Slečny z Avignonu

Slečny z Avignonu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45979/slecny-z-avignonu-45979.jpg 4 16 4

Kniha je vzrušujícím a někdy i provokativním zamyšlením zhruba nad třicítkou slavných i zcela neznámých obrazů od středověku až po současnost. Autor, zkušený sběratel umění, vidí obrazy ze zcela neobvyklých úhlů a představuje je v nečekaných souvislostech. Často zpochybňuje ,,knižní" akademické přístupy k výtvarnému umění a uvolňuje tak prostor pro autentický osobní prožitek. Nevyhýbá se ani nadsázce a vtipu a svoji vlastní diváckou zkušenost prezentuje s nadhledem a zábavnou ironií.... celý text

Literatura naučná , Umění

Vydáno: , Gasset

knihyKeMne
26.01.2022 4 z 5

Takové jak z jiného světa. Mám ráda povídání o umění a mám ráda způsob vyjadřování pana Třeštíka. Moc fajn spojení. A jsem ráda, že taky našel to kouzlo v koupající se ženský od Rembrandta, můj nejoblíbenější obraz od něho. Super byly i ty dodatečné komentáře k jednotlivým článkům po letech.

annatenta
30.12.2020 4 z 5

Skvělá a potřebná kniha, jedna z mála, která nám přibližuje umění, v kterém jsme jako společnost totálně nedovzdělaní. Děkuji a těším se i na další knihy věnované dětem.

Melanka
20.08.2019 5 z 5

Jako milovnici umění mě tahle knížka moc bavila. Skvělé postřehy a nalezené souvislosti.

eiramka
02.04.2018 5 z 5

Svět výtvarného umění jsem si sama pro sebe začala objevovat už před mnoha lety a moc mne mrzí, že už tehdy jsem neměla k dispozici knihu pana Třeštíka. Promlouval na mne ze stránek této knihy jazykem srozumitelným, vtipným , jeho poznámky podněcují k zamyšlení - prostě lahůdka. Vřele doporučuji!