Zapomenutá vražda

Zapomenutá vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24196/bmid_zapomenuta-vrazda-ZI1-24196.jpeg 5 729 128

Slečna Marplová série

Poslední detektivní román slavné anglické autorky. Detektivní příběh nás zavádí do malého přímořského letoviska v jižní Anglii, kde si mladí novomanželé zakoupí dům. Mladá paní ale pomalu nabývá přesvědčení, že v tom domě už kdysi byla a zažila v něm vraždu.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Odeon

Sleeping Murder , 1976

Jessica007
10.02.2019 5 z 5

Klasická detektivka se slečnou Marplovou, moc se mi líbila, bavila mě.

evickakyticka
30.01.2019 2 z 5

Slečnu Marplovou jako postavu zrovna nevyhledávám, ale není od věci si někdy dát klasickou detektivku. Začátek mě bavil, ale to hlavní rozplétání mě nudilo. Nemohla jsem se dočkat konce.

michaela0810
27.01.2019 3 z 5

Slečna Marplová je prostě jednička. Kniha se velmi dobře čte, snadno se člověk orientuje v postavách. Dobré čtení.

misaC
23.01.2019 4 z 5

Další z pěkných detektivek mojí oblíbené "kriminalistky" slečny Marplové.

Kerberos
04.01.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audio knihu, dobrá detektivka, kterou určitě doporučuji.

Magriva
12.10.2018 3 z 5

Pěkná detektivka, vybrána jako součást letošní čtenářské výzvy. Slečna Marplová je prostě skvělá.

irskádívka
01.07.2018

Autorka je prostě skvělá. Vykresluje postavy s jednoduchostí a lehkostí, staví děj kámen po kameni, záhadu na záhadě. Stupňuje napětí, čtenáři vykreslí události před očima v jasných barvách, a to vše bez prolití potoků krve a laciných hysterických gest. Kdo to ještě dneska umí?

moničina
29.03.2018 5 z 5

Moja prvá kniha od A.Christie, ktorú som čítala a mala som 13 rokov. Okamžite som si knihu zamilovala a odvtedy nasledovali ďalšie.

kap66
11.02.2018 5 z 5

Slečna Marplová je bezvadná, já ji mám prostě ráda. Je inteligentní a bystrá - a dobrý člověk, i když to zní starosvětsky. Ve svém posledním případu už to není taková vypravěčka příběhů ze svého života, které zdánlivě vůbec s aktuálním případem nesouvisejí (abychom si po vyřešení řekli - a jó vlastně! - což mi tady trochu chybělo). Tady je pozorovatelka, tiše čekající, až jí aktéři vyšetřování vše sami povědí, jejich pohled nezkritizuje, jen něco zpochybní - a já vím, že jsou úplně mimo a že právě ona VÍ. Mně osobně vždycky vnese do duše pocit uspokojení.

Peslik
30.01.2018 3 z 5

Nemůžu říct, že to nebylo špatné čtení, ale asi jsem s novodobějšími detektivkami více ztotožněná, čtení bylo pohodové, občas zdlouhavé pasáže, ale asi to k A.Ch. patří. Nicméně mě potěšilo zjištění, že od 1/3 jsem věděla kdo je vinen.

Paixan
28.01.2018 5 z 5

Naprosto fenomenální! Krásně a lehce se četlo, bývaly zdlouhavé momenty, která ale kniha musela obsahovat, aby odrážela situace a dialogy z reálného života. Všem doporučuji.
(Nejlepší to bylo na dlouhé cestě autobusem nebo při nudných přestávkách ^_^.)

Atanone
19.12.2017 5 z 5

(audiokniha)
Ve srovnání s filmem mě v knihách vždy znovu zaujme autorčin cit pro detaily,se kterým vykresluje prostředí a postavy. Mnoho se skrývá v náznacích,mezi řádky. Zajímavá zápletka i rozuzlení.
Prostě paní spisovatelka

85098211
06.12.2017 5 z 5

Vynikající kniha, na kterou hned tak nezapomenete - ani já jsem i po letech nezapomněla ;-). Napínavá od první do poslední stránky. Všechny postavy jsou výborně popsané - prostě typická Agatha Christie. A konec je opravdu překvapivý. Jen mne mrzí, že se v této knize setkáme se slečnou Marplovou naposledy...

Bumeso
24.09.2017 5 z 5

Dle mého názoru nejlepší kniha se slečnou Marplovou a jedna z nejlepších od Agathy Christie obecně

MirijamFrankl
28.07.2017 4 z 5

Moje první setkání se slečnou Marplovou. Kniha se mi líbila, ale trochu mě iritovalo to, že pohnutkou k řešení byla čirá zvědavost a ne něěco urgentnějšího, neboť jsem se s tím nedokázala tolik ztotožnit, poněvadž já bych nechala zapomenutou vraždu asi spát.
Každopádně postavy jsou velmi sympatické, zaujal mě postup řešení připadů slečny Marplové. Kniha se četla sama a nechybělo napínavé vyvrcholení a úžasně logické, a přitom prosté vysvětlení slečny M.

astroweb
26.06.2017 4 z 5

Přečetl jsem již podruhé, ale úspěšně zapomněl, jiné se mi ale líbily od této autorky více.

syskas
29.04.2017 5 z 5

Ako vždy - skvelá Agatha.

Amalberga
20.03.2017 3 z 5

Slečnu Marplovou mám moc ráda. Vyzařuje z ní jakási moudrost. Na rozdíl od Poirota není namyšlená, samolibá a nevychloubá se svými schopnostmi. Dokáže sedět tiše v koutku a poslouchat hovory jiných, pečlivě sbírat informace a všímat si detailů. Až zjistí vraha, opustí svůj temný koutek stoupne si doprostřed účastníků zápletky a jednoduše a logicky vysvětlí co se stalo a odhalí vraha.
Bohužel tato kniha mi přišla na Christie poměrně slabá. Většinu knihy se zaobírá mladým manželským párem, který není příliš zajímavý a celkově zápletka působí dost ohraně. Většinou se mi vraha odhalit nepodaří, ale v této knize jsem si tipla správně.

bukiet
14.03.2017 5 z 5

Mám rád Poirota a tak nějak se snesu s Marplovou. Tím je řečeno vše. Ze všech třinácti knih se slečnou mne opravdu zaujala jen ta první a poslední, která ovšem nebyla poslední napsána. Ty ostatní nebyly špatné, ale... To odporné slůvko ale... Nejdůležitější postavou, hned po zločinci, je samozřejmě vyšetřovatel, detektiv. Přes jeho činy a myšlenky se chudák čtenář snaží nachytat autora na švestkách a vykřikovat, že už ví. A v tom je právě u příběhů slečny Marplové ten problém, stará paní sice každý případ vyřeší, ALE nevyšetřuje. Až na výjimky. Ve většině knih tohoto cyklu je nějaký detektiv, jehož si ani nezapamatujete a spousta dalších lidí, každý na něco přijde a zjistí, a pak na konci stará Marplová, řekne kdo byl vrah a jak se to všechno stalo. Takže, slečno, sbohem, ale do vaší vesnice už asi nezavítám, budu u pana Poirota.

haki34
19.11.2016 5 z 5

Moje nejoblibenejsi ... Na jednu stranu temny pribeh vrazdy , na druhou hezke prostredi anglickeho venkova a stastna novomanzelka ve vysnivanem dome... Kdo obcas nemel pocit "deja vu" nebo ze tady uz preci byl ??? Dvere za tapetou... Chrpy a vlci maky ... A opici pracky - skvela smes desu na pozadi slunecneho dne... A tady jsem i tusila, kdopak je vrahem ;)