Zapomenutá vražda

Zapomenutá vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24196/bmid_zapomenuta-vrazda-ZI1-24196.jpeg 5 727 128

Slečna Marplová série

Poslední detektivní román slavné anglické autorky. Detektivní příběh nás zavádí do malého přímořského letoviska v jižní Anglii, kde si mladí novomanželé zakoupí dům. Mladá paní ale pomalu nabývá přesvědčení, že v tom domě už kdysi byla a zažila v něm vraždu.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Odeon

Sleeping Murder , 1976

Ryšava
Ryšava
06.07.2021 4 z 5

Slečnu Marplovou neznám tak dobře, jak Hercule Poirota, ale oblíbila jsem si její případy poslouchat na večer. Skvěle odreagování, ale většinou u ní odhadnu pachatele.

knihomol1985
knihomol1985
25.05.2021 5 z 5

Dobrý detektivní příběh. Poslechnuto audio.

domihruzkova
domihruzkova
19.04.2021 4 z 5

Poprvé, co se mi podařilo odhadnout pachatele! Příjemný poslech, před spaním topovka :)

markoj
markoj
15.04.2021 5 z 5

Poslechla jsem si audioknihu. Asi nejlepší detektivka se slečnou Marplovou. Zajímavá, napínavá, až těsně před koncem jsem si byla jistá, kdo je vrah :-). Dům a prostředí bylo popsáno tak hezky, že bych tam chtěla hned bydlet...

Jenny46
Jenny46
07.04.2021 5 z 5

Audio - poslední detektivní román vydaný po smrti A. Christie a rozloučení se slečnou Marplovou jak se říká to nejlepší na konec....
Povedená detektivka a napínavá až do konce.

LahoferRose
LahoferRose
02.03.2021 5 z 5

Dobře napsané. Kdo je vrah jsem si tipla správně, jen jsem si říkala jak by to udělal?! Příběh byl zajímavý, ale musím se přiznat, že mnohem raději mám Poirota. Slečna Marplová na mě dělala dojem vlezlé báby co se zbytečně dělá tajemnou a používá detektivní výrazy, co vy četla z pencových románů.

brndovka
brndovka
27.02.2021 5 z 5

Miluji Agatku. Můj nejoblíbenější autor.

Vendula0808
Vendula0808
21.02.2021 5 z 5

Super cteni, zatim (pro me) nejlepsi knizka od A.Ch.co jsem cetla

ctenarkaEva
ctenarkaEva
13.02.2021 5 z 5

Klasika, která nezklame. Obdivuji Agathu Christie, jak skvělé příběhy dokázala ve své době vymyslet. Dokonce se mi povedlo uhodnout pachatele a to se až tak často nestává.

edith79
edith79
12.02.2021 5 z 5

Ja prostě Agathu miluju. To je taková paráda. Další skvělá knížka. Tentokrát jsem byla od poloviny přesvědčená, že jsem na Agathu vyzrála a znám vraha. Samozřejmě, že ne. A to je právě úplně neuvěřitelná schopnost královny detektivek. Konec, nad kterým jen otevřete pusu.

Anette99
Anette99
04.02.2021 5 z 5

Ze začátku jsem skutečného vraha podezírala, ale pak jsem od své teorie upustila, takže samozřejmě jsem to zase neuhádla. Každopádně velmi čtivá kniha, přečteno asi za 4 hodiny, manželé Reedovi byli sympatičtí a já jim fandila. Je to prostě stará dobrá detektivka, kdy se stane zločin a musí se vyřešit. Žádní šílenci, kteří zabíjí a mučí zásadně pro svoje potěšení. Občas si od těch nových detektivek a thrillerů musí člověk odpočinout ne :) také se mi líbilo prostředí.

Hotovson
Hotovson
01.02.2021 5 z 5

Tohle byla taková zapomenutá kniha. Jedna z těch o kterejch jsem nevěděl, že vůbec existujou, ale když už se mi dostala do ruky, tak jsem si jí s chutí přečet. Vraha jsem samozřejmě neuhád, paní Agatha na konci svedla stopu a já se nechal nachytat. Slečna Marplová byla jako vždy úžasná, nenápadně vlezlá, tu a tam se poptat, zcela náhodou se jet rekreovat na místo vraždy...prostě tak, jak jí máme rádi :)

adela2316
adela2316
30.01.2021 5 z 5

I když jsem nejdříve znala filmový příběh a tudíž věděla, kdo je pachatel, i tak pro mě je kniha pecková a mela jsem na konci i takový divný pocit, když byla Gwenda sama v domě. Brr :-)

SSTknihy
SSTknihy
28.01.2021 5 z 5

Příběhy, kdy je třeba ponořit se hluboko do minulosti a vzpomínat na události dávno minulé mám z knížek Agathy Christie nejraději. Jak já miluji ten okamžik, kdy vám začne docházet, že nic není náhoda a že i zdánlivá maličkost nebo náhodně vyřčená poznámka může znamenat úplně jiný pohled na celou záležitost. No a že mě paní Agatha zase pěkně povodila za nos, to už je skoro klasika :-)

Bája89
Bája89
26.01.2021 5 z 5

Agatha po celou dobu vodí čtenáře za nos, a když už si myslíme, že víme, kdo je vrah, tak se nám to slečna Marplová vysvětlí. Zapomenutá vražda je struhujícím příběhem, který si čtenáře získá prakticky hned na začátku. Komplexní dílo, které zůstane v živé paměti ještě dlouho po jeho dočtení. Zkrátka napínavé a nečekané.

Květinka008
Květinka008
04.11.2020 5 z 5

Napřed jsem si myslela, že to vím... Pak se autorce podařilo mě dokonale zmást... :-) :-) :-) Strhující čtení!

1amu
1amu
10.09.2020 4 z 5

Vycházím z komentáře, který se mi zde líbil nejvíce, od Píšťalky.
Pro autorku je charakteristické, že se chtěla rozloučit s Herculem Poirotem a Jane Marple oficiálně až po svém skonu, což bylo ošetřeno v její závěti.
Jak OPONA, tak tato kniha byly napsány za války. V knize zůstalo několik detailů, které naznačují dobu vzniku románu: plukovník Bantry, který zemřel již na počátku 60. let, se objevuje znovu – živý a zdravý, životní styl obyvatel Dilmouthu vykazuje rysy předválečného období, jako třeba početné služebnictvo. Jedna z hrdinek si půjčuje auto značky Daimler, tedy značky běžné ve 40. letech, avšak poněkud zastaralé v roce 1976. ). Zapomenutá vražda se nemůže zařadit mezi nejlepší tituly čtyřicátých let, ale mezi knihami vydanými v sedmdesátých letech svou kvalitou vyčnívá.
Že kniha vznikla během druhé světové války, se všeobecně uvádí, píše o tom i Agatha Christie ve Vlastním životopise.
Obdivovatelé autorky, mezi které patřím, mají nepochybně ve svých knihovnách bohaté zásoby jejich příběhů. Stačí krátký pohled a určitě si vybereme ten pravý.

Ladis777
Ladis777
09.09.2020 3 z 5

Po letech jsem si ji zase s chutí přečetl.

essterkaa
essterkaa
22.07.2020 5 z 5

Opět velmi povedená kniha od Agathy Christie. Velmi napínavý děj a nečekaný konec.

m_martina
m_martina
11.06.2020 5 z 5

Zapomenutá vražda je jeden z nejlepších případů se slečnou Marplovou. Kniha se dobře čte a stránky jen letí.