Sleduj mě

Sleduj mě https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385630/bmid_sleduj-me-ETK-385630.jpg 4 324 91

Sleduj mě / Sleduj ma série

Tweety, soukromé zprávy i záznamy policejních výslechů… YA thriller pro onlineonovou generaci, který vás udrží v napětí do poslední stránky! Tessa má agorafobii, úzkostný strach z otevřeného prostoru. Utíká proto do online světa, kde je aktivní členkou fandomu zpěváka Erica Thorna. Když jí její idol nečekaně pošle zprávu, původně se záměrem si z ní vystřelit, jejich komunikace se rozvine v upřímné přátelství. Když se ale rozhodnou setkat IRL, na povrch začnou vycházet nebezpečná tajemství…... celý text

Romány , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Doporučuju, velmi čtivá

LilianaFalcon
LilianaFalcon
24.01.2019 4 z 5

S thrillerem to tedy nemá vůůůůbec nic společného :D Jinak to byla fajn oddechovka. Soukromé zprávy, záznamy výslechu,... prostě těch několik rovin dalo jednoduchému románku ten správný šmrnc.

viki77
viki77
23.01.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila policejní výslechy.Romantické napínavé prostě co od knihy očekávám.Akorát připravený konec na pokračování takže už aby byl 2 díl.Doufám,že bude brzy.

Chika
Chika
21.01.2019 4 z 5

Konec mě překvapil a zarazil. Postupné objevování toho, co se vlastně Tesse stalo a co se vlastně ještě stane. Kniha se mi dobře četla. Kratší kapitoly proložené policejními výslechy. Od poloviny jsem se nemohla zastavit a musela ji dočíst jedním dechem. A pokračování? Moc si ho neumím představit, co by mělo být v pokračování. Uvidíme.

georginaa
georginaa
19.01.2019 3 z 5

Z počátku jsem nedokázala nějak v plout do děje. Skrývání podivného tajemství od Tessy, proč nevychází z domu a zároveň psycholožka, která si jen zapisuje, ale vůbec tam nemá žádnou roli. Sem tam se na něco zeptá, ale že by výrazně něčeho docílila jsem prostě nepochopila. Samotný příběh začal dávat více smysl až skoro na konci knihy. A závěr???? Opravdu podivný konec.....snad v pokračování

ElaMi
ElaMi
17.01.2019 4 z 5

Kniha mala dobrý dej aj sa mi dobre čítala, ale záver ma dosť zarazil, nevedela som čo si o tom myslieť. Ale keď som zistila, že má byť aj pokračovanie potešila som sa a už ho len napäto očakávam

Heidi9
Heidi9
13.01.2019 3 z 5

Tady si nějak nejsem jistá hodnocením. Knížku jsem si koupila zcela naslepo, ani jsem o ní neslyšela, jen jsem zatoužila po nějaké prosté teenage romanci a tahle knížka mi byla na polici sympatická. Nejdřív moje očekávání splnila na jedničku - dobře napsaná, postavy, do kterých jsem se vžila, zkrátka výborně se četla. Závěr mě ovšem zarazil natolik, že jsem měla až chuť vytrhnout posledních pár stran (jakože knihy jsou pro mě živé bytosti, takže to byl velice silný dojem). Po zjištění, že je to série, mi to přestalo připadat TAK příšerné, ale přesto mi to dost pokazilo sladký dojem z knížky. Možná hodnocení zvednu, až si přečtu další díl a zjistím, kam autorka tím závěrem mířila, ale prozatím byl závěr těžké zklamání a zkažení dojmu z jinak dobrého příběhu.

uminaa
uminaa
03.01.2019 5 z 5

Čítanie tejto knihy som už dlhší čas odsúvala, ale stále ma čosi k nej ťahalo. Myslela som si, že pôjde o slaďáčik, no po prečítaní by som ju tak vôbec nenazvala. Kniha je veľmi dobrá - pútavá a naozaj veľmi rýchlo prečítaná (skutočne za pár hodín). Celkom by som pristala na to, keby fotografie v knihe boli do knihy aj vložené.
Na príbehu sa mi páčilo, ako autorka Erica ako "nedosiahnuteľnú" celebritu poľudštila, ako dokázala čitateľovi priblížiť jeho pocity - smútok, strach, nádej... Tessa podľa mňa tiež nebola tuctová hrdinka dievčenského románu. Celý čas som sa snažila odhadnúť, čo sa jej mohlo prihodiť.
Čo sa týka konca, tak až teraz som zistila, že sa jedná o sériu. Odľahlo mi, pretože ma záver dosť šokoval. Teraz už len vydržať, kým príde pokračovanie. Dúfam, že to nebude trvať celé veky.

Peetullka
Peetullka
03.01.2019 3 z 5

Ačkoliv se jedná o YA, tak kniha je velmi čtivá, zábavná, romantická i chvíli trnete hrůzou. Kdyby šlo, dala bych 3 a půl hvězdy, jelikož kniha průměrná není.
Postava Tessy je velmi sympatická, ačkoliv vůbec nevíte proč nechce vyjít z domu a dále se dozvídáte, že život celebrit není žádná procházka růžovým sadem.
Takový klasický příběh jak Popelka ke štěstí přijde se zajímavou zápletkou .. a ten konec? Kdy bude další díl? :D

simona0868
simona0868
02.01.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila, ačkoliv YA thriller moc nemusím. Děj byl zajímavý a kniha velice čtivá.

Tofinka
Tofinka
01.01.2019 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, tak nějak mi unikla skutečnost, že je to YA thriller a předpokládala jsem vcelku naivní odpočinkový příběh. Proto mě mile překvapilo, když se v knize objevily momenty, při kterých mě mrazilo v zádech a také trochu toho psychologického rozboru, který v knihách přímo miluji.
Do Tessy jsem se vžila tak moc, že jsem chvílemi v příběhu trnula hrůzou spolu s ní a Erik mi byl velmi sympatický. V částech knihy z jeho pohledu se dozvídáme, že život celebrit není žádná procházka růžovým sadem, což je další téma, které se mi v knihách zamlouvá. Postavám této knihy snad ani nemohu nic vytknout.

Nebýt mé kamarádky, která knihu už četla, čekala bych milý, trošku klišé happy end. Díky ní jsem věděla, že pokud chci s klidem spát NESMÍM si číst poslední kapitolu knihy. Nicméně neodolala jsem a s myšlenkou: "Co by se asi mohlo pokazit?" jsem četla dál... Poslední část ve mě vyvolává spoustu otázek, takže jen doufám, že si co nejdříve přečtu druhý díl :D.

Mišule_11
Mišule_11
01.01.2019 5 z 5

Knihu jsem vyhrála v knižní soutěži a do té doby jsem neměla o ní ani páru, že vůbec existuje! Líbila se mi, byla čtivá, děj byl zajímavý a také pro mě místy i vtipný, ale také až děsivý, co vlastně všechno se vůbec může stát, nejen na internetu..! :)

Tess911
Tess911
31.12.2018 5 z 5

Tato kniha mě nalákala už názvem a i přesto, že anotace mě tolik nezaujala, říkala jsem si, že se za tím musí skrývat něco víc a kdyby ne, oddychová romanťárna taky není k zahození. Pravdou je, že se za tím opravdu skrývá něco víc. Samozřejmě, že tam nechybí pár klasických klišé částí, ale co si budem, klišé se spoustě čtenářům líbí, jen to nechtějí přiznat. Kniha je ale i napínavá a všechno je odhalováno po částech, tudíž mě formát střídání konverzace Erica a Tessy-předtím a výslechu na policejní stanici-potom donutilo přečíst knihu v jeden večer. A když už jsem se konečně dobírala ke konci (tehdy jsem si myslela totálně předvídatelnému), tak moje naivní představa o romantickém klišé závěru zemře během posledních pár stran? Ano přiznávám se, že jsem vážně nevěděla, že jde o sérii, dokud jsem to nedočetla. Moje peněženka už teď brečí a já se nemůžu dočkat až vydají další díl. A jsem ráda, že nejsem jediná, kdo je zmatený z konce.
Určitě knihu doporučuji, umožňuje nahlédnout do tak známého světa sociálních sítí z trochu jiného pohledu a dozvíte se spoustu pojmů z psychologie souvisejících s fóbiemi a úzkostí pomocí relativně poutavého YA příběhu.

warca
warca
15.12.2018 5 z 5

Tohle byla po dlouhé době opět bomba! Od kladného hodnocení mě neodrazuje ani fakt, že se zápletka dost podobala knížce Cinder & Ella. Zpracování - perfektní, příběh čtivý, postavy sympatické. Z konce jsem dost zmatená, ale nemůžu se dočkat pokračování!

Kristý1909
Kristý1909
02.12.2018 5 z 5

Úžasná kniha, ale ten konec jsem moc nepobrala. Doporučuji přečíst.

Talys
Talys
30.11.2018 4 z 5

Tak jsem očekávala očekávatelný konec a ejhle! všechno je jinak. Super! Pokračování by bylo fajn!

monita333
monita333
19.11.2018 5 z 5

Takže... ehm :D Došly mi po tom konci slova? Ano! Jsem zmatená? Rozhodně!

Knížka mě zaujala v knihkupectví a po přečtení obsahu jsem byla na vážkách. Bude to nejspíš zase nějaké klišé typu hvězda se zamiluje do obyčejné dívky. Ano možná tak trošku bylo. Ale! Tohle jsem tedy nečekala :D mám ráda když je do knih zapracováno něco pro zlepšení atmosféry, viz: chaty, tweety, obrázky, policejní rozhovory (to byla pro mě novinka). Hezky to doplní příběh.

U knihy jsem se smála, u některých Ericových myšlenek. Brečela, když se snažil Tessu získat zpátky. Bála se, když vyšlo najevo, co se Tesse stalo a když to pak musela prožít znova. Ale ten konec? Nedokážu popsat svůj pocit lépe, než zmatený. Možná by se to dalo popsat asi takto.
Čtenáři: "Jee aww konečně budou spolu ^^"
Autorka: "Muhehehe, žádnej happyend. Co takhle vás trošku zdeprimovat vy romantický dušičky"

Nevyčítam jí to :D naopak se tato kniha aspoň něčím lišila. Jen... no však vy víte :P

P. S. Byla tu zmíňka o pokračování, slyšela jsem dobře? Jestli ano, tak to se setsakramentsky těším ^^

DK197
DK197
15.11.2018 5 z 5

Zajímavá knížka. Originální způsob zaznamenání pomocí policejních výslechů a tweetů. Problém agorafobie, stalkingu a tlaku světa hvězd... Jasně pořád je to jen teen příběh a konverzace mezi hrdiny by mohla jít víc do hloubky, abychom prožili a ne jen četli o tom, že si k sobě našli (nebo nenašli?) cestu... ale mě to bavilo. A se zvědavostí jsem se pročetla až na docela napínavý a prazvláštní konec. Díky němu vezmu do ruky i pokračování. :-) Za mě dobrých 90 %.

Evka3814
Evka3814
14.11.2018 3 z 5

Z této knihy jsem totálně v rozpacích,příběh neobvyklej a depresívní. Při tom zajímavej. No ale ten konec... to jsem nějak nepobrala:(((

sd1992
sd1992
12.11.2018 5 z 5

Tak po přečtení komentářů jsem se uklidnila, že nejsem zdaleka jediná, kdo nepochopil konec.. :-D Pro sichr si ho jdu přečíst ještě jednou. Ale musím říct, že knížka mě moc mile překvapila. Děj byl celou dobu záživný, příjemné zpestření v podobě dialogů na twitteru, policejními výslechy..!!! Hodnotím knihu velmi vysoko a to i před fakt, že kniha je vlastně strašný klišé.. :-D ale strašně moc mě bavila.. četla se naprosto skvěle a nedala mi spát, tak moc jsem prahla po odpovědích! Moc se těším na pokračování!!! doporučuji