Vlak z Paddingtonu

Vlak z Paddingtonu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41528/bmid_vlak-z-paddingtonu-xwZ-41528.jpg 4 601 82

Slečna Marplová série

Slečna Marplová řeší záhadnou vraždu, kterou její přítelkyně zahlédla ve vlakovém kupé. Vše důležité se řeší v ponurém domě u železniční trati.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

4.50 from Paddington , 1957

PPardinio
PPardinio
20.06.2022 5 z 5

Slova chvály od ostatních čtenářů jsou myslím u VLAKU Z PADDINGTONU zcela oprávněná. Knížka má zajímavou a originální zápletku, sympatickou trojici detektivů (slečna Marplová, inspektor Craddock a hlavně mladá Lucy Eyelesbarrowá) a k tomu několik potencionálních vrahů. Vše je doplněno atmosférou anglického venkova, služebnictvem, panským sídlem a jednou ZÁVĚTÍ. Super čtení, bezvadná atmosféra i nějaký ten nečekaný zvrat. Nejsem zrovna fanda slečny Marplové, ale jsem veliký fanda A.Christie. Po přečtení knížky můj obdiv k autorce ještě vzrostl. Doporučuji, 5*

Le Chat
Le Chat
18.06.2022 5 z 5

Výborná detektivka, slečna Marplová nikdy nezklame. :-)

goergina
goergina
14.06.2022 4 z 5

Opět parádní kniha. Agatha nikdy nezklame.

Čtenářka73
Čtenářka73
12.06.2022 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Pěkně načteno a Agatha prostě nikdy nezklame.

Andrea864
Andrea864
01.06.2022 4 z 5

Výborná detektivka s neotřelým nápadem a překvapivým rozuzlením.

Kiu
Kiu
28.05.2022 5 z 5

S každým dalším příběhem se mi A. Christie libí víc a víc. Myslím, že budu pokračovat ve čtení jejich příběhů. Opravdu je to královna detektivek.

Usire
Usire
25.05.2022 5 z 5

Příběh má originální provedení a dobře se čte, vše zapadá skvěle do sebe. Zajímalo by mne, jak by to řešil Poirot. Tito dva "detektivové" prostě vždy snesou imaginární srovnání.

Čmeláček
Čmeláček
22.05.2022 5 z 5

Vynikající detektivka! Ale vlakem z Paddingtonu se asi nikdy neprojedu :))).

alabra
alabra
05.05.2022 5 z 5

Oblíbená autorka, její příběhy dokáží vtáhnout do děje, prožívat atmosféru s hlavními hrdiny, sledovat, jak se slečna Marplová krůček po krůčku přibližuje k vrahovi a v závěru jej nemilosrdně a většinou bez slitování odhalí. Znamenité.

Marfiel
Marfiel
20.03.2022 2 z 5

Autorčinu detektivní tvorbu mám moc rád, ale tahle knížka šla dost mimo mě. Nebyly mi příliš sympatické postavy, nelíbilo se mi ani prostředí příběhu. Navíc způsob vraždy i motivace k dalším vraždám pachatele na mě nepůsobily příliš přesvědčivě.

milary
milary
23.02.2022 5 z 5

Scénu i děj popisuje výstižně Rade. Krásný komentář napsala airamka. A další...

Agatha Christie.., - i u mě hraje podstatnou roli pocit, rozpoložení, do kterého se dostávám už s první větou, či odstavcem. Pocit pohody, natěšenosti, pocit, že mi nic neutíká, neuniká, pocit, že vidím obrazy, slyším zvuky, cítím vůně i pachy, vstupuji do knihy, žiju ji, v bezpečí a bezčasí svého vnitřního světa.
Pro tu zcela výjimečnou atmosféru (a díky nepřebernému množství literárních počinů světově nejprodávanější autorky detektivek a nejznámější spisovatelky všech dob) se úplně nezalamuju zasvěceně kritickými poznámkami ani u těch titulů, které se mi zdají slabší; a beztak stesky často padají na vrub nevhodného překladu, či interpretace knihy, kdy to či ono nemilosrdně odvádí pozornost od obvyklého libého vytržení. :))

Ale ano, protože jsem se teď do lady Agathy pustila zevrubně a takříkajíc "od podlahy", ověřila jsem si (byť - hurá! - zatím pouze částečně), že obzvlášť povídky mají úroveň kolísavou, že příběhy s Herculem Poirotem jsou - asi víceméně objektivně - hodnoceny lépe, než případy slečny Marplové, a že taky filmová zpracování kauz slečny M. jsou většinou natolik "na motivy", že po přečtení výborné knihy člověk v duchu lomí rukama, cože všechno lze na naprosto dokonalé předloze pozměnit. (Jakkoliv - kdyby před tím nečetl tu knihu, nepřipadala by mu asi ani ona "volná adaptace" úplně nekoukatelná). :)

Viděla jsem vraždu je ovšem jedna z těch hodně povedených detektivek. Poslouchala jsem Růženu Merunkovou a Jitku Ježkovou - jako z partesu, dámy! :)

A vzápětí viděla verzi z r. 2004 s Geraldine McEwan. Na sl. M. Margaret Ruttheford z r. 1961, kdy film slibuje komediálnější polohu, si zatím netroufám; tahle výborná herečka je svou tělesnou konstitucí přece jen výrazně mimo mé představy o křehkosti staré dámy, jak ji stvořila Christie. Ale slibně vypadá zpracování s Joan Hickson z 87. roku. Třeba bude trochu lépe zachován i originál příběhu, aspoň co do osob a obsazení, než se děje v prvně jmenované verzi. No ano, jsem tro-šič-ku konzervativní. Ale mně! se to u geniální A. Ch. zdá na místě. :)
A přece mi připadá fér citovat kousek z knihy Davida Sucheta, "Poirot a já":
...největší obdivovatelé autorčin díla někdy protestují, když se v TV seriálu nedržíme předlohy...odepisuji, že je mi to líto, ale některé její povídky se do podoby scénáře televizní adaptace nepřepisují snadno. V takových případech proto uvádíme, že...díl byl natočen "volně podle původního příběhu". Rozhořčení skalních příznivců dobře rozumím, zároveň však věřím, že nám odpustí...

Rozumíš nerozumíš, k tomu JÁ můžu říct jenom jedno. I ty, Brute??? :))

domihruzkova
domihruzkova
31.12.2021 5 z 5

Slečna Marplová vyřeší i neřešitelné. :) Opět skvělá detektivka.

vodovodnice
vodovodnice
10.12.2021 4 z 5

Já vůbec nechápu, proč se vlastně namáhám uhodnout motiv, vraha nebo kdo bude další... Když ve výsledku je to úplně jinak než jsem myslela :-D .
Zase jsem se nechala vodit za nos.
A až mne překvapuje jak má A.Ch. neuvěřitelně velkou fantazii, je to detektivka originální, velmi napínavá, s velkým překvapením.
Je to krásné čtení :-) .
Těším se na další.

babystar
babystar
09.12.2021 4 z 5

Detektivka, která má spád a napětí. O to se postará náhodně zhlédnutá vražda, mrtvola beze jména a rodina, v níž mají všichni hluboko do kapsy. Bratři se nemají rádi, sestra uhlazuje hrany a stará se o otce skrblíka, který všechny nenávidí a vyžaduje stálou péči rodinného doktora. To je to pravé prostředí pro slečnu Marplovou, která se cítí jako ryba ve vodě, v hodně špinavé vodě. Poslouchala jsem jako výborně namluvenou audioknihu a opět jsem vraha neuhodla. Podívala jsem se také na filmové zpracování. Ten černobílý film z r. 1961 byl pojatý spíš jako groteska s dost upraveným příběhem. Ten novější seriálový byl věrnější literární předloze. Obě filmová zpracování mají svůj půvab a stojí za zhlédnutí (a kniha za přečtení).

Jessica007
Jessica007
22.10.2021 5 z 5

Výborná detektivka od mojí oblíbené autorky. Mám ráda všechny její knihy a tato se mi líbila opravdu moc. Paní Marplová je výborná, vraha jsem na rozdíl od ní neodhalila, líbilo se mi i prostředí a detektivka je i zábavná. Skvělé.

tereza1198
tereza1198
08.08.2021 5 z 5

Vyhrnutá roleta ve vlaku v nesprávnou chvíli, dvojice starých všetečných dam, jedna výkonná mladá dáma a složitá rodina anglických pracháčů. To všechno jsou ingredience skvělé detektivky, kde zase do poslední chvíle netušíte, kdo je vrah. Opět skvělé čtení.

IreneP
IreneP
30.07.2021 4 z 5

Moje první Agatha v životě, bylo mi 12 let, byly prázdniny a já se do autorky úplně zamilovala. Taky jsem měla štěstí, že jsem začala právě Vlakem z Paddingtonu. Je tam totiž všechno, co mám ráda. Starý dům, velká rodina s komplikovanými vztahy, 2 chlapci, díky kterým mi to bylo všechno bližší a naprosto úžasná Lucy, profesionální hospodyně. A jako třešinka na dortu slečna Marplová. A vyšetřování vraždy je pěkně zapeklité. Moc doporučuji.

NannyOgg24
NannyOgg24
30.03.2021 5 z 5

Miluju Agathu a její detektivky. Její knihy můžu číst po několikáté a nikdy se neomrzí.

apq
apq
06.03.2021 5 z 5

Skvělá detektivka, kde jsem jako téměř vždy neuhádla vraha.

Kontryhelka
Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Další lahůdka, na které si milovníci dobré detektivky a vynikající spisovatelky doslova pochutnají.