Šlehačková oblaka

Šlehačková oblaka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353908/bmid_slehackova-oblaka-zd0-353908.jpg 4 582 169

Deníkovými zápisky na svém blogu TerezaInOslo motivuje tisíce lidí, aby přestali snít a začali si své sny plnit. Tady a teď! Měla kupu snů a bezhlavě se za nimi vrhla až na sever. Tereza vypráví svůj životní příběh s retrospektivou do dětství, které bylo kouzelné a zároveň plné dřiny. Propocené vzpomínky na tréninky gymnastiky se mísí s vůní šeříkové zahrady starého domu na Ořechovce, ve kterém vyrůstala. V Norsku prožívá svou pohádku, ale i hořké chvíle odloučení od rodiny, ztrátu nejbližšího člověka a momenty, kdy musí začít svůj život zase a znovu téměř od nuly. Deníkové zápisky mladé ženy, která svými zápisky na blogu TerezaInOslo dokázala motivovat tisíce lidí, aby už konečně přestali snít a začali si své sny plnit. Tady a teď.... celý text

poter
poter
22.01.2020 1 z 5

Knížka mně moc nebavila...Nechala jsem se nalákal na ukázku a těšila se na pohodovou knížku české holky o životě v Norsku...ale o tom to skoro nebylo,od druhé poloviny knížky na mně z poslouchání padla deprese-někde v polovině psala jak jí vlastně baví neúspěch,že jí to někam posouvá,od poloviny už to tak ale vůbec nevypadalo...Nelíbil se mi ani hlas,někdy jsem jí ani moc nerozuměla jak polykala koncovky,za mne zklamání,čekala jsem víc a navíc mi to přišlo místy dost chaotické

janca0135
janca0135
18.01.2020 3 z 5

Tereza má nepochybně talent na psaní. Její lehce infantilní a rozněžnělý styl s místy až nehodícími se popisy mě vlastně bavil. Její blog jsem nikdy nečetla, ale ráda ji sleduju na Instagramu nebo poslouchám v podcastech.

Bohužel knížka má jeden zásadní problém – nic moc vám nedá. Ačkoliv má Tereza za sebou spoustu zajímavých životních příběhů, vždy je jen nakousne a dál se zaměří na pár střípků, které sice utvářely ten celek, nicméně se jedná o pouhé výstřely do vzduchu.

Pokud si však něco odnést, je to Terezina neutuchající dřina a motivace jít si za tím nejlepším. Škoda že to nejlepší není blíže specifikováno. Já se raději vrátím k podcastům.

Kyta
Kyta
17.01.2020 4 z 5

Tereza Salte patří mezi mé nejoblíbenější influencery, která má díky svým zkušenostem svým followerům co předat. Baví mě její názory, které dávají smysl. Jde jí o to, aby všichni lidé následovali ten svůj vnitřní hlas, aby si plnili své sny a aby se ponaučovali ze svých chyb. A hlavně abychom se po každém pádu nezhoutili, ale věřili, že se nám ty "fuckupy" nedějí náhodou, že nás určitým způsobem formují.
Její Šlehačková oblaka skrývají spoustu takových poselství.

Líbí se mi, jak krásný a květnatý jazyk používá - všelijaká přirovnání a metafory, takže to rozhodně není nudné čtení. Kniha se čte velmi rychle. Bavilo mě do větších detailů číst ty Tereziny životní milníky jako je život v Norsku, svatba apod. - tedy všechno to, o čem jsem jakožto její sledující věděla, ale neznala dopodrobna. Bavilo mě zejména číst o jejím dobrodružství v Africe.
Občas jsem se ztrácela v ději, přišlo mi to trochu chaotické a chyběla mi tam pořádná chronologie (nebo aspoň by chtělo ty retrospektivní části nějak označit), za což tedy ubírám jednu *.

Jak už tu někteří psali, je pravda, že kniha je trochu přeslazená (mám podezření, že na tom má velký podíl ten krásný jazyk), ale pravému fanouškovi to vadit vůbec nebude. Aspoň na mě Terez dýchla trochu toho severského pohádkového vzduchu a já můžu začít snít stejně tak jako ona, protože je vidět, že když si člověk jde za těmi svými sny, nakonec se mu splní. Je za tím spousta dřiny a rozhodně to není ze dne na den (Terez v knize také popisuje její temné chvíle, bez kterých by si ale nevážila těch světlých momentů), ale rozhodně se toho dočkáme. Je zajímavé zamyslet se nad tím, že to staré dobré rčení "všechno zlé je k něčemu dobré" pro Terez platí dvojnásob - nedostala by se tam, kde je teď, kdyby se jí ve všem dařilo, tj. kdyby tu "práci snů" v Norsku dostala apod.

Díky Terez jsem si uvědomila, že je důležité jít si za svými sny, jít tomu štěstí naproti, doufat a věřit a ono nás jednou potká. Abychom se někam posunuli, je důležité začít dělat aspoň malé krůčky a nezůstávat na místě. Uvědomila jsem si, že mám být ráda za to, co mám a že si mám naplno vychutnávat ty krásné okamžiky.
Terez zkrátka umí lidi namotivovat a inspirovat.

Určitě to není čtení pro každého. Terezini followeři budou určitě nadšení a ti, kteří o této influencerce neslyšeli, můžou buď tuto knihu považovat za nekvalitní literaturu pro snílky, anebo se jim bude líbit a budou děkovat Terez za to, že je přinutila se na chvíli také zasnít.

Matenovasara
Matenovasara
11.01.2020

Na Terezu Salte jsem narazila úplně náhodou. Zrovna jsem doposlouchala všechny nově vydané podcasty od mých oblíbených podcasterů a hledala někoho nového. V žebříčku nejposlouchanějších mě zaujal ten s názvem V Oblacích. Už od prvního podcastu jsem si Terezu oblíbila. Byl mi příjemný její hlas a její názory mi byly blízké. Když jsem se dozvěděla, že vydala knížku, musela jsem ji mít. V knize popisuje svoje sny, přání, pády, zklamání i svoje životní úspěchy. Děj knížky začíná letem „Praha-Oslo“ a pokračuje jejím životem v Norsku prolínaný jejími vzpomínkami na dětství v Ořechovce. Tereza hodně cestuje. V knize popisuje i zážitky ze svých cest. Úžasná mi přišla její cesta do Afriky, kam jí zavedlo téma její diplomové práce „využití mobilních telefonů v chudých částech Keni pro spojení těhotných žen a doktorů“.

VeruB
VeruB
01.01.2020 3 z 5

Ja nevim asi jsem měla větší očekávání, ale jsem zklamaná. Místy jsem se ztrácela v ději a v čase, chyběla mi chronologie. Ale za životní příběh palce nahoru.

Alena_S
Alena_S
12.12.2019 4 z 5

Asi jsem zrovna měla tu správnou náladu, ale příběhy Terezy a jejího norského prince jsem si užila. Že je to místy slaďák, mi překvapivě nevadilo, jiné chvíle to zase vyvážily, protože někdy je holt život pes i v Norsku (Ale klidně bych se jela na čas přesvědčit na vlastní oči  ). Jako celek to vyzařuje naději a útěchu, že prostě vždycky nějak bude. Těším se, až se podívám i na autorčin blog a uvidím to i s obrázky.

brocolli
brocolli
16.11.2019 5 z 5

knížka byla trochu víc ponořená ve snech, ale to je to, co mě na ní bavilo! za mě jedině doporučuju! velká pecka

Markushka
Markushka
10.11.2019 4 z 5

Knihu jsem četla delší čas. Byla pro mě příjemnou relaxací. Vhledem do cizího prožívání a myšlení. Nejvíce se mi líbilo popisování života v Norsku a tamějších zvyklostí. A optimismus a rozhodnutí být šťastná a mít svého prince.

Anna27
Anna27
10.11.2019 1 z 5

Kniha pro mě byla zklamáním. Bylo to tak neucelené vyprávění, čekala jsem nějaký hlubší význam v popisu života, ale i život v Norsku byl vyjádřen přeslazeně a jako nuda, dočetla jsem s přemáháním.

hroneczek
hroneczek
23.10.2019 3 z 5

Super oddechové a příjemné čtení. Je sice pravda, že místy autorka trochu přeskakuje v čase a některé údaje stále opakuje, ale protože poslouchám její podcast, tak jsem zvyklá a kniha se mi líbila.

Elion
Elion
10.10.2019 5 z 5

naprosto úžasný příběh, psaný odlehčeným způsobem. jak se sen jedné dívky stane její skutečností a ona si může ten svůj sen prožít. krásné =)

Ivanule
Ivanule
09.10.2019 3 z 5

Oddechovka,ale pro mě asi jednou přečtená stačí

Manifest blech
Manifest blech
16.09.2019 3 z 5

Moc příjemný oddech. Takové snění za dne při čtení této knihy. Určitě se mrknu víc i na autorčin blog, po dočtení jsem zvědavá, jak pokračují jejich dobrodružství.

silvie.s
silvie.s
15.09.2019 2 z 5

Bohužel i na mě je kniha celkově dost přeslazená. Chápu, že autorka chtěla podat informace od srdce, tak jak to ona pravděpodobně cítí, bohužel se to však příliš nepovedlo. Za mě průměr.

ela.kad
ela.kad
08.09.2019 2 z 5

Na můj vkus moc přeslazená.

Taralcielle
Taralcielle
04.09.2019 4 z 5

Milá oddechovka, která se dobře čte.

LucieB957
LucieB957
28.08.2019 4 z 5

Terezka a její podcasty jsou TOP! Miluju její hlas. Asi jsem od knihy čekala trochu víc, proto o hvězdičku méně

tess.de.veles
tess.de.veles
26.08.2019 2 z 5

Dobrý, ale vůbec nic by se nestalo, kdybych to nečetla... Jen mě mrzelo, že v knize byly obrazky.... Spíš bych uvítala fotky, všech těch míst, které Tereza popisovala... V Keni, v Norsku, z libanek.... Její svatby... Jo, a bylo to až mooooc přeslazeny... a čeho je moc, toho je příliš. Průměr

barush89
barush89
19.08.2019 5 z 5

Moc hezky psané, od srdce:) Knihu jsem vlastně zvolila jen protože se chci podívat do Norska, ale velmi pozitivně a mile mě překvapila.

lucieseb
lucieseb
15.08.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla, protože Terezu sleduji na jejím blogu a instagramu.
Kniha moc krásně napsaná, přečtena jedním dechem. Povzbuzující, zajímavá, velice čtivá.

Norsko ze života gymnastika blogy

Tereza Salte
česká, 1988