V hotelu Bertram

V hotelu Bertram https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428881/bmid_v-hotelu-bertram-dqA-428881.jpg 4 310 36

Slečna Marplová série

Londýnský hotel Bertram je místem, jehož atmosféru se rozhodne po letech znovu vychutnat i slečna Marplová, doufajíc, že čas neubral nic na jeho noblese a eleganci. Záhy však zjistí, že i sem vtrhla moderní doba. A nejen to - tak bystré pozorovatelce neunikne ani houstnoucí atmosféra zločinu, která posléze vyvře v podobě úmrtí hotelového portýra. Nato se objeví inspektor Davy, vyšetřující několik spolu zdánlivě nesouvisejících případů, v nichž figurují i místní hosté - mimo jiné roztržitý kněz Pennyfather, který jednoho dne zmizí z hotelu a po čase je nalezen na venkově v příkopu u silnice s otřesem mozku a děravou pamětí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

At Bertram's Hotel , 1965

kap66
02.09.2018 3 z 5

Nezačínejte Hotelem Bertram četbu knížek se slečnou Marplovou, nepoznáte ji v její typické, mnou tak oblíbené roli bystré pozorovatelky a pomocnice ve vyšetřování; lépe řečeno i tady má tak působit, ale já v tomto případu nevěřila vyšetřovateli, že zrovna ji by si na pomoc vybral. Zdála se mi kvůli změně prostředí vykolejená (i když i v jiných případech se ocitla mimo St. Mary Mead), a přestože opět vraha odhalila, nesedělo mi to. Jednu hvězdičku přidávám za to, že Agatha Christie je pro mě i přes několik málo výkyvů nejlepší.

Mi-šu-le
11.07.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, je čtivá, ale musím přiznat, že na H. P. to prostě nemá, ačkoli je slečna Marplová velice sympatická postava.

Melanka
01.08.2017 3 z 5

Už jsem četla mnohem lepší Agathu.

Alizon
17.01.2017 3 z 5

Pro me nejslabsi slecna Marplova. Mozna mi chybelo to, ze se slecna Marplova nepohybuje ve svem typickem prostredi a nemame zde vsechny ty sousedske trenice, zahradniky a stare panny z okoli, hlavne jsem ale kratce po docteni knihy zapomnela o co v knize vlastne slo.

Gibis
18.04.2016 4 z 5

Trochu jsem se bála, že po všech těch severských thrillerech se možná budu u Agathy nudit. Zbytečná obava :) Agatha je zkrátka po právu královnou detektivek :)

woodward
19.08.2015 5 z 5

Starosvětská slečna Marplová ve starosvětském hotelu - ovšem ve zcela nových časech. Je to zajímavé a co se týče záhady a jejího řešení, paní Agatha je jako obyčejně nepřekonatelná.

Sebasti
13.07.2015 3 z 5

Úžasně zajímavé. Dvě poměrně odlišné zápletky v jedné knize. Bavilo mě pozorovat, jak se Agatha unáší dějem, který skvěle plyne. Já, velmi pomalý čtenář, jsem knihu přečetl za necelé dva dny, tak mě bavila. Ale nejedná se o "christieovsky promyšlený zločin", které mě tak uchvacují.

me.odstiny.knih
08.08.2014 3 z 5

Trochu slabší díl... už jsem četla i lepší.....

Modrina
19.05.2014 3 z 5

Tak tohle pro mě byla jedna z nejslabších autorčiných knih..

Astarothh
20.02.2014 3 z 5

Velice čtivá od druhé poloviny, Agátin průměr, už napsala i lepší. Ale určitě stojí za to přečíst. :-)

Lisbon
06.01.2014 5 z 5

Královna detektivky opět nezklamala... :-)

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Hotel Bertram vypadá jako zosobnění poctivosti, staré dobré Anglie a příjemného luxusu. To by ho ovšem nesměla navštívit slečna Marplová!

wikiniki
21.05.2013 3 z 5

Agathiny knížky nikdy nezklamou. Tahle se čte skoro sama, je opravdu perfektně napsaná.

Malin
13.08.2012 5 z 5

Taková trošinku netypická detektivka. Perfektně popsaný hotel a jeho atmosféra, perfektní děj, perfektně vykreslené postavy... akorát ta Marplová tentokrát trošku zbytečná. A chyběl mi ten pro Agathu tak typický naivní happy end.
I tak ale patří k těm nejlepším.

jaja64646460
17.07.2012 5 z 5

Je to teprve čtvrtá kniha kterou jsem přečetla od Agathy, začínám být její obdivovatelka, vždy překvapí.Už se těším na další.

safira111
27.11.2011 5 z 5

Už jsem přečetla na 50 Aghatiných knih, ale tuto považuji za jednu z nejlepších.Barvitě popisuje hotel, že si čověk připadá, že je přímo v hotelu.Kniha se čte jedním dechem a musíte znát rozuzlení.Vřele doporučuji.