Není kouře bez ohýnku

Není kouře bez ohýnku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44009/bmid_neni-koure-bez-ohynku-Efa-44009.jpeg 4 848 112

Slečna Marplová série

Mladý pilot Jerry Burton se po těžké havárii usadil na okraji malého klidného městečka Lymstocku, kde se o jeho úplnou rekonvalescenci postará jeho sestra Joanna. Jednoho rána je mezi poštou dopis s místním razítkem a adresou napsanou na psacím stroji. Dopis poskládaný ze slov vystřižených z novin je anonymem, který tvrdí, že Jerry a Joanna nejsou „jen“ bratrem a sestrou. Zjistí, že podobný dopis – týkající se vždy milostného života – dostalo více obyvatel Lymstocku… Edice Čtení na dovolenou.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Odeon

The Moving Finger , 1943

akinomV
13.10.2017 4 z 5

Agatha je moje oblíbenkyně, takže její knihy čtu i víckrát (nevyjímaje i sledování filmů dle jejích knih) a proto se mi těžko hodnotí. Samozřejmě mám i knížky, které se mi od ní tolik nelíbí, ale to zrovna není případ tohoto příběhu :-)
Možná mě trošku mrzí, že se slečna Marplová objevuje na scéně až v poslední třetině/čtvrtině knihy a tak nějak se tam jen na chvilku vyskytne. Ale vyprávění příběhu z pohledu muže, který přijíždí se svou sestrou do malého městečka se zregenerovat po vážném úraze, mělo také hodně do sebe. Za mě určitě - doporučuji :-)

hlina
26.07.2017 3 z 5

Příliš rychle popsané rozuzlení, což mě zklamalo, protože jinak mě knížka moc bavila.

pavla.ctenarka
05.07.2017 3 z 5

Agatha snad nikdy nezklame uplne, ale za me je tohle jedna z jejich slabsich knizek. Dej me bavil, hlavni postavy sympaticke, ale zklamal me konec. Kratky, strucny bez hlubsiho vykresleni motivu.

RudýOnkel
15.11.2016 4 z 5

Příjemná detektivka, na můj názor příliš zdlouhavá zápletka a málo vyjasňování zločinu, ovšem mě zarazilo, jak nádherně umí mistryně Christie odhalit zločin z hlediska toho, že ho ukáže, kdy chce...

angloumene
24.10.2016 4 z 5

Poměrně zábavná detektivka, která čtenáře navádí tu k tomu tu k onomu podezřelému, ale nakonec se ukáže, že celý případ není tak přímočarý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Celkově se jedná o příjemný a lehce napínavý příběh s překvapivým rozuzlením.

Market = )
27.09.2016 4 z 5

Tak to bylo bezva! Chvílema jsem si říkala, jestli už jsem knížku náhodou nečetla (což by bylo dost divný, protože co čtu si pečlivě píšu víc než 15 let), ale jinak mě moc bavila, zejména pro svou vtipnost. Pořád mě překvapuje, že občas je prostě vážně vtipná je. A snad poprvé se mi stalo, že jsem se chvíli dokonce bála :-D. A i mě tady paní Murplová přišla trochu navíc...

Modrina
22.04.2016 5 z 5

Opět jedna, kterou můžu číst znovu a znovu.. :)

anatonka
16.04.2016

Má první kniha od královny detektivek. Četla jsem ji jako povinnou četbu k maturitě a od té doby na Aghatě ujíždím :)

katerina9848
05.01.2016 4 z 5

Výborná detektivka od mé oblíbenkyně...:)

lampernaqui
10.12.2014 4 z 5

Slečna Marplová opět zasahuje aneb jak být skoro celou knihu mimo děj a potom vtrhnout jako vichr z hor a všechno vyluštit. Znovu krásný venkov, troška anonymních dopisů, nějaká ta mrtvola, podivné postavičky a staré klasické pátrání. Přesně to mám rád.

Rup
20.08.2014 3 z 5

Tohle myslím patří k průměru její tvorby. A slečna Marplová? Téměř neviditelná, až bych řekl násilně včleněna. Spíše by zdejší role slušela Harley Quinovi, jenž se co chvíli objeví aby hrdiny popostrčil ke správnému řešení, načež vzápětí zase záhadně zmizí. Nebo nechat řešení na detektivu amatérovi Jerry Burtonovi a slečnu zcela vynechat.

me.odstiny.knih
12.08.2014 5 z 5

Tohle byla moje první knížka dne vystupuje paní Marplová a hned jsem si jí zamilovala. Taková babička kterou vše zajímá a vše musí vědět.... :)

mysiacik
23.04.2014 5 z 5

Super, jedna z tých lepších kníh od Agathy. Hlavné postavy boli veľmi sympatické a rozuzlenie nečakané.

markétka2002
14.03.2014

hezký název a super kniha

soukroma
03.03.2014 5 z 5

Také ji považuji za jednu z nejlepších, přečetla jsem ji už mockrát - a to ve slovenském vydání, jehož titul - Hroziaci prst - je mimořádně výstižný (a přesně odpovídající originálnímu názvu).

Lodja
03.03.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější Agáta a asi i detektivka, protože stejně jiné autory moc nečtu. Skvělá je hned z několika důvodů - kvůli sympatickým postavám (Joanna je prostě skvělá představitelka mého oblíbeného období a skvělá stírá všechny venkovské puťky), dobrému příběhu a zápletce, působivé atmosféře a hlavně skoro žádné slečně Marplové. Mě prostě ani ona ani její belgický přítel Poirot nepřirostli k srdci, takže jsem opravdu uvítala, že role vyšetřovatele se protentokrát ujal Jerry a slečna Marplová se tam jenom tak míhá a na konci samozřejmě příběh vyřeší.

Detektivní stránka románu je samozřejmě působivá, ale tato knížka vykročila z řady průměrných christieovek kvůli těm skvělým, tak strašně sympatickým a uvěřitelným postavám. Opravdu skvělá a opakované čtení vůbec neškodí; sice víte, kdo je vrah, ale o tom víc si můžete užívat tu atmosféru anglického venkova. A ta je tady k nezaplacení.

(Chápe někdo, proč má tato knížka štítek senioři? :-) )

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Povedená. Zvlášť mě bavila ta jedovatost anonymních dopisů. Zajímavost - v TV verzi jsou anonymní dopisy psané na psacím stroji značky CONSUL české výroby.

kattyV
21.02.2013 5 z 5

Moje oblíbená kniha. Je více románová, více než některé jiné se zabývá vztahy. Pro me asi nejlepší z těch se slečnou Marplovou.

i-v-u-l-a
25.11.2012 5 z 5

pro mě jedna z těch nejlepších :)

Selinute
11.11.2012 4 z 5

Četla jsem ji už několikrát a vždy mě dokázala zaujmout.