zpracována, rychle se čte a pokud vás zajímá cestování, určitě doporučuju ji přečíst. Místy vás pobaví, neboť je obohacena autorčinými myšlenkami. Určitě po ní jednou sáhnu znovu, je to příjemná oddychovka.

Ivuska97
05.12.2018 5 z 5

Tak tohle je ale naprostá pecka :) jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou ???? tolik motivace, dojetí, slz a smíchu v jednom ???? doporučuji! 5*

klara2793
18.11.2018 4 z 5

Velmi milá knížka, člověk se hned zamiluje do Dánska a jeho zvyků. Autorku jsem neznala, nikdy jsem od ní nic nečetla, tak jsem si vyhledala jak vypadá ona i její pan božský :) Knížka se četla se velmi dobře a celkový příběh se mi líbil.

monika7105
07.11.2018 1 z 5

pro mě bohužel nezáživné...

kakocandrlova
02.11.2018

Tuto knihu jsem si tématicky přečetla, jelikož momentálně také studuji v Norsku. Kniha se mi líbila hlavně díky postřehům a pro mě známým věcem z tohoto prostředí. Několikrát jsem četla děj s otevřenou pusou a nevěřila jsem, že se v dnešní době někdo chová tak krásně jako John Erik ( Terezčin manžel), několikrát mi málem ukápla slza, jelikož Tereza Sante dokáže skvěle vylíčit všechno pocity a popsat atmosféru. Jen stále nevím, co si přesně o knížce mám myslet, stále mám v sobě pocit, že Tereza Sante jen dokáže výborně prodat poněkud "podobný/běžný" život člověka, kterých mám kolem mě několik, nerada bych tuto myšlenku rozváděla více, abych moc nespoilerovala.

tezzpoletsar
16.09.2018 5 z 5

Krásná knížka s krásným životním příběhem, i když to ne vždy krásné a šlehačkové bylo. Tereza toho prožila&zažila hodně, až se stydím, že já (stejně stará), toho tolik snad ani nestihla.. :) Tereza je prostě holka, která se toho nebojí!:) Určitě inspirace. Díky!

KateTheBlogger
05.09.2018 5 z 5

Životní příběh Terezy Salte, který rozhodně nebyl prokládán jen šlehačkou, ale pokud něco chcete a jdete si za tím, tak se to jednoho dne splní. Hlavní je překonat všechny překážky a nástrahy a pak přijde ten zasloužený happy end. A upozorňuji dopředu: po přečtení budete chtít na 90% navštívit Oslo :-)

Kikus3
01.09.2018 5 z 5

Tuto knihu mohu jen doporučit těm, kteří rádi čtou Terezčin blog.
Je skvělá! :-)

Norsko ze života gymnastika blogy

Tereza Salte
česká, 1988