Zapomenutá vražda

Zapomenutá vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24196/bmid_zapomenuta-vrazda-ZI1-24196.jpeg 5 729 128

Slečna Marplová série

Poslední detektivní román slavné anglické autorky. Detektivní příběh nás zavádí do malého přímořského letoviska v jižní Anglii, kde si mladí novomanželé zakoupí dům. Mladá paní ale pomalu nabývá přesvědčení, že v tom domě už kdysi byla a zažila v něm vraždu.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Odeon

Sleeping Murder , 1976

dany512
12.10.2016 5 z 5

Stará, dobrá a ověřená klasika.

Pet007
07.05.2016 4 z 5

Napínavá klasika. Žádný zločin nezůstane nepotrestán. I ten nejchytřejší pachatel je nakonec odhalen za pomoci slečny Marplové

Modrina
22.04.2016 5 z 5

Naprosto skvělé.

Majdule
24.01.2016 5 z 5

Poslední případ Jany Marplové má úžasnou, tajemnou atmosféru, místy až hororovou. Je skvěle napsaný a výborně vypointovaný. A to navzdory tomu, že vražda, o kterou se jedná, je stará 18 let. Velmi se mi líbí, že ve svém posledním případě je slečna Marplová brána vážně, všichni ji naslouchali a řídili se jejími názory. A to včetně policie. Důstojné rozloučení bez patosu a zbytečných nebo nadsazených gest.

Lucky011
15.09.2015 5 z 5

Přečetla jsem jí jedním dechem. Začátek byl takový tajemný, skoro hororový (tajemný starý dům, několik let stará vražda) a vyšetřování napínavé. A na konci samozřejmě překvapivé odhalení :)

BasarMilesTeg
19.08.2015 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha se slečnou Marplovou. Této knize se u mě podařila zajímavá věc. Pokud přečtete hodně detektivek o Agathy Christie, tak vám jiich mnoho bude postupně splývat dohromady, a vybavit si po delší době jednu z nich samostatně, je téměř nemožné. Ale zrovna u této jsem s tím nikdy neměl problém, spolu s několika nejznámějšími Poirotovkami.

kiki11
07.08.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek.

Kaety
01.05.2014 5 z 5

Výborná, vrah je až do poslední chvíle nepředvídatelný.

MiaVanAcid
28.10.2013 5 z 5

MOje nejoblíbenější detektivka od Agathy.

poetree
06.08.2013 5 z 5

klasika, která nezklame. Pěkně zpracovaná psychologie postav, která může vést k zamyšlení.. ;)

Marčullkas
24.07.2013 4 z 5

Agatha královna detektivek. Dokáže člověka neuvěřitelně zatáhnout do děje.

siamka
30.06.2013

moje nejoblíbenější detektivka :-)

siamka
30.06.2013

výborná knížka s tajemným dějem :-)doporučuji!

mysiacik
19.06.2013 5 z 5

Jedna z tých lepších detektívok od Agathy :)

kiddlinka
02.06.2013 3 z 5

Otřepaná zápletka, v roli detektivů nesnesitelný arogantní všeználek, dojmologická emocionální husa a slečna Marplová, která neštrykuje, ale sedí v koutě a nechává ty dvě telata spřádat překomplikované stupidnosti, přestože řešení zná. Já tu bábu nikdy neměla v oblibě.

kattyV
19.02.2013 5 z 5

Někdy dokážeme nevhodné zážitky dokonale vytěsnit z paměti. A možná by bylo opravdu lépe je v zapomnění nechat. Ale to člověk nedokáže, že?

kika 13
25.01.2013 3 z 5

Pěkný detektivní román.

danuska
11.01.2013 5 z 5

Tuto detektivku som citala pocas zakladnej skoly, nemohla som ju prestat citat.

i-v-u-l-a
22.11.2012 4 z 5

Paní Marplová by měla jít k policii, opravdu...její připomínky, to, jak nahlíží na informace, které slyší a jak je třídí a hledá řešení je prostě boží :)

Selinute
03.10.2012 5 z 5

Je to úžasná detektivka která nemá chybu. Pro mě je nezapomenutelná.