V hotelu Bertram

V hotelu Bertram https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214/bmid_v-hotelu-bertram-l4u-214.jpg 4 310 36

Slečna Marplová série

Londýnský hotel Bertram – neokázalý, ale luxusní dočasný i dlouhodobější příbytek příslušníků a příslušnic vyšších společenských vrstev – je místem, jehož atmosféru se rozhodne po letech znovu vychutnat i slečna Marplová, doufajíc, že čas neubral nic na jeho noblese, eleganci a kvalitě služeb či servírovaných snídaní. Záhy však zjistí, že i sem vtrhla moderní doba, Američané, televize a hluk motorových vozidel, nebezpečně se prohánějících londýnskými ulicemi. A nejen to – tak bystré a všímavé pozorovatelce nemůže uniknout neviditelná, pod povrchem skrytá, houstnoucí atmosféra zločinu, která posléze vyvře v podobě záhadného úmrtí hotelového portýra. Na scéně se vbrzku objeví inspektor Davy, vyšetřující zároveň několik spolu zdánlivě nesouvisejících případů, v nichž figurují i někteří místní hosté – mimo jiné roztržitý a zapomnětlivý kněz Pennyfather, který jednoho dne zmizí z hotelu a po čase je nalezen na venkově v příkopu u silnice s otřesem mozku a nesouvislými vzpomínkami...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

At Bertram's Hotel , 1965

Emik87
21.02.2024 5 z 5

Mně se případ v hotelu líbil, takže dávám plný počet hvězd.

Medasek
24.08.2023 3 z 5

Kniha byla pro mě trochu zklamáním. Rozhodně nejslabší, kterou jsem od autorky, zatím četla. První půlka se táhla jako týden před výplatou a v té druhé mi bylo hned jasné, kdo je oním záhadným zločincem.

petrarka72
04.08.2023 3 z 5

Méně povedený, ale stále dobrý. Jen tempo je ještě pomalejší než obvykle a ne všechno do sebe zapadá jako třeba v Kapse plné žita.

jprst
30.06.2023 3 z 5

Hodně pomalé tempo, chvílemi až jako stojatá voda. Zápletka sice nepostrádá na zajímavosti, ale té omáčky okolo je na mé gusto až příliš. A ta modernější doba slečně Marplové také spíše nesedí. Podle mne jeden z autorčiných méně povedených příběhů, ale tak to i u velice dobrých prostě bývá.

Filomena1961
11.03.2023 3 z 5

Tato Agatha Christie nedosahuje úrovně svých detektivek, hodnotím jako průměrnou detektivku. Jsem zvyklá na jinou úroveň.

petgona
28.01.2023 2 z 5

Taka slabsia slecna Marplova. Cele to bolo chaoticke a priehladne. Hlavu zlocineckej skupiny som si domyslela asi uz na strane 10. Obvykle nemam paru, ze kto je pachatel, ale tu..nuz, dost nuda.
A vela chyb som si tam vsimla, obcas som musela skocit spat par riadkov, aby som pochopila, kto co povedal, lebo rody tam lietali hore-dole. Takisto boli chybne koncovky a nejaky ten domrveny nominativ pluralu. Skoda, toto tiez nezvykne napravit dojem.

Iamblichos
09.08.2022 3 z 5

Na Agathu teda slabota....zapletka vcelku jasna uz v polovici knihy, pachatel prakticky jasny od vykonania vrazdy...

Čmeláček
22.05.2022 4 z 5

Trochu slabší případ slečny Marplové, ale dá se :). Dávám o jednu star míň, protože paní Christie si horší hodnocení nezaslouží.

LahoferRose
17.05.2021 3 z 5

Příběh mne nezaujal, z mé strany se jedná o jednu z nejméně podařených knih paní Christie. A slečna Marplová skutečně není dle mého gusta. Vracet se budu určitě jenom ke knihám s HP nebo bez slavných detektivů.

postrach
16.12.2020 3 z 5

Slabsi dil.

konicekbily
13.10.2020 4 z 5

Tentokrát mne autorka svým příběhem nenadchla. Nemůže za to slečna Marplová, ta je ve vedlejší roli - něco jako znalý svědek. Příběh je vystavěn jinak, než jsem u paní Christie zvyklý. Spoustu stránek je "nicneříkajících", a tak ani skvělá zápletka a dokonalé vysvětlení v závěru můj dojem o průměrnosti knihy nevylepšilo.

Aligator805
11.07.2020 4 z 5

Milé čtení. Jen škoda že zde slečna Marplová stojí spíše v pozadí.

13werka
26.06.2020 3 z 5

Ze začátku se děj rozbíhá poněkud pomalu, autorka se hodně věnuje popisu hotelu i jeho fungování a otázce loupeží, u kterých není úplně jasné, jak s hotelem vlastně souvisí. Než k něčemu dojde, tak je čtenář skoro v půlce knihy. Navíc se zde slečna Marplová do pátrání zapojuje spíše okrajově. Na druhou stranu zápletka je docela originální. Nicméně bych knížku neřadila mezi ty nejlepší kousky autorky. Myslím, že slečně Marplové spíše svědčí předválečná Anglie s jejími venkovskými sídly, intrikami a drby než období modernější. A asi v té předválečné době taky Agatha byla na vrcholu svých tvůrčích sil…

m_martina
16.06.2020 4 z 5

Jak se říká, i mistr tesař se utne. A to se pravděpodobně stalo paní Christie u této knihy, která je slabší než její ostatní případy. Ale nevadí, určitě na ni nezanevřu a její knihy budu číst i nadále.

čef
23.09.2019 4 z 5

V hotelu Bertram se tedy dějí věci. Pořád se uhlazeně hovoří a hovoří, lidé přicházejí a odcházejí, ale je to jen naoko. Něco je špatně a bohužel také pro mne, při čtení tohoto románku. Asi si budu muset dát od Agathy trochu oraz. Uznávám její schopnost vtáhnout do děje, ale té dobré omáčky je tak nějak příliš mnoho. Určitě se však vrátím, o tom nepochybujte.

Lolila
17.06.2019 4 z 5

V tejto časti slečna Marplová vystupuje skôr ako hosť hotela a pozorovateľ vyšetrovania. Chýbalo mi jej zapojenie do pátrania....Ale zápletka bola zaujímavá.
Pri tom množstve kníh, čo Agatha Christie napísala má právo aj na slabšie kúsky:-).

irskádívka
04.03.2019 5 z 5

Jako vždy, krásné. Postavy procházejí jedna za druhou hotelem Bertram a my jsme společně se slečnou Marplovou spíše diváky, než aktéry. Užíváme si dokonalou atmosféru a odhalujeme skryté náznaky něčeho nekalého...ach, to je prostě paráda!

85098211
15.02.2019 4 z 5

Tentokrát jeden spíš slabší případ se slečnou Marplovou. Rozjezd je hodně pomalý a tak trochu nijaký. Než vůbec k něčemu zásadnímu dojde, trvá to poměrně dlouho. Zato potom jsem se už od knihy nedokázala odpoutat. Zápletka je však zajímavá a rozhodně originální. A to jsem si nedokázala představit, že by mne moje milovaná autorka dokázala kdy zklamat ;-). Ale nevadí, nikdo nejsme dokonalý, proto ze sympatií strhávám pouze jednu hvězdičku.

Makropulos
14.10.2018 3 z 5

Tak tato třetí kniha od paní Agathy mě moc nenadchla. Dobrý byl popis hotelu a jeho provozu, ale celá ta zápletka byla tak trochu zmatená a úloha slečny Marplové až trochu divná. Tak snad s těmi detektivkami zase chvilku počkám a další Agathu si nechám do Výzvy 2019.

dagmar5477
06.09.2018 3 z 5

Za mě to byla rozhodně nejslabší kniha se slečnou Marplovou.